تردمیل کدام قسمت بدن را لاغر می کند ؟

چنانچه احساس می کنید دارای وزن بالا و یا فرم عضلات بدن شما نا مناسب می باشد و قصد دارید با استفاده از تردمیل نسبت به کاهش وزن و داشتن فرم و تناسب مناسب اندام و عضلات داشته باشید به مطالب ارائه شده در این مقاله با دقت توجه داشته باشید .  بهترین روش تمرینی تردمیل برای کاهش ۳ تا ۵ کیلو وزن، استفاده از برنامه های تمرینی تردمیل و انجام تمرینات اینتروال و متناوب با شدت بالاست که در کمترین زمان ممکن ، بیشترین بازدهی را برای شما بدنبال خواهد داشت و شما را به وزن و فرم دمد نظر خود می رساند .

مدت زمان مناسب برای استفاده از تردمیل برای لاغری

برای لاغری و فرم دهی به عضلات و اندام های بدن با تردمیل و کاهش وزن با این وسیله فوق‌العاده زمان و ساعت خاصی وجود ندارد، ولی بهترین فرصت برای پیاده روی و دویدن روی این وسیله ورزشی زمانی است که بتوانید به‌ راحتی ۳۰ دقیقه بر روی آن ورزش کنید.

تردمیل چند کاره تایتان فیتنس مدل TF 7000 5N

کالری سوزی تردمیل

چنانچه به دنبال بیشترین کالری سوزی را با تردمیل می باشید ، باید ورزش با این وسیله را با یک ورزش دیگر مانند اینتروال یا متناوب ترکیب کنید تا بیشترین و بهترین بازدهی را داشته باشد . شما با داشتن یک برنامه تمرینی علمی و اصولی و هدفمند می‌توانید لاغری با تردمیل را بدست آورید می توانید در یک ماه، ۳ تا ۵ کیلو کاهش وزن تجربه کنید . اگر شما رژیم غذایی مناسب و منطبق با هدف ورزشی خود را با برنامه تمرینی‌تان رعایت کنید، می‌توانید ۵ تا ۷ کیلو کاهش وزن داشته باشید .

تردمیل چقدر کالری می‌سوزاند؟

این موضوع بستگی به وزن فرد، شیب و سرعت دستگاه، کالری‌سوزی هر شخص استفاده کننده از تردمیل متفاوت است؛ برای مثال چنانچه یک ورزش کار با وزن ۸۵ کیلوگرم، در یک ساعت با سرعت3/5 کیلو متر بر ساعت بر روی تردمیل ورزش کند، ۳۵۰ کیلو کالری می‌سوزی را بدنبال خواهد داشت .

تردمیل چند کاره تایتان فیتنس مدل TF 6700 V

برنامه لاغری با تردمیل

در زیر یک نمونه برنامه لاغری با تردمیل برای آشنایی شما قرار داده می‌شود ولی باید توجه داشته باشید که هرکس با توجه به ویژگی‌های شخصی‌اش لازم است که یک برنامه اختصاصی برای خود داشته باشد. با نصب اپ فیتامین می‌توانید به‌صورت رایگان برنامه تردمیل بگیرید و تمرین خود را شروع کنید.

برنامه تردمیل برای لاغری شکم و پا و فرم دهی به اندام ها 

اگر بدنبال لاغری و چربی‌سوزی هستید ، اطمینان داشته باشید که با استفاده از برنامه های مناسب ، اصولی و هدفمند به لاغری و کاهش وزن به وسیله تردمیل دست پیدا خواهید کرد ؛ ولی نمی‌توانید تعیین کنید که کدام قسمت از بدن چربی‌سوزی و کاهش اندازه را داشته باشید.

اما در کل به طور طبیعی هر جای بدن که بیشترین چربی متراکم باشد، همان ناحیه نیز بیشترین چربی‌سوزی و کاهش اندازه را بدنبال خواهد داشت. با انجام برنامه  تمرینی ترکیبی می‌توانید در ۴۰ روز ۳ تا ۵ کیلو کاهش وزن و اندازه را برای خود داشته باشید.

