ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

تردمیل خانگی

تردمیل خانگی

همانطور که می دانید امروزه ورزش های هوازی مورد علاقه بسیاری از طیف جامعه قرار گرفته است که یکی از تجهیزاتی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد تردمیل است از آنجایی که شاید مصرف کنندگان و ورزشکاران به دلیل وجود معضلات رایج امروزی تمایل بیشتری به تمرین در منزل و صرفه جویی در زمان و هزینه دارند و استفاده از تردمیل خانگی برای تمرین های هوازی در منزل مورد استقبال زیادی قرار گرفتند . 

از آن رو که برخی از ورزشکاران و ورزش دوستان به دلایلی همچون آلودگی های هوا و محیط ، ترافیک ، نبود امکانات عمومی ، نبود امنیت ، نبود شرایط جوی مناسب و سایر پارامتر ها از انجام ورزش های  هوازی محروم هستند تردمیل های خانگی برای رفع مشکل این دسته از افراد طراحی و تولید شده اند تردمیل های خانگی دارای قابلیت های زیادی برای ورزش در منزل و یا هوم جیم ها طراحی شده اند.

قیمت تردمیل خانگی 

از  عوامل اصلی و موثر در میزان قیمت تردمیل میتوان به نوع موتور ، کشور سازنده ، وزن قابل تحمل و تکنولوژی های  به کار رفته در آن را نام برد که ازجمله نوع موتور ومقدار قدرت آن ، نوع تکنولوژی که دارای چه پارامترهای باشد مانند سرعت ، مسافت ، زمان ، قابلیت اندازه گیری ضربان قلب ، مقدار مصرف کالری در طول تمرین و اندازه گیری  را دارا می باشد .

خرید تردمیل خانگی 

در ابتدا شخص خریدار باید هدف خود را برای خرید تردمیل خانگی مشخص نماید که با خرید تردمیل به دنبال بدست آوردن چه اهدافی می باشد . یکی از علل اصلی خرید تردمیل خانگی استفاده درست ، بهینه ، اصولی و بر اساس مشاوره با پزشک و مربیان ورزشی می باشد . که بازدهی مناسب و در زمان مناسب را برای شما به دنبال داشته باشد . و در صرفه جوئی هزینه های درمان و وقت و به دور از آلوده گی هوا و محیط و آلوده گی صوتی و تضمین و ارتقاء سلامتی شما را به دنبال داشته باشد  . در حال حاضر انواع و اقسام تردمیل های خانگی با  امکانات متفاوت و با برند های مختلف در بازار موجود می باشد . که شما بر اساس نیاز و سلیقه خود می توانید خریداری نمائید . تردمیل های خانگی موجود اعم از تک کاره ،چند کاره ، ویژه گی های نرم افزاری ، سرعت ، قدرت موتور ، نوع موتور ، تحمل وزن و سایر امکانات با یکدیگر متفاوت هستند . شما می توانید با خرید هریک از این تردمیل های با برند معتبر ورزش نموده و به اهداف خود و خانواده نائل گردید . 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در خصوص انواع و اقسام تردمیل های برند روز دنیا و اطلاع از قابلیت های هر یک از این محصولات به سایت فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید و با مطالعه مقالات موجود در سایت در خصوص فوائد بسیار ارزشمند ورزش با وسایل ورزشی بهرمند شوید .

مشخصات و تفاوت تردمیل های خانگی :

تردمیل های موجود در بازار از لحاظ قیمت ، نوع موتور ، مقدار تحمل وزن ، وزن خود دستگاه ، امکانات و قابلیت ها ،  جنس ، قطعات به کار رفته با یکدیگر متفاوت می باشند اما  تردمیل ها خانگی به طور کلی به دو دسته تردمیل تک کاره و تردمیل چند کاره تقسیم می شوند . که جهت آشنائی بیشتر به موارد از آن اشاره می گردد . 

