نکات مهم و راهنمای خرید تردمیل :

چنانچه شما علاقمند و تمایل به انجام ورزشهای هوازی همانند دویدن ، جاگینگ ( حد وسط دو و پیاده روی ) ، پیاده روی هستید می توانید با خرید یک تردمیل به اهداف مد نظر خود دست پیدا کنید که لازمه این موضوع داشتن اطلاعات اولیه در خصوص تردمیل ها می باشد . در این مقاله سعی وتلاش شده تا حد زیادی امکانات ، قابلیت ها ، فوائد تردمیل را برای شما بیان که در انتخاب و خرید با آگاهی بیشتری اقدام به خرید تردمیل مناسب خود نمائید . 

تردمیل خود به تنهای یک وسیله ورزشی کامل و به تعریف دیگر وسیله ورزشی مادر تمام ورزشهای تخصصی محسوب می گردد . منظور از ورزشهای تخصصی مانند شنا ، کشتی ، کاراته ، و سایر ورزش ها را شامل می شود که لازم است قبل از ورود به ورزش اصلی برای گرم کردن و بالا بردن ضربان قلب و آماده گی جسمانی لازم از تردمیل استفاده گردد . در مراحل اولیه لازم است نوع استفاده مورد نظر خود را از تردمیل تعریف و مشخص نمائید در حال حاضر انواع تردمیل ها با قابلیت و کاربرد های  تک کاره ، چند کاره ، مجهز به دمبل ، دراز نشست ، شیب ، سرعت ، تجهیزات ، فناوری های مختلف و ... با قیمت های متفاوت و برند های معتبر در بازار وجود دارد و نکته مهم دیگر این است شما تردمیل را برای کدامیک از ورزش های هوازی و با چه جنسیتی  و برای چه سنی مد نظر دارید .  
تفاوت تردمیل های باشگاهی و خانگی :

با توجه به مطالب فوق لازم است تفاوت های بین تردمیل باشگاهی با تردمیل خانگی را در این مقاله راهنمای خرید تردمیل برای شما عزیزان  بیان  شود . تردمیل های باشگاهی به لحاظ استفاده زیاد و مکرر افراد و با وزن های مختلف و بالا از استقامت و استحکام و دوام بسیار بالائی نسبت به تردمیل های خانگی برخوردار است . وزن تردمیل باشگاهی به لحاظ اسکلت بندی شاسی و بدنه و نوع فلز به کار رفته در آن بیشتر نسبت به نوع خانگی می باشد . 

راهنمای موتور تردمیل :

در تردمیل خانگی به جهت داشتن جک امکان تاشوئی و جابجای راحت وجود دارد که در تردمیل های باشگاهی فاقد این امتیاز  است . نوع موتور باشگاهی AC و نوع موتور خانگی DC و مصرف برق نوع باشگاهی به مراتب بیشتر از نوع خانگی می باشد . با توجه به اینکه افراد زیادی در باشگاه با وزن های متفاوت و مدت زمان بیشتر از تردمیل استفاده می نمایند از تحمل وزن بسیار بالائی نسبت به نوع خانگی خود برخوردار است .  

راهنمای روغن کاری تردمیل :

ما سعی داریم علاوه بر راهنمای خرید تردمیل در خصوص نحوه نگهداری و سرویس و روغن کاری نیز توضیحات مختصری ارائه گردد ، در تردمیل های باشگاهی روزی یک بار یا دو روز یک بار احتیاج به سرویس کاری و روغن کاری و هر 4 ماه یک بار نیاز به تعویض تسمه آن را دارد  در صورتی که در نوع خانگی ماهی یک بار روغن کاری و دو سال یک بار تسمه آن باید تعویض شود . در تمام تردمیل ها اعم از باشگاهی و خانگی سنسوری وجود دارد که به محض فشار بیش از حد به لحاظ استفاده به صورت اتوماتیک دستگاه را خاموش می کند و از آسیب دیده گی بیشتر تردمیل جلو گیری می کند .