تردمیل باشگاهی تایگر اسپرت مدل TS-X8000

آیا تردمیل پاها را لاغر می‌کند؟

شما لازم است قبل از استفاده برنامه تمرینی تردمیل  استفاده اصولی از این وسیله ورزشی را به صورت کلمل یاد بگیرید . سپس باتوجه به هدفی که دارید مثل لاغری و کاهش وزن، فرم‌دهی ران‌ها و باسن، و تقویت عضلات پایین‌تنه، تکنیک‌های مختلف و برنامه‌های گوناگونی برای‌ خود تعریف و طراحی کنید .

شما با استفاده از تمرینات استقامتی روی عضلات، همراه با برنامه لاغری با تردمیل به فرم دهی مناسبی و خوبی در ناحیه باسن و ران و ساق پاها خواهید رسید .

تنظیم شیب تردمیل برای لاغری

قبل از پرداختند به این موضوع لازم است تاکید شود چنانچه مشکل زانو دارید به هیچ وجه از شیب تردمیل استفاده نشود در صورت اصرار و نیاز بهتر است با مربی و کارشناس تربیت بدنی در این خصوص مشورت و برنامه اصولی و مفید دریافت نمائید .  برای فرم‌گرفتن و برجسته‌شدن باسن باید تردمیل را تنظیم کنید و روی شیب راه بروید. دویدن به تنهایی کمکی در این موضوع نمی‌کند. شما با انجام منظم و درست برنامه تمرینی تردمیل می‌توانید بین ۴ تا ۶ هفته (در صورت دلخواه) هم باسن‌ خود را فرم دهید و هم ران و پاهای‌تان را لاغر کنید. نکته مهم دیگر اینکه از شیب فقط برای پیاده روی استفاده شود .

با تنظیم شیب تردمیل ، تمرینات ورزشی شما شدتی‌تر و چالشی‌تر خواهد شد و به همین دلیل علاوه‌ بر چربی‌سوزی و لاغری با تردمیل عضله‌سازی و فرم‌دهیِ مناسب بیشتری را هم در قسمت پایین‌تنه بدست خواهید آورد . بنابراین اگر اضافه وزن شما زیاد است و دویدن و یا پیاده روی  برای‌ شما سخت هست، تنظیم شیب می‌تواند چالش خوبی برای لاغری سریع‌تر شما با تردمیل باشد.

تردمیل خانگی مدل L588DS(WINNER) چهار کاره

بهترین درجه تردمیل برای چربی سوزی کدام است؟

اگر شیب تردمیل  را روی ۳٫۵ درجه و سرعت را ۴٫۵ کیلو متر را در نظر بگیرید  ۱۲۵ کیلو گرم کالری و اگر شیب صفر درجه  و سرعت را روی 4/5  کیلو متر تنظیم کنید، ۹۳ کیلو گرم کالری می‌سوزانید.

اگر مبتدی هستید بهتر است که شیب دستگاه را به جای صفر درصد روی ۱ درصد تنظیم کنید تا وضعیت و شرایط فضای بیرون از خانه برای‌ شما شبیه‌سازی و تداعی شود. البته در برنامه تمرینی تردمیل میزان شیب با توجه به هدف شما (لاغری و چربی‌سوزی بیشتر، تناسب اندام و…) مشخص می‌شود.

نکته: به یاد داشته باشد چنانچه مشکل زانو درد دارید به هیچ وجه از شیب تردمیل استفاده نکنید.

