درمان استرس با ورزش

چنانچه استرس،اضطراب بیش از حد معمول باشد می‌تواند تأثیر منفی بر سلامت جسمی و روحی شما بگذارد.

روش ها و راه‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید با کمک آنها، تأثیرات استرس و اضطراب را از روی جسم و روانتان را در بلندمدت تعدیل و کاهش دهید.


تأثیرات استرس بر بدن چیست؟
 


وجود استرس و اضطراب بر تمام سیستم های بدن اثر منفی می‌گذارد، چنانچه شما دارای افکار استرس برانگیز  باشید و چه در یک موقعیت استرس برانگیز قرار بگیرید، به هر حال علائمی را در واکنش به استرس تجربه خواهید کرد .ورزش چگونه به کاهش استرس کمک می‌کند؟


ورزش کردن می‌تواند با افزایش ترشح اندورفین استرستان را تسکین دهد. اندورفین هورمونی است که افزایش تندرستی را به دنبال دارد.

چه نوع ورزشی استرس را کاهش می‌دهد؟


تمرینات ترکیبی مانند هوازی ، کاردیو ، بدن سازی و ... که گروه‌های عضلانی بزرگ بدن را درگیر می‌کنند و فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، دوی آهسته ، دوچرخه سواری یا شنا می‌توانند از جهت تسکین استرس، بیشترین اثر و بازدهی را داشته باشند. زیرا این فعالیت‌ها، ترشح اندورفین و دیگر هورمون‌های کاهنده استرس را افزایش می‌دهند.
ورزش های که با تمرکز بر تنفس، مانند یوگا یا پیلاتس نیز می‌تواند بی‌نهایت مفید و ارزشمند می باشد. وقتی شما حین تمرین هماهنگ با تنفس‌تان حرکت انجام می‌دهید، تنفستان آرام‌تر می‌شود . آهسته شدن تنفس می‌تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کند.
هر نوع ورزشی می‌تواند در درمان این مشکل شما را کمک کند و استرس‌ و اضطراب شما را کم کنید؛ مهم این است که یک سبک تمرینی  و مداوم پیدا کنید که شما را در وضعیت تمرکز و کنترل مطلوب قرار دهد. نکته‌ی مهم دیگر پیدا کردن ورزش و شیوه‌ای از تمرین است که بتوانید از انجامش لذت ببرید و طولانی‌مدت ادامه‌اش دهید تا شاهد اثرات بلندمدت آن نیز باشید.چقدر باید ورزش کنید تا استرس‌تان تسکین بیابد؟هرچند ورزش برای تندرستی اهمیت دارد، اما ورزش زیاده از حد و خارج از عرف نیز می‌تواند واکنش استرس در بدن ایجاد و زیاد کند. گوش دادن به بدنتان و استراحت کافی و ریکاوری بین جلسات تمرین، کلید حفظ یک برنامه ایده آل و سالم ورزشی است. وقتی در زندگی روزمره‌تان تحت استرس و اضطراب هستید، تمرینات کوتاه‌مدت‌تر و پراکنده شده در طول هفته، مفیدترین آن است.

اگر از طرفداران ورزش‌های استقامتی هستید، وقتی سطح استرس‌تان به میزان سالمی رسید می‌توانید به تمرینات استقامتی‌تان برگردید.
برای تسکین استرس، هدفتان را روی ۳۰ دقیقه تا یک ساعت ورزش و دو تا سه بار در هفته بگذارید. اگر نمی‌توانید نیم یا یک ساعت ورزش کنید، حتی ده دقیقه تحرک و ورزش هم می‌تواند حال شما را بهتر کند.


چه زمانی باید ورزش کنید؟


ورزش فواید بسیار زیادی دارد، از جمله کمک به خواب بهتر. اما انجام فعالیت‌های شدید ورزشی، یک ساعت پیش از خواب می‌تواند به خوابیدن را برای شما مشکل و سخت کند و باعث شود آرامش قبل از خواب شما به هم بریزد. زیرا تمرینات پُرشدت ورزشی باعث ترشح هورمون‌هایی می‌شوند که متابولیسم و فعالیت مغز را افزایش می‌دهند تا ترمیم بافت عضله انجام شده و دمای بدن نیز بالا می‌رود.
وقتی زمان خواب فرا می‌رسد بدن شما به طور طبیعی هورمون‌هایی مانند ملاتونین ترشح می‌کند و کورتیزول کاهش می‌یابد و دمای مرکزی بدن نیز افت می‌ یابد. ورزش کردن در زمان مناسب، یعنی دست‌کم یک تا دو ساعت قبل از خواب باعث می‌شود اتفاق‌های گفته شده بدون اختلال روی بدهند و شما راحت‌تر به خواب بروید.
شما اگر فقط شب ها فرصت  برای ورزش کردن دارید توصیه می‌کنیم به فعالیت‌های کم شدت هوازی مانند یوگا یا دیگر سبک‌های ملایم ورزشی بپردازید.

هر وقت احساس استرس کردید می‌توانید از ورزش برای تسکین استرس‌تان کمک بگیرید
هرچند نمی‌توانیم از استرس به طور کامل اجتناب کنیم، اما مراقبت از سلامتی در زمان استرس می‌تواند به شما بسیار کمک کند و احساس بهتری به شما دست می دهد . ورزش یکی از ابزار‌هایی است که می‌توانید از آن برای کنترل استرس‌ و اضطراب بیشترین بهره ببرید. تغذیه سالم، ورزش منظم و داشتن روابط سالم دیگر شیوه‌ های  غلبه بر استرس اضطراب و افزایش کیفیت زندگی شما می باشد . 

شما برای کاهش استرس و اضطراب نیاز به محیط آرام و بدون سر و صدا می باشید وجود تجهیزات ورزشی مختلف مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت ، استپر ، الپتیکال ، ماساژور ها و تجهیزات ورزشی بدن سازی و سایر وسایل ورزشی که در باشگاه ها و منازل می توانید علاوه بر رفع و درمان استرس و اضطراب موجب تقویت سیستم های بدن خود اقدام نمائید شما می توانید با خرید یکی از دستگاههای ورزشی فوق در وقت و هزینه تا حد زیادی صرفه جوئی نمائید . 

راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :    

برای خرید  تجهیزات ورزشی  مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب مناسب و ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند  . برای خرید هر یک از این تجهیزات ورزشی  با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به  فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی  مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید  تردمیل  با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام  تماس، و مشاوره و اطلاعات  لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید.

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی  به صفحه اصلی سایت ما به آدرس https://iran-gam.com  مراجعه فرمائید . با تشکر