نکات مهم و راهنمای خرید تردمیل

چنانچه شما علاقمند به انجام ورزشهای هوازی همانند دو ، جاگینگ ( حد وسط دو و پیاده روی ) ، پیاده روی هستید می توانید با خرید یک تردمیل به اهداف خود دست یابید . لازمه این موضوع داشتن اطلاعات اولیه در خصوص تردمیل ها می باشد . در این مقاله سعی شده تا حدودی امکانات ، قابلیت ها ، فوائد تردمیل را برای شما آورده که در انتخاب و خرید با آگاهی بیشتری اقدام نمائید . 


تردمیل به تنهای یک وسیله ورزشی کامل و به تعریف دیگر وسیله ورزشی مادر تمام ورزشهای تخصصی محسوب می گردد . منظور از ورزشهای تخصصی مانند شنا ، کشتی ، کاراته ، وسایر ورزش ها را اطلاق می شود که لازم است قبل از ورود به ورزش اصلی برای گرم کردن و بالا بردن ضربان قلب و آماده گی جسمانی از تردمیل استفاده می نمایند . در مراحل اولیه لازم است نوع استفاده مورد نظر خود را از تردمیل مشخص نمائید در حال حاضر انواع تردمیل ها با قابلیت تک کاره ، چند کاره ، مجهز به دمبل ، دراز نشست ، شیب ، سرعت ، تجهیزات ، فناوری های مختلف و... با قیمت های متفاوت در بازار وجود دارد . و نکته مهم دیگر این است شما تردمیل را برای کدامیک از ورزش های هوازی و با چه جنسیتی  و برای چه سنی مد نظر دارید .  تفاوت تردمیل های باشگاهی و خانگی

با توجه به مطالب فوق لازم است تفاوت های بین تردمیل باشگاهی با تردمیل خانگی را در این قسمت بیان  شود . تردمیل های باشگاهی به لحاظ استفاده زیاد و با وزن های متفاوت از استقامت بالائی نسبت به تردمیل های خانگی  برخوردار می باشند . وزن تردمیل باشگاهی به لحاظ اسکلت بندی شاسی و بدنه و نوع فلز به کار رفته در آن وزن بیشتری نسبت به نوع خانگی دارد . 

راهنمای موتور تردمیل

در تردمیل خانگی به جهت داشتن جک امکان تاشوئی و جابجای راحت وجود دارد که در تردمیل های باشگاهی فاقد این امتیاز  است . نوع موتور باشگاهی AC و نوع موتور خانگی DC و مصرف برق نوع باشگاهی به مراتب بیشتر از نوع خانگی می باشد . با توجه به اینکه افراد زیادی در باشگاه با وزن های متفاوت از تردمیل استفاده می نمایند از تحمل وزن بالائی نسبت به نوع خانگی برخوردار است .  

راهنمای روغن کاری تردمیل

تردمیل های باشگاهی روزی یک بار یا دو روز یک بار احتیاج به روغن کاری و هر 4 ماه یک بار باید تسمه آن تعویض شود در صورتی که در نوع خانگی ماهی یک بار روغن کاری و دو سال یک بار تسمه آن باید تعویض شود . در تمام تردمیل ها اعم از باشگاهی و خانگی سنسوری وجود دارد که به محض فشار بیش از حد به لحاظ استفاده به صورت مداوم  اتوماتیک خاموش می شود و از آسیب دیده گی تردمیل جلو گیری می کند 

راهنمای مدت زمان استفاده از تردمیل

در تردمیل های خانگی لازم است بعد از 40 دقیقه ورزش با این وسیله نیاز به یک ساعت خاموشی کامل دارد . در زمان خرید هر نوع تردمیلی لازم است یک دستگاه محافظ برق به منظور جلو گیری از آسیب دیده گی تردمیل از نوسانات برق شهری نیز خریداری نمائید . توصیه می شود به هیچ عنوان برای  مصارف خانگی  اقدام به خرید نوع باشگاهی ننمائید . چون علاوه بر پرداخت هزینه بیشتر در استفاده از آن با مشکل مواجه خواهید شد . 

راهنمای انتخاب تردمیل

لازم است در هنگام خرید هر نوع تردمیلی و یا هر وسیله ورزشی دیگر با کارشناسان مربوطه مشاوره نمائید. در صورت تمایل جهت اطلاعات بیشتر از انواع و اقسام تردمیل ها و امکانات ، ویژه گی ها ، قابلیت ها و قیمت های  آنها به سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . 

استفاده از این مقاله برای  سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام محفوظ است . ذکر مطلب با ذکر منبع بلامانع است .