تردمیل اینتروال | دویدن روی تردمیل به روش اینتروال

برای اینکه سریعتر به هدف خود برسید ، پیشنهاد می شود که روزی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به روش اینتروال روی دستگاه پیاده روی و یا بدوید. لازم است که یک روز در هفته برای ریکاوری بدن خود استراحت کنید ؛ برای مثال اگر وزن شما ۸۵ کیلو گرم باشد و ۶۰ دقیقه در روز روی تردمیل ورزش کنید و با سرعت ۷٫۵ کیلومتر در ساعت بدوید، حدوداً ۱۱۱۰ کیلو گرم کالری مصرف و می سوزانید 

اگر هم با همین وزن ۸۵ کیلو گرم ۶۰ دقیقه با سرعت ۵٫۲ کیلو گرم روی دستگاه بدوید، حدودا ۸۰۰ کالری و اگر سرعت را روی ۳٫۵ تنظیم کنید، در ۶۰ دقیقه حدوداً ۳۵۶ کالری می‌سوزانید. این یعنی در یک هفته با هر سه سرعت، به‌صورت تقریبی ۶۶۶۰ کالری، ۴۸۰۰ کالری و ۲۱۳۶ کالری خواهید سوزاند.

نکته: اگر برای لاغری توانایی راه رفتن یا دویدن در۶۰ دقیقه پشت سرهم روی دستگاه را ندارید، بهتراست که این زمان را بین ساعات مختلف روز تقسیم کنید؛ مثلا ۳۰ دقیقه صبح و ۳۰ دقیقه غروب روی دستگاه بروید.

بهترین پیشنهاد ما برای کاهش وزن و لاغری و تناسب اندام خرید تردمیل های چند کاره برای مصارف خانگی می باشد که شما می توانید بهترین برند های روز دنیا را در سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام مشاهده و با قیمت مناسب خریداری نماید و از مزایای خرید آن بهرمند شوید .

تردمیل خانگی چند کاره تایگر اسپرت مدلTS-G220

توصیه‌هایی برای لاغری با تردمیل

با پیاده روی و یا دویدن بر روی تردمیل و انجام منظم تمرینات یک برنامه ورزشی اصولی می‌توانید در کنار سلامتی و شادابی، هم وزن خود را کم کرده و هم اندام خوش‌فرم و متناسب داشته باشید . برای موفق شدن و رسیدن باید به نکات زیر توجه کرده و از آن استفاده نمائید .

1. برای کم کردن وزن با تردمیل از تکنولوژی بکار رفته در تردمیل استفاده کنید

در زمان انجام  برنامه تمرینی خود می‌توانید از برنامه‌های مورد علاقه‌تان را ببینید و بشنوید که باعث بالارفتنِ انرژی و هیجان‌ شما می‌شود و تجربه لذت‌بخش دویدن و یا پیاده روی در فضاهای مختلف را برای‌ شما شبیه سازی می کند . شما می‌توانید موقع پیاده روی یا دویدن، فیلم و انیمیشن مورد علاقه‌ خود را هم نگاه کنید.


2. برای لاغری با تردمیل به تمرینات چالشی فکر کنید

از این وسیله ورزشی برای انجام تمریناتی مثل دوی سرعت و فارتلک (تمرینات استقاتی و متناوب) استفاده کنید. برای دوی سرعت می‌توانید با سرعت ملایم شروع کنید و کم‌کم سرعت دستگاه را بالا ببرید.

برای تمرین دوی فارتلک، می‌توانید با سرعت ملایم بدن‌تان را گرم کنید، بعد هم ۱ یا ۲ دقیقه پرشدت با ۱ یا ۲ دقیقه سرعت ملایم در بین تمرینات خود در نظر و انجام دهید .

تردمیل باشگاهی کلاسیک فیتنس مدل 8800

3. برای کم کردن وزن با تردمیل زمان‌بندی کنید

برای این‌که از تمام مزایای پیاده روی و  دویدن روی این دستگاه بهره‌مند شوید، نیازی به تمرین طولانی‌ مدت نیست. شما می‌توانید تمرین‌تان را در دو نوبت انجام دهید و زمان و فاصله دویدن خود را کنترل کنید.

برخی ازکارشناسان بر این باورند که دوبار دویدن روی این دستگاه ورزشی، می‌تواند میزان متابولیسم استراحت را بیشتر از یک‌بار دویدن در روز کند.

