روئینگ چیست ؟

دستگاه ورزشی روئینگ  به مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت و سایر دستگاه های ورزشی هوازی موجود در باشگاه ها  و منازل کمتر شناخته شده است و میتوان آن را به عنوان یک وسیله ورزشی جدید در دنیای ورزش معرفی  کرد. 

دستگاه روئینگ چیست؟ 

برای اولین بار در سال 1950 دستگاه روئینگ اولیه طراحی و ساخته شد که در طرح اولیه این شکل ظاهری این دستگاه  بسیار شبیه به چرخ لنگر می باشد. دستگاه روئینگ در اواخر دهه 90 میلادی به شکل کامل امروزی تکامل پیدا کرد .
نحوه کار با دستگاه روئینگ بسیار ساده و به این صورت است که دستگاه مجهز به یک زنجیر است که برای چرخاندن دنده ای که بر روی توپی آن قرار دارد ، نیاز به قدرت و نیروی جسمانی دارد ، زنجیر به کابلی کشش متصل شده است که ورزشکار باید آن را بکشد و رها کند . این وسیله ورزشی از لحاظ عملکردی بسیار شبیه ورزش قایق سواری می باشد و به نوعی می توان گفت این وسیله ورزشی شبیه سازی شده ورزش قایق سواری می باشد .

مزایا روئینگ :

1.    تقویت قسمت بالای کمر ، عضلات سینه ، بازوها ، عضلات شکم

2.    تقویت عضله چهار سر ( به ویژه ماهیچه جلو ران) ، عضله سرین ، عضلات ساق پا

3.    کاهش استرس
4.    قابلیت دسترسی

5.    بهبود شرایط قلبی - عروقی 

مزیت دیگر دستگاه روئینگ کالری سوزی بسیار بالا ی آن می باشد ، تنها با انجام یک تمرینی متوسط می توانید در حدود 600 کالری  را در ساعت بسوزانید. در واقع، روئینگ یکی از کارآمدترین وسیله های ورزشی خانگی و باشگاهی است، این مورد را می تواند به دنبال داشته باشد . برای مثال : 60 دقیقه تمرین با دستگاه روئینگ  برابر با 78 دقیقه پدال زدن با دوچرخه ثابت (بدون درگیر کردن دست ها). همچنین در کنار برنامه ورزشی منظم، برخورداری از رژیم غذایی مناسب می تواند راهی عالی برای دستیابی به اهداف تناسب اندام باشد 

دستگاه روئینگ برای تقویت عضلات بالاتنه اعم از: شانه، بازو و کمر عالی هستند. علاوه بر این، آنها برای عضلات شکم و تقویت هسته بدن جهت افزایش توان برای حفظ تعادل و بهبود استقامت بسیار مناسب است .
ورزش با روئینگ نیاز به تلاش زیادی دارد، با اینکه ممکن است در روزهای نخست باعث خستگی‌تان شما شود، اما فواید طولانی مدت ورزش های منظم به افزایش استقامت و انرژی بدن شما کمک می کند. از آنجایی که دستگاه قایقی سواری ماهیت هوازی و قدرتی دارد، این مورد به مرور زمان به افزایش متابولیسم (سوخت و ساز بدن) منجر می شود، به این معنا که بدن برای انجام جلسه بعدی تمرین، انرژی بیشتری می طلبد .
چنانچه تمرین با دستگاه روئینگ چیزی است که نگران آن هستید، بسیار سخت است که برای ادامه کار انگیزه داشته باشید. تنظیم برنامه ورزشی هدفمند که از آن لذت می برید، کلید موفقیت شماست. به دنبال مسائل بیرونی نباشید، مثلا بخواهید از طریق یک دوست به خودتان انگیزه بیشتر دهید، در همه شرایط باید به خودتان رجوع کنید. دستگاه های روئنیگ می توانند کاملا سرگرم کننده باشد، در صورتی که بدانید به دنبال چه هدفی هستید .

راهنمای خرید الپتیکال از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :  

برای خرید دستگاه روئنیگ باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب مناسب و ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاه از تنوع زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار است  . برای خرید یک روئنیگ با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به  فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی  مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید روئنیگ و حتی سایر تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام  تماس، و مشاوره و اطلاعات  لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید.

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  روئینگ های ورزشی و همچنین سایر دستگاه ها و تجهیزات ورزش های  به صفحه اصلی سایت ما به آدرس https://iran-gam.com  مراجعه فرمائید . با تشکر