ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

تردمیل باشگاهی

تردمیل باشگاهی 

امروزه اکثر ورزشکاران اهمیت زیادی به تمرینات هوازی خود می دهند زیرا با بالا رفتن میزان گردش خون و تعداد ضربان قلب هم میتوانند کالری بیشتری بسوزانند هم میتوانند رشد و تقویت عضلات و تناسب اندام را در پی داشته باشند و به همین دلیل وجود تردمیل در باشگاه ها بسیار حائز اهمیت و یک امر ضروری است  تا بتوانند بهتر به مشتریان و ورزشکاران خود خدمات رسانی نمایند . تردمیل باشگاهی معمولا دارای ساختار مستحکم و موتور های  قدرتمند هستند تا بتوانند میزان تمرین و وزن ورزشکاران را تحمل نمایند .

قیمت تردمیل باشگاهی :

از  عوامل اصلی و موثر در میزان قیمت تردمیل میتوان به نوع موتور ، کشور سازنده ، وزن قابل تحمل و تکنولوژی های  به کار رفته در آن را نام برد که ازجمله نوع موتور و مقدار قدرت آن ، نوع فناوری و تکنولوژی که دارای چه پارامترهای باشد مانند سرعت ، مسافت ، زمان ، قابلیت اندازه گیری ضربان قلب ، مقدار مصرف کالری در طول تمرین و اندازه گیری  را دارا می باشد .

خرید تردمیل باشگاهی : 

در ابتدا صاحبان باشگاهها و اماکن ورزشی باید هدف خود را برای خرید تردمیل باشگاهی مشخص نماید که با خرید تردمیل به دنبال بدست آوردن چه اهدافی می باشد . یکی از علل اصلی خرید تردمیل باشگاهی استفاده درست ، بهینه ، اصولی و بر اساس ظرفیت ها ، قابلیت ها ، استقامت ،  قدرت ، ایمنی و سایر موارد را در بر می گیرد که ببیشتر بازدهی و سود دهی را برای فرد خریدار و رضایت حد اکثری برای ورزشکار را به دنبال داشته باشد  . که بیشترین بازدهی مناسب و در زمان مناسب را فراهم سازد  . و در صرفه جوئی هزینه های درمان و وقت و به دور از آلوده گی هوا و محیط و آلوده گی صوتی و تضمین و ارتقاء سلامتی مصرف کننده گان را به دنبال داشته باشد  . در حال حاضر انواع و اقسام تردمیل های باشگاهی با  امکانات متفاوت و با برند های مختلف در بازار موجود می باشد . که شما بر اساس نیاز ، سلیقه و هدف خود می توانید خریداری نمائید . تردمیل های باشگاهی موجود اعم از تک کاره ،چند کاره ، ویژه گی های نرم افزاری ، سرعت ، قدرت موتور ، نوع موتور ، تحمل وزن و سایر امکانات با یکدیگر متفاوت هستند . شما می توانید با خرید هریک از این تردمیل های با برند معتبر به اهداف مورد نظر خود را به دست آورید . 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در خصوص انواع و اقسام تردمیل های برند روز دنیا و اطلاع از قابلیت های هر یک از این محصولات به سایت فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید و با مطالعه مقالات موجود در سایت در خصوص فوائد بسیار ارزشمند ورزش با وسایل ورزشی بهرمند شوید .

مشخصات و تفاوت تردمیل های باشگاهی :

تردمیل های موجود در بازار از لحاظ قیمت ، نوع موتور ، مقدار تحمل وزن ، وزن خود دستگاه ، امکانات و قابلیت ها ،  جنس ، قطعات به کار رفته در آن با یکدیگر متفاوت می باشند  . تردمیل های باشگاهی دارای طراحی وبدنه بسیار قوی و مستحکم و از استقامت بسیار بالائی بر خوردار است . و محدودیت خاصی مانند وزن کاربر در آن وجود ندارد . که جهت آشنائی بیشتر به موارد از آن اشاره می گردد . 

موتور :

در تردمیل های باشگاهی به دلیل استفاده بیشتر به لحاظ تعداد افراد و مقدار زمان آن از موتور های AC به کار گرفته شده است قدرت موتور های به کار رفته در تردمیل های باشگاهی بین 3 الی 7 اسب بخار می باشد  این نوع موتور ها دارای مقاوت بسیار زیادی  نسبت به سایر موتور های نوع خانگی است و مقدار مصرف برق آن نیز به مراتب از نوع خانگی به مراتب بیشتر می باشد .  این نوع موتور ها به جهت نوع کاربرد دارای قدرت و مقاومت بیشتری نسبت به موتورهای DC هستند و از لحاظ وزن ، سیم پیچی و نوع سیم و قطعات به کار رفته در موتور های باشگاهی با خانگی با هم متفاوت هستند . 