4. برای لاغری با تردمیل موسیقی گوش کنید

به غیر از تماشای فیلم، یه هدفون خوب برای دویدن تهیه کنید و مجموعه‌ای از چند آهنگ خوب و مورد علاقه خود را بر روی آن تنظیم کنید تا انرژی‌ و حسی که از موسیقی می‌گیرید به عملکردتان در برنامه تمرینی تردمیل و در نهایت، بالارفتن سرعت شما و کاهش وزن‌ شما کمک کند.

5. برای لاغری با تردمیل از ایستگاه شکم لذت ببرید

بخش جذابی که دویدن روی این وسیله می‌تواند داشته باشد، این است که صفحه جلوی دستگاه را با نوشیدنی و خوراکی پر کنید. البته باید طبق لیست رژیم غذایی ورزشی‌ خود پیش بروید. 

6. برای کم کردن وزن با تردمیل دونده حرفه‌ای باشید

سعی کنید رابطه خوبی با تردمیل برقرار کنید تا دیگر بهانه‌ای برای طفره رفتن از دویدن نداشته باشید. دویدن روی این وسیله و پیش رفتن با برنامه تمرینی تردمیل باعث می‌شود که با بدن‌تان هماهنگ باشید و تبدیل به یک دونده حرفه‌ای شوید.

7. برای لاغری با تردمیل مطالب انگیزشی بخوانید

این روزها مطالب انگیزشی زیادی را در کانال‌های تلگرامی، اینستاگرام و کتاب‌ها می‌بینیم. قبل از شروع برنامه تمرینی هر کدام از این جمله‌های انگیزشی که حس بهتری برای‌تان دارد را روی برگه‌های رنگی یادداشت کنید و جلوی دستگاه بچسبانید. این جمله‌ها انرژی‌ شما را چند برابر می‌کند و باعث می‌شود با شادابی و اعتمادبه‌نفس بیشتری به دویدن و تلاش برای خوش‌فرم کردن بدن‌تان ادامه بدهید.

تردمیل باشگاهی کلاسیک فیتنس مدل 9300

در ادامه این مقاله به فسمت های مختلف بدن که استفاده از تردمیل می تواند در کاهش وزن و لاغری و تناسب اندام شما تاثیر گذار باشد اشاره خواهد شد .

تقویت و فرم دهی عضلات با شیب تردمیل

1- عضلات چهار سر ران

شما اگر از آن دسته از ورزشکارانی می باشید که بر اساس برنامه خود بصورت یک روز در میان از این وسیله ورزش استفاده می نمائید باید اطمینان داشته باشید که بدن شما دارای عضلات چهار سر بسیار قوی می باشد در واقع  عضلات چهارسر مجموعه‌ای از عضلاتی هستند که در جلوی ران‌ها شما قرار گرفته است. علت نام گذاری آن با نام چهار سر نیز به مجموعه چهارتایی آنها باز می‌گردد.

عضلات چهار سر شامل :

 • عضلات پهن درونی (واستوس مدیالیس)
 • عضلات پهن بیرونی (واستوس لترالیس)
 • عضلات پهن میانی (واستوس اینترمدیوس)
 • عضلات راست رانی (رکتوس فموریس)

این عضلات بیشترین درگیری را در حین پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل با استفاده از شیب را دارند به زبان ساده تر اینکه شما  وقتی می‌توانید زانوهایتان را خم کنید و راحت قدم بردارید تا حد زیادی ارتباط مستقیمی با همین عضلات چهار سر ران دارد . با تمرین روی تردمیل نه تنها حرکت اسکوات و پرش راحت‌تری خواهید داشت، بلکه کارهای روزمره‌ای مثل راه رفتن و دویدن نیز برای شما بسیار راحت و آسان‌تر خواهد شد.

2- عضلات همسترینگ :

همانند عضلات چهارسری که در مطالب فوق اشاره گردید ، عضلات همسترینگ هم از یک مجموعه از عضلات می باشد و یک مجموعه عضلانی تلقی می گردد . مجموع عضلات همسترینگ در پشت ران قرار گرفته و وظیفه متفاوتی نسبت به عضلات چهارسر دارد.

