تردمیل چی بخرم

تردمیل وسایل کمک ورزشی و شبیه سازی شده ورزش پیاده روی و دویدن می باشد که افراد علاقمند می تواند در فضاهای دلخواه می توانند به راحتی استفاده نمایند اما افراد برای تهیه وخرید تردمیل باید در خصوص این وسیله ورزشی اطلاعات اولیه داشته باشد . و در غیر این صورت باید از کارشناسان تربیت بدنی و یا کارشناسان فروش مشاوره دریافت نمایند تا تردمیل مرتبط با نیاز خود را تهیه نمائید . حال سوال اینجا است که : تردمیل چی بخریم 


در حال حاضر انواع و اقسام مختلف تردمیل های با امکانات و قابلیت های متنوع ومتفاوت وجود دارد که برای هر سلیقه و نیازی به جرات می توان گفت تردمیلی وجود دارد .

شاید بیان سوال فوق تا حد اشتباه باشد به دلیل اینکه شما باید شرایط خود را سنجیده و بر اساس آن می توانید تردمیل مورد نظر و نیاز خود را تهیه نمائید .

شما با پاسخ دادان به سولات ذیل می توانید به راحتی تردمیل مورد علاقه و نیاز خود را تهیه نمائید 

هدف شما از خرید تردمیل چیست 

اهداف خود را در خرید تردمیل مشخص نمائید 

فضائی در نظر گرفته شده برای استفاده از تردمیل چه مقدار است

توان قدرت مالی خود جهت خرید تردمیل را مشخص کنید

تعداد افراد استفاده کننده از تردمیل را مشخص شود

مقدار زمان استفاده از تردمیل را مشخص کنید

بیشتر وزن استفاده کننده از تردمیل چه مقدار است 

آیا بعد از استفاده تمایل به جمع شدن ترمیل دارید

به جزء موارد فوق دوست دارید تردمیل مورد نظر شما چه امکانات و قابلیت های داشته باشد 


حالا با داشتن جواب سوالات فوق شما می توانید به راحتی و بدون دردسر و با کمک کارشناسان فروش تردمیل مورد نیاز خود را خریداری نمائید .

انواع تردمیل

انواع تردمیل را در یک تقسیم‌بندی کلی می‌توان به دو گروه تردمیل بدون موتور و تردمیل برقی یا موتوردار دسته‌بندی کرد. انواع تردمیل بدون موتور گروهی از تردمیل‌ها هستند که بدون برق و با بهره‌گیری از نیروی پاها به حرکت درمی‌آیند و طرفداران خاص خود را دارند. در تردمیل بدون موتور کلیدهای شروع، پایان، سرعت، تنظیم شیب، و قابلیت‌های دیگر تردمیل برقی وجود ندارد و ورزشکار باید کنترل همه چیز را خود به دست بگیرد یا به تعتیر دیگر تنظیمات آن به صورت دستی می باشد. راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل بدون موتور باعث سوزاندن کالری بیشتر و کم کردن بیشتر وزن می‌شود. همچنین انواع تردمیل بدون موتور به راحتی جمع می‌شوند و می‌توان آنها را زیر تخت یا داخل کمد قرار داد. بعضی از انواع تردمیل بدون موتور نمایشگری دارند که با باتری کار می‌کند و اطلاعات مربوط به زمان و مسافت و کالری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.همچنین قیمت تردمیل بدون موتور نسبت به تردمیل برقی ارزان‌تر است. انواع تردمیل برقی هم که برای همه مردم شناخته شده است.

انواع تردمیل را در تقسیم‌بندی دیگری می‌توان در دو گروه تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی قرار داد؛ البته تردمیل‌های پزشکی نیز وجود دارند که برای پرورش عضلات و قوای جسمانی بیماران آسیب دیده از ام اس یا سکته مغزی و بیماری‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند که خارج از بحث ما هستند. انواع تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی در ساختار کلی شبیه به هم، و هر دو دارای تسمه، نمایشگری از نوع LCD یا LED، موتور، و برخی امکانات دیگر هستند، اما در پاره‌ای ویژگی‌ها نیز با یکدیگر فرق می‌کنند. نمایشگر هر دو نوع تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی سرعت دویدن، مسافت پیموده شده، کالری مصرف شده، تعداد ضربان قلب، زمان صرف شده و در بعضی از نمایشگرها حتی تعداد قدم‌ها را نشان می‌دهد. امکان شیب‌دار کردن تردمیل در هنگام تمرین و نشان دادن اندازه شیب در نمایشگر، یکی دیگر از ویژگی‌های مشترک انواع تردمیل باشگاهی و خانگی است. برنامه‌های از پیش تعیین شده برای انجام تمرین‌های ورزشی راه رفتن و دویدن با سرعت‌های مختلف و با شیب‌های متفاوت، با هدف کالری سوزی مشخصی در مدت زمان خاص مثلاً در نیم ساعت همیکی از ویژگی‌های مشترک تردمیل خانگی و باشگاهی است. بهره بردن از آوای لذت‌بخش موسیقی و تماشای فیلم هم قابلیت دیگر انواع تردمیل خانگی و باشگاهی است. قابلیت مشترک دیگر وجود ضربه‌گیر در انواع تردمیل است که از مفصل‌های پا و کمر ورزشکاران محافظت می‌کند.

تردمیل‌ها را می‌توان با توجه به امکاناتی که در اختیار کاربر می‌گذارند نیز به تردمیل تک کاره و تردمیل چند کاره و یا توانبخشی  تقسیم‌بندی کرد. تردمیل تک کاره  یا ساده فقط برای راه رفتن و دویدن برنامه‌ریزی شده‌اند، اما تردمیل چندکاره، علاوه بر راه رفتن و دویدن، از امکانات دیگری از قبیل ماساژور، دمبل زدن، دراز و نشست، تخته شنا، چرخ مسگری، و کش ایروبیک نیز بهره می‌برند.

شما می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام بهترین و مناسب ترین وسایل ورزشی خود را انتخاب و از مقالات آموزشی  وعلمی آن بهرمند شوید 

https://iran-gam.com آدرس سایت فروشگاه