وزن و حجم دستگاه :

تردمیل های باشگاهی با توجه به استفاده حداکثری و با تعداد افراد بیشتر با اوزان مختلف  دارای وزن و حجم بیشتری نسبت به نوع خانگی می باشد و به همین دلیل نوع طراحی و ساخت آن متناسب به کاربرد آن در نظر گرفته شده است برای استفاده بهینه و راحت تر کاربران در تردمیل های باشگاهی اکثرا مجهز به چرخ برای جابجائی راحت در نظر گرفته شده است و این تردمیل ها فضای بیشتری نسبت به نوع خانگی را اشغال می کند و دارای وزن بیشتری می باشد . 

تحمل وزن :

با توجه به اینکه تعداد افراد بسیاری و با وزن های متفاوت و با حجم بالا از تردمیل باشگاهی استفاده می کنند لذا سازنده گان ، این تردمیل ها را طوری طراحی نموده اند که از تمام نیاز افراد خریداری کننده را بر آورده می نماید . در صورتی که در تردمیل های خانگی مقدار تحمل وزن به دلیل استفاده افراد محدود با وزن های مشخص و پایین نسبت به تردمیل باشگاهی مقداری کمتر می باشد . حداکثر تحمل وزن در تردمیل های باشگاهی 200 کیلو گرم می باشد . 

تسمه تردمیل :

تسمه بکار رفته شده در تردمیل باشگاهی  به لحاظ ضخامت ، نوع لاستیک  و ابعاد آن به دلیل استفاده و فعالیت زمانی بیشتر افراد نسبت به نوع خانگی تا حدی متفاوت است  . در صورتی که در تردمیل های باشگاهی نوع تسمه و لاستیک و ابعاد آن به دلیل استفاده بسیار زیاد بیشتر می باشد . جنس تسمه از چند لایه لاستیک مقاوم درجه یک و یک لایه پارچه از الیاف مخصوص درست شده است . که این خود یکی از مزیت های تردمیل باشگاهی به حساب می آید . 

تجهیزات نرم افزاری و فناوری :

در تمام تردمیل های خانگی و چه باشگاهی کم وبیش دارای ویژه گی های نرم افزاری می باشند که به کاربران کمک شایانی می نماید اکثر تردمیل ها دارای نمایشگر های LED  یا LCD با ابعاد مختلفی می باشند که به کمک آن کاربران مقدار مسافت ، مقدار زمان ، ضربان قلب ، مقدار مصرف کالری ، سرعت را به صورت آنلاین استفاده و مشاهده می نماید . و این امکان را به ورزشکار می دهد که ضمن مدیریت و برنامه تمرینی خود را تنظیم و ذخیره سازی نماید . در بعضی از تردمیل های خانگی و باشگاهی بر روی دسته های آن مجهز به حسگر ضربان قلب می باشد که به کاربر اطلاعات مربوط به ضربان قلب خود را نشان می دهد و از دیگر مواردی که می توان به آن اشاره کرد . کلید های تنظیم شیب ، سرعت ، کلید اضطراری و .... در بعضی از تردمیل های خانگی و یا باشگاهی تعبیه شده است . بعضی از تردمیل باشگاهی و یا خانگی به امکاناتی مانند AUX  ، USB ، اسپیکر و بلوتوث مجهز گردیده است  . در این تردمیل ها محل قرار گرفتن موبایل و قمقمه نیز در نظر گرفته شده است .

حفظ و نگهداری از تردمیل :

نگهداری  و هزینه نگهداری از تردمیل های باشگاهی به جهت استفاده زیاد آن توسط کاربران به مراتب بیشتر از نوع خانگی می باشد . در تردمیل های خانگی ماهی یک بار نیاز به روغن کاری دارد در صورتی که نمونه باشگاهی آن باید هر دو روز یکبار روغن کاری شود در تردمیل خانگی باید هر دوسال یک بار تسمه آن تعویض شود اما در نوع باشگاهی باید هر چهار ماه یک بار تسمه آن تعویض گردد . لازم است برای طول عمر بیشتر تردمیل های از دستگاه محافظ برق نیز استفاده شود .دسته‌بندی