عضلات همسترینگ شامل :

 • ماهیچه نیم وتری
 • ماهیچه نیم غشایی
 • ماهیچه دو سر رانی

عضلات همسترینگ به شما این اجازه و امکان را میدهد که با قدرت و انرژی بیشتری را صرف پیاده روی ها ، دویدن‌ها یا حتی پریدن‌های شما کند . در نتیجه اگر در نظر دارید که با سرعت بیشتری و با مدت طولانی‌تری بدوید و یا اینکه پرش‌های بلندتری داشته باشید، باید در حین استفاده از تردمیل بیشتر عضلات همسترینگ‌ شما را درگیر خواهد شد . 

نکته تمرینی: ماهیچه همسترینگ شما بسیار حساس است و اگر تمرین و ورزش کردن بر روی تردمیل را با سرعت زیاد شروع کنید. بدون شک به این عضلات آسیب جدی وارد خواهد شد لازم است در ابتدا بدن خود را گرم کرده و یا با سرعت آرامتری تمرین روی تردمیل را آغاز کنید و پس کسب آمادگی لازم و شرایط مطلوب بدنی از شیب و سرعت بالاتر آن استفاده نمائید .

3- عضلات ساق پا :

بخش اصلی این ماهیچه تقریباً در قسمت پشت و کناری ساق پا قرار گرفته است و مانند دو عضله همسترینگ و چهار سر از دو عضله تشکیل شده است .

 • ماهیچه دوقلو
 • ماهیچه نعلی

وقتیکه شما روی تردمیل تمرین و ورزش می‌کنید، عضله ساق پا به طور کلی درگیر و به کار گرفته خواهد شد . بر اساس تحقیقات و بررسیهای آناتومی‌ای که صورت گرفته، مشخص گردیده  بیشترین زمانی که عضلات ساق پا درگیر می‌شود. زمانی است که برای راه رفتن و دویدن، انگشتان پایتان را از روی زمین برداشته و وزنتان را به پاشنه های پای خود انتقال می دهید .

نکته: اگر می‌خواهید عضلات ساق پای خود را خوش فرم و بیشتر تقویت کنید، لازم است مقدار کمی شیب به تردمیل خود دهید .

عضله سرینی :

این ماهیچه کل ناحیه پشتی و کناری باسن را شامل می‌شود و همانند عضلات پا تأثیر بسیار زیادی در راه رفتن، دویدن یا پریدن شما خواهد داشت .

این ماهیچه نیز از سه عضله تشکیل شده است:

 • ماهیچه سرینی بزرگ
 • ماهیچه سرینی متوسط
 • ماهیچه سرینی کوچک

 برای اینکه بهتر شما با عضلات سرینی آشنا شوید، لازم است به موضوعی ارشاره کرد در زمانی که آمپول تزریق می شود ، محل تزریق  ماهیچه سرینی بزرگ می باشد چون که شما درد کمتری را احساس کنید .

بر اساس تحقیقات صورت گرفته افرادی که از تردمیل شیب دار استفاده می کنند، دارای عضله سرینی (باسن) قوی‌تر و باسن‌شان نسبت به دیگر افراد خوش فرم‌تر است.

عضلات ثانویه :


پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل تنها عضلات پایین تنه و پاهایتان درگیر نمی کند بلکه برای اینکه بتوانید صاف بایستید و قوس کمرتان را در حین راه رفتن حفظ کنید، بدون شک عضلات شکمی شما نیز درگیر خواهد شد.

در صورتی که درحین دویدن از دست‌ها نیز استفاده کرده و دست‌ها را حرکت دهید. درگیر شدن عضلات شانه و دست‌ها را نیز می‌توان به لیست عضلات درگیر اضافه کرد. با دویدن روی تردمیل حتی می‌توان گفت عضلات قلب شما درگیر و تقویت خواهد شد. در نتیجه اینکه بخواهید بگویید صرفاً عضلات پا با تمرین تردمیل درگیر می‌شود، یک طرز تفکر اشتباه می باشد .