راهنمای مدت زمان استفاده از تردمیل :

در تردمیل های خانگی لازم است بعد از 40 دقیقه ورزش با این وسیله ورزشی نیاز به یک ساعت خاموشی کامل دستگاه  دارد . در زمان خرید هر نوع تردمیلی لازم است یک دستگاه محافظ برق به منظور جلو گیری از آسیب دیده گی تردمیل بر اثر نوسانات برق شهری نیز خریداری نمائید . توصیه می شود به هیچ عنوان برای  مصارف خانگی  اقدام به خرید نوع باشگاهی ننمائید . چون علاوه بر پرداخت هزینه بیشتر در استفاده از آن با مشکل مواجه خواهید شد . 

راهنمای خرید تردمیل :

امروزه خرید تردمیل بسیار مورد توجه ورزشکاران علاقه مند به ورزش های هوازی قرار گرفته است . زیرا در حال حاضر تردمیل های بسیار با کیفیت و با برند های معتبر جهانی در بازار وجود دارد که شما می توانید با خرید یک نمونه از تردمیل دلخواه خود بر اساس یک برنامه مداوم ، اصولی و علمی می توانید به اهداف مد نظر خود نائل شوید و چنانچه شما یک تردمیل خانگی از نوع تک کاره یا چند کاره خریداری نمائید فضای منزل خود را به یک باشگاه کوچک ورزشی را فعال نموده اید که اعضای این باشگاه کوچک خانگی افراد خانواده شما خواهند بود لذا خریداری یک تردمیل برای ارتقاء و تقویت سلامتی خود امروزه به یک ضرورت تبدیل شده است . 

 فروش تردمیل :

شاید این موضوع برای شما خیلی جالب باشید در حال حاضر تردمیل توانسته است در تمامی فضای های مختلف ورزشی ، توانبخشی و درمانی یک جایگاه بلامنازعی و بی رقیبی را برای خود تثبیت نماید که همین جایگاه بسیار معتبر و مهم باعث شده با توجه به کشش بازارهای امروزه بسیار از فروشگاه های ورزشی به این موضوع اذعان دارند که فروش تردمیل نسبت به سایر تجهیزات و دستگاههای ورزشی دارای رتبه برتر می باشد و نظر خیلی از ورزشکاران و باشگاه داران را به خود جلب نموده است و در حال حاضر تردمیل یکی از دستگاه های مهم و اصلی باشگاهها و اماکن ورزشی می باشد که نبود آن یک ضعف و نقص بسیار بزرگ تلقی می گردد . 

کیفیت تردمیل :

اکثر تردمیل های موجود در بازار که از برند های معتبر و روز دنیا محسوب می گردند به لحاظ پشت سر گذاشتن آزمایشات ، تست ها و دیگر پروسه های لازم از کیفیت بسیار قابل قبولی برخوردار هستند و تمامی این تردمیل ها دارای استاندارد صنعتی می باشند . تمامی شرکت های تولید کننده تردمیل سعی و تلاش نموده اند که از بهترین قطعات و ملزومات در ساخت تردمیل خود استفاده نمایند و از دیگر موارد که می توان به آن اشاره کرد این است تمامی این کمپانی ها از آخرین تکنولوژی و دانش روز دنیا و استفاده از کادر مجرب و ماهر در امر تولید خود به کار گرفته اند . یکی از دلائل وجود کیفیت بالای این تردمیل ها اختصاص گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش از طرف تولید کننده می باشد که خریدار می توانید در زمان خرید به این نکات توجه داشته باشد .

راهنمائی خرید انواع تردمیل :

ما در این مقاله راهنمای خرید تردمیل به انواع تردمیل های با نوع کاربردی آن بطور مختصر و خلاصه به شرح ذیل اشاره و معرفی می گردد .

