استپر ورزشی چیست ؟

استپر وسیله ورزشی است که می تواند به راحتی در قسمت پاها ، ران و  باسن عضله سازی نماید شما با استفاده از استپر می توانید نسبت به کالری سوزی قابل قبولی دست پیدا کنید . ورزش با این وسیله یک تمرین کاردیوی بسیار خوب و ارزنده برای شما می باشد . ورزش کرن و استفاده از این وسیله ، جایگزین کم فشارتری نسبت دویدن به شمار می‌آید، به همین دلیل برای آن دسته از اشخاصی که با آسیب‌های پا دست و پنجه نرم می کنند فعالیت جذاب تری است.

جز در شرایطی که دارای بیماری آرتروز یا ورم مفاصل، یا شرایط پزشکی دیگر مرتبط با زانوهایتان باشید، هیچ دلیلی وجود ندارد که بالا رفتن از پله یا استفاده از دستگاه های استپر برایتان خطرناک باشد.

دستگاه استپر ورزشی چیست؟

دستگاه استپر، حرکات اعضای بدن در بالا رفتن از پله را شبیه سازی می کندکه بصورت همزمان شما کف پاهایتان را روی دو کفی یا پدال قرار داده و همانند بالا رفتن از پله را برای شما تداعی میکند .

وقتی که شما وزن بدنتان را بر روی یک پایتان قرار میدهید ، پدال پایین آمده و پدال دیگر بالا خواهد رفت و همین تکرار حرکت به مانند بالا رفتن از پله می باشد . 

بدین ترتیب، حتی در شرایطی که به اجبار پاهایتان بالا و پایین می‌شود، اما باز هم حس بالا رفتن از پله به شما منتقل می‌شود. هم می‌توانید دائما پاهایتان را کاملا روی پدال‌ها قرار دهید، هم می‌توانید فشار را با بالا و پایین کردن پاشنه‌تان کنترل کنید.

اکثر استپرها به شما این اجازه می‌دهند تا سطح مقاومت پدال‌ها را بر اساس فیزیک و قدرت بدنی و نیاز شما  قابل تنظیم می باشد .

فوائد ورزش با دستگاه استپر :

حرکت بالا رفتن از پله و یا استفاده از استپر، بدلیل تحرک بسیار مفید دائما در حال ایجاد ثبات در بدن شما می شود وباعث تقویت عضلات مرکزی بدن مانند عضلات دوقلو پشت ساق پا ، عضلات ران ، عضلات باسن و کلیه مفاصل دیگر با این حرکات می شود .

استفاده از استپر برای یک شخص ۵۷ کیلویی  به مدت ۳۰ دقیقه ۱۸۰ کالری و یک شخص ۸۴ کیلویی، ۲۶۶ کالری خواهد سوزاند. این تمرین به کاهش فشار خون بالا، تقویت قلب و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ، چربی سوزی و لاغری  کمک  بسیار زیادی خواهد کرد.

 استپر و مشکلات زانو :

 بزرگ‌ترین مفصل موجود در بدن انسان زانوها میباشد ، به این دلیل بافت نرمی که این مفصل را احاطه کرده امکان آسیب دیده گی بیشتری وجود دارد . 

وارد کردن ضربه یا چرخانده شدن زانو، باعث ایجاد درد و آسیب رسیدن به این بافت نرم و کاسه‌ی زانوها می شود.

اگر زانوی شما آسیب دیده است، بهتر است که مقاومت استپر را در پایین ترین سطح و مناسب قرار دهید. اما هنوز احتیاج دارید که عضله بسازید تا از مفصل زانویتان پشتیبانی شود.

برای اینکه از زانوهایتان محافظت کنید، هنگام بالا رفتن از پله اجازه ندهید که زانوتان از پنجه‌ی پایتان جلو بزند. اگر چنین شود، فشار وارد آمده با زانو دو برابر خواهد شد.

راهنمای خرید استپر ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای خرید دستگاه استپر باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب مناسب و ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاه از تنوع زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار است  . برای خرید یک استپر با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توان فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه امکان مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی  مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید استپر و حتی سایر تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام  تماس، و مشاوره و اطلاعات  لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید.

پیشنهاد می کنیم برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع Stepper  های ورزشی و همچنین سایر دستگاه ها و تجهیزات ورزش های  به صفحه اصلی سایت ما به آدرس https://iran-gam.com  مراجعه فرمائید . با تشکر