سوالات متداول

آیا تردمیل باعث لاغری می‌شود؟ ورزش با تردمیل چقدر لاغر می‌کند؟

اگر یک برنامه اصولی داشته باشید، در یک ماه، ۳ تا ۵ کیلو کاهش وزن خواهید داشت. اگر رژیم غذایی را هم رعایت کنید، می‌توانید ۵ تا ۷ کیلو در ماه لاغر شوید.

تردمیل کجا را لاغر می‌کند؟ تردمیل کدام قسمت بدن را لاغر می‌کند؟

به طور طبیعی هر جای بدن که بیشترین چربی را داشته باشد، همان ناحیه نیز بیشترین چربی‌سوزی و کاهش سایز را خواهد داشت.

چرا با تردمیل ورزش می‌کنم وزن کم نمی‌کنم؟

احتمالا نیاز به تمرین با شدت بیشتری دارید. پیشنهاد می‌کنیم که روزی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به روش اینتروال روی دستگاه بدوید.

تردمیل پروتئوس مدل PST-4500

سخن پایانی

همانطور که در مطالب فوق اشاره شد لاغری با تردمیل خواسته و هدف بسیاری از افراد است. اگر برنامه ورزشی و غذایی مناسبی داشته باشید، هم لاغر می‌شوید و هم بدنی متناسب و زیبا برای خود می‌سازید. در این مطلب به تمام سوالات احتمالی شما درباره ورزش، لاغری و کاهش وزن با تردمیل پاسخ دادیم.

با کمک دستگاه های خانگی با هر سن و سالی که باشید می توانید در هر شرایط آب و هوایی و حتی آلودگی هوا ورزش روزانه مفیدی انجام دهید و سبب ارتقای سطح سلامتی خود شوید. از بین تمام دستگاه های هوازی اغلب مردم تردمیل را برای ورزش انتخاب می‌كنند، زیرا کار با این دستگاه راحت تر است و شما در روزهای بارانی و برفی یا خیلی سرد یا خیلی گرم و در شب و تاریكی میتوانید پیاده روی خوبی انجام دهید یا حتی ‌بدوید.

شاید شما هم تجربه کرده باشید که گاهی برای رفتن به باشگاه باید زمان کافی و آزادی داشته باشید که اگر در ترافیک ماندید مشکلی ایجاد نشود و نگران هدر شدن وقتتان نباشید. تردمیل به کمک افراد شاغل آمده است و به تمام افراد کمک می کند در هر ساعتی از شبانه روز چه صبح ‌زود و چه آخر شب ورزش کنند و از مزایای زیاد آن بهره مند شوند.

ایمنی که ورزش با تردمیل دارد سبب می شود بیشتر بانوان از انجام دادن ورزش با این دستگاه استقبال کنند، زیرا دیگر لازم نیست با پیاده روی در بیرون از خانه منتظر حوادث غیرمترقبه باشند و دچار مشکلی شوند. با داشتن تردمیل در خانه از هر فرصتی که پیدا می کنید می توانید استفاده کرده و تمرینات ورزشی روزانه خود را انجام دهید. به طور مثال می توانید در زمان تماشای تلویزیون یا زمانی که با تلفن صحبت می كنید نیز بدن را مجبور به فعالیت نمایید.

با استفاده از تردمیل در خانه از فرزندانتان نیز مراقبت کرده و از طرفی هم مراقب غذای روی گازتان باشید. با کمک تردمیل به راحتی می توانید چربی‌ها اضافه بدنتان را بسوزانید و وزن کم کنید. اگر مبتدی هستید و بدنتان آمادگی جسمانی لازم را ندارد بهترین کار آن است که با سرعت پایین با این دستگاه ورزش کنید و با بیشتر شدن آمادگی تان کم کم به سرعت و شدت تمریناتتان اضافه كنید.

با کمک تردمیل می توانید تمرین های قلبی- عروقی خوبی انجام دهید و سبب ارتقای سطح سلامتی شوید. زمانی که بر روی تردمیل راه می روید و ورزش انجام می دهید ماهیچه های شما حرکتی آزاد دارند و با انجام دادن حرکات می توانید عضلات را نیز تقویت کرده و در عین حال نیز کالری زیادی در بدنتان بسوزانید.