موتور :

در تردمیل های خانگی به دلیل استفاده محدود و با تعداد افراد کم از موتور های DC به کار گرفته شده است قدرت موتور های به کار رفته در تردمیل های خانگی بین 1.5 الی 3 اسب بخار می باشد  این نوع موتور ها دارای مقاوت کمتری نسبت به سایر موتور های نوع باشگاهی است و مقدار مصرف برق آن نیز به مراتب از نوع باشگاهی بسیار کمتر می باشد .  این نوع موتور ها به جهت نوع کاربرد دارای قدرت کمتری نسبت به موتورهای AC هستند و از لحاظ وزن ، سیم پیچی و نوع سیم و قطعات به کار رفته در موتور های باشگاهی با خانگی با هم متفاوت هستند . 

وزن و حجم دستگاه :

تردمیل های خانگی با توجه به استفاده محدود و با تعداد افراد مشخص دارای وزن و حجم کمتری نسبت به نوع باشگاهی می باشد و به همین دلیل نوع طراحی و ساخت آن متناسب به کاربرد آن در نظر گرفته شده است برای استفاده بهینه و راحت تر کاربران در تردمیل های خانگی اکثرا مجهز به چرخ و یا قابلیت تاشوئی و جک در نظر گرفته شده است که این امکان را به ورزشکار می دهد که پس پایان ورزش خود آن را را به راحتی جابجا و یا جمع نموده و در محل مورد دلخواه قرار دهد این تردمیل ها فضای بسیار کمی را اشغال و می تواند در هر فضائی از آن استفاده نمود . 

تحمل وزن :

با توجه به اینکه افراد کم ومحدودی با وزنهای نسبتا مشخص از تردمیل خانگی استفاده می کنند لذا سازنده گان این تردمیل ها را طوری طراحی نموده اند که از نیاز افراد خریداری کننده را بر آورده نماید . در صورتی که در تردمیل های باشگاهی مقدار تحمل وزن به دلیل استفاده افراد زیاد با وزن های بیشتر نسبت به تردمیل خانگی مقداری بیشتر می باشد . 

تسمه تردمیل :

تسمه بکار رفته شده در تردمیل خانگی به لحاظ ضخامت ، نوع پلاستیک  و ابعاد آن به دلیل استفاده و فعالیت زمانی کمتر افراد نسبت به نوع باشگاهی مقداری متفاوت است  . در صورتی که در تردمیل های باشگاهی نوع تسمه و پلاستیک و ابعاد آن به دلیل استفاده بسیار زیاد بیشتر می باشد . که این خود یکی از مزیت های تردمیل خانگی به حساب می آید . 

تجهیزات نرم افزاری و فناوری :

در تمام تردمیل های خانگی و چه باشگاهی کم وبیش دارای ویژه گی های نرم افزاری می باشند که به کاربران کمک شایانی می نماید اکثر تردمیل ها دارای نمایشگر های LED  یا LCD با ابعاد مختلفی می باشند که به کمک آن کاربران مقدار مسافت ، مقدار زمان ، ضربان قلب ، مقدار مصرف کالری ، سرعت را به صورت آنلاین استفاده و مشاهده می نماید . و این امکان را به ورزشکار می دهد که ضمن مدیریت و برنامه تمرینی خود را تنظیم و ذخیره سازی نماید . در بعضی از تردمیل های خانگی و باشگاهی بر روی دسته های آن مجهز به حسگر ضربان قلب می باشد که به کاربر اطلاعات مربوط به ضربان قلب خود را نشان می دهد و از دیگر مواردی که می توان به آن اشاره کرد . کلید های تنظیم شیب ، سرعت ، کلید اضطراری و .... در بعضی از تردمیل های خانگی و یا باشگاهی تعبیه شده است . بعضی از تردمیل باشگاهی و یا خانگی به امکاناتی مانند AUX  ، USB ، اسپیکر مجهز گردیده است  . 

حفظ و نگهداری از تردمیل :

نگهداری  و هزینه نگهداری از تردمیل های خانگی به جهت استفاده کم و محدود آن توسط کاربران به مراتب کمتر از نوع باشگاهی می باشد . در تردمیل های خانگی ماهی یک بار نیاز به روغن کاری دارد در صورتی که نمونه باشگاهی آن باید هر دو روز یکبار روغن کاری شود در تردمیل خانگی باید هر دوسال یک بار تسمه آن تعویض شود اما در نوع باشگاهی باید هر چهار ماه یک بار تسمه آن تعویض گردد . لازم است برای طول عمر بیشتر تردمیل های از دستگاه محافظ برق نیز استفاده شود .


دسته‌بندی