تردمیل چند کاره خانگی ال اس فیتنس مدل 109DS

با کمک تردمیل می توانید قسمت های مختلفی از بدنتان را تقویت کنید و سبب آب شدن چربی از قسمت های مختلف بدنتان شوید. زمانی که بر روی تردمیل راه می روید ماهیچه های همسترینگ (پشت ران ها) و چهارسر ران (جلوی ران ها) بیشترین فعالیت را دارند. اگر این قسمت ها از بدنتان را می خواهید بیشتر لاغر کنید یا اگر تناسب اندام دارند و می خواهید عضلانی تر شوند، بهتر است شیب تردمیلتان را بیشتر کنید تا بعد از مدت زمانی بتوانید عضلات همسترینگو چهار سر ران و باسن خود را خوش فرم کنید.

ماهیچه های باسن نیز زمانی که تمرینات خود را انجام می دهید درگیر ورزش تان خواهند شد و چربی های اضافی را وادار به سوختن خواهند کردو با شما برای راه رفتن همکاری می کنند و سبب ایجاد نیروی محرکه برای ادامه فعالیت شما می شوند. ماهیچه های پشت ساق پا که به ماهیچه های دوقلو معروفند با پیاده روی بر روی تردمیل و در هر قدمی که برمی دارید درگیر ورزش خواهند شد و تردمیل سبب عضلانی تر شدن این عضلات می شود.

می دانید ماهیچه های core در بدن که در محدوده شکمی ما قرار دارند کمک می کنند در هنگام دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل بدن ما عمود باشدو بین عضلات کل بدن هماهنگی ایجاد شود. زمانی که به تردمیل تان شیب بدهید، همزمان می توانید بر روی این ماهیچه ها و ماهیجه های دست هایتان نیز کار کنید و آنها را وادار به فعالیت نمایید.

اگر زمانی که از تردمیل استفاده می کنید دست هایتان را تکان دهید، عضلات سینه و عضلات دوسر بازو را نیز می توانید وادار به فعالیت کنید و در هنگام دویدن و راه رفتن با تردمیل بالا و پایین تنه را همزمان در ورزش سهیم نمایید. قبل از شروع کردن ورزشتان به یاد داشته باشد که هدفتان را مشخص کنید تا بتوانید با آگاهی تمریناتتان را شروع کنید. می توانید چربی های اضافی را در هر نقطه ای از بدن که باشند را بسوزانید و از بین ببرید. با کمک تردمیل می توانید تمرینات منظم و مستمری را انجام دهید و با اکسیژن رسانی زیاد به عضلات چربی سوزی بیشتری به راه بیندازید و چربی های ناحیه مورد نظرتان مانند شکم را از بین ببرید.

تردمیل خانگی ال اس فیتنس مدل 6028s

با کمک تردمیل می توانید به طور مرتب سطح تمرینات خود را افزایش دهید. زمان، سرعت و شیب از عوامل مهمی در افزایش سطح تمریناتان هستند و با افزایش هر کدام از آنها می توانید به راحتی سطح تمریناتتان را افزایش دهید. با استفاده از تردمیل می توانید روزانه حداقل 500 کالری بسوزانید که این میزان کالری سوزاندن سبب می شود در پایان هفته شما 3500 کالری بسوزانید که منجر به کم کردن 2 کیلو از وزن شما خواهد شد. توجه داشته باشید که سطح آمادگی جسمانی افراد با یکدیگر فرق دارد و نباید برای بدست آوردن نتیجه عجله داشته باشید. به خاطر بسپارید لاغری در مدت زمان کوتاهی بدست نمی آید و باید برای رسیدن به هدفتان صبر و تحمل داشته باشید.

تردمیل های چند منظور به آب کردن چربی های اضافه بدنتان بیشتر کمک می کنند و با کمک ویبراتور تردمیل میتوانید چربی ها را به حرکت در آورده و راحت تر از شر چربی های ناحیه شکمی خلاص شوید. برای اینکه بتوانید زودتر به اهداف مورد نظرتان برسید بهترین کار آن است که در کنار انجام دادن ورزش از یک رژیم غذایی مناسب نیز استفاده کنید تا زودتر به هدف مورد نظرتان برسید. گمان نکنید که اگر به صورت مداوم بر روی تردمیل بدوید زودتر لاغر خواهید شد. باید سعی کنید زمانی که بر روی تردمیل هستید مدت زمان ورزشتان کم ولی با شدت بیشتری باشد تا بتوانید به نتایج دلخواهتان برسید و اندام های مورد نظرتان را راحت تر لاغر کنید.

نکته : تردمیل وسیله ورزشی است که استفاده از آن برای اکثر بیماریهای موجود در جامعه مفید و بسیار تاثیر گذار می باشد اما برای رسیدن سریع و مفید به اهداف خود در صورت داشتن هر گونه مشکل و یا بیماری و در نظر گرفتن شرایط جسمی و فیزیکی بدن خود لازم است قبل از شروع ورزش با پزشک معالج خود مشورت نمائید و پس از اخذ برنامه ورزشی مناسب شروع به فعالیت های ورزشی و استفاده از تردمیل اقدام کنید .

تردميل Brightway مدل X5S

مزایای کلی تردمیل :

 1. کاهش کلسترول بد خون
 2. تعدیل قند خون
 3. افزایش ترشح هورمون شادی آور
 4. ارتقاء روحیه و افزایش انگیزه
 5. بالارفتن ضریب هوش و یاد گیری
 6. تقویت سیستم عصبی
 7. تقویت سیستم گردش خون
 8. تقویت سیستم تنفسی
 9. تقویت عضلات
 10. تقویت مفاصل
 11. دفع استرس و اضطراب
 12. تقویت اکسیژن رسانی خون
 13. کاهش بیماریهای تنفسی
 14. کاهش ناراحتی های قلبی و عروقی
 15. جلوگیری از زوال عقل
 16. طراوت پوست و شادابی
 17. افزایش قدرت بدنی
 18. تناسب اندام و عضلات
 19. وجود آرامش و آسایش و امنیت در هنگام تمرین
 20. استفاده راحت
 21. قابل استفاده برای تمام سنین
 22. امکان جابجائی راحت
 23. امکان دسترسی راحت
 24. کاهش وقت و هزینه
 25. قابلیت استفاده برای بانوان باردار بر اساس برنامه خاص و طبق نظر پزشک

تردمیل مدیکال اسپیریت مدل MT200

انواع تردمیل :

در این قسمت برای آشنائی بیشتر شما انواع تردمیل های موجود در بازار از لحاظ کاربردی به شرح ذیل اشاره می گردد.

 1. تردمیل باشگاهی
 2. تردمیل خانگی
 3. تردمیل چند کاره
 4. تردمیل آبی
 5. تردمیل توانبخشی
 6. تردمیل مکانیکی

نکته کلیدی :

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور ها که با خرید یکی از این وسیله های ورزشی می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید . 

تردمیل خانگی مارشال فیتنس مدل SPKT-2260-4


راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای خرید تجهیزات ورزشی ( تردمیل ها) مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این  فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید  تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید. 

فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب خود شرایطی را فراهم نموده است که کلیه خدمات لازم اعم از تعمیر و یا سرویس تجهیزات ورزشی شما را در اسرع وقت و در محل مورد نظر با قیمت مناسب وبا کیفیت عالی و به نحوه احسن برای شما عزیزان انجام دهند . 

چنانچه شما به دنبال خرید تجهیزات ورزشی دست دوم می باشید می توانید با اطمینان خاطر به این فروشگاه ارتباط و مشاوره لازم را دریافت و اقدام به خرید نمائید .

تردمیل جی ایکس مدل GXT-8000

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرسhttps://iran-gam.com ضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی iran-gam مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید . 

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد .

 با تشکر از شما