* را هنمای خرید تردمیل باشگاهی :

 امروزه اکثر ورزشکاران اهمیت زیادی به تمرینات هوازی خود می دهند زیرا با بالا رفتن میزان گردش خون و تعداد ضربان قلب هم میتوانند کالری بیشتری بسوزانند هم میتوانند رشد و تقویت عضلات و تناسب اندام را در پی داشته باشند و به همین دلیل وجود تردمیل در باشگاه ها بسیار حائز اهمیت و یک امر ضروری است  تا بتوانند بهتر به مشتریان و ورزشکاران خود خدمات رسانی نمایند . تردمیل باشگاهی معمولا دارای ساختار مستحکم و موتور های  قدرتمند هستند تا بتوانند میزان تمرین و وزن ورزشکاران را تحمل نمایند

* راهنمای خرید تردمیل خانگی :

از آن رو که برخی از ورزشکاران و ورزش دوستان به دلایلی همچون آلودگی های هوا و محیط ، ترافیک ، نبود امکانات عمومی ، نبود امنیت ، نبود شرایط جوی مناسب و سایر پارامتر ها از انجام ورزش های  هوازی محروم هستند تردمیل های خانگی برای رفع مشکل این دسته از افراد طراحی و تولید شده اند تردمیل های خانگی دارای قابلیت های زیادی برای ورزش در منزل و یا هوم جیم ها طراحی شده اند. خرید این نوع تردمیل برای مصارف خانگی یک انتخاب هوشمندانه و بسیار ارزنده می باشد .

* راهنمای خرید تردمیل چند کاره :

همانطور که می دانید تردمیل یکی از کاربردی ترین و پرطرفدارترین امکانات ورزشی چه در باشگاه ها و چه در منزل می باشد.
سازندگان این دستگاه ها همواره برای رقابت و گسترش بازار خود بسیار خلاق هستند و در سال های اخیر امکانات های زیادی به تردمیل ها اضافه کرده اند . اگر بخواهیم به تعدادی از این امکانات اشاره نماییم شامل : پایه دراز و نشست ، دمبل ، ویبراتور ، مسگری و غیره را می توان نام برد . شما با خرید یک دستگاه تردمیل چند کاره علاوه پیاده روی و دویدن می توانید ورزش های تناسب اندام بسیار شاخصی و مهمی را با این نوع تردمیل انجام داد . 

*راهنمای خرید تردمیل مکانیکی :

امروزه با توجه به اینکه تمام تردمیل های موجود در بازار مجهز به موتور و برقی می باشند وجود تردمیل های مکانیکی که نیاز به برق ندارند بسیار با اهمیت و با ارزش می باشند وجود و استفاده از  این تردمیل مکانیکی در تمام فضاها مانند باشگاه ها ، مدارس ، دبیرستانها ، اماکن ورزشی ، مراکز درمانی و توانبخشی ، پارک ها و .... امکان پذیر می باشد . تردمیل های مکانیکی  دارای صدای بسیار کم در هنگام استفاده، دارای جنس مستحکم برای استفاده در محیط های سرپوشیده و باز می باشد.

*راهنمای خرید تردمیل آبی :

شرکت تولید کننده تردمیل آبی هیدروجیم یک شرکت دانش بنیان ایرانی است که فعالیت خود را در خصوص طراحی و ساخت تجهیزات ورزشی مرتبط با آب را از سال 1391 آغاز نموده است . این شرکت دانش بنیان توانسته است در کنار دیگر شرکت های پیشرو در این حوزه  اقدام به ساخت و تولید تجهیزات ورزشی در آب - آبدرمانی  در جهت  ارتقاء سطح سلامت جامعه، امکان استفاده آسان و امن و با کیفیت از تجهیزات هیدروجیم را برای حل بخش زیادی از درمان بیماران مورد نیاز جامعه را  فراهم و امکان پذیر کرده است .

این شرکت با تحقیق و مطالعه و استفاده از دانش روز دنیا توانسته است ساخت و تولید این تجهیزات کمک پزشکی را بومی سازی کرده و محصولات بسیار با کیفیت و با استحکامی نسبت به مشابه خارجی آن را تولید و روانه بازار نماید در حال حاضر محصولات این شرکت مورد توجه زیادی واقع و از فروش بسیار بالائی برخوردار است .

*راهنمای خرید تردمیل توانبخشی (پزشکی ) :

این وسایل کمک ورزشی و درمانی در بعضی از موارد برای بیماران قلبی ست که فرد بیمار بر روی تردمیل راه رفته و یا می دود و از این راه پزشک می تواند از طریق نمایشگر دستگاه به تعداد ضربان قلب و نحوه فعالیت بدن او دست یابد. این حرکت در علم پزشکی الکتروکاردیوگرافی نامیده می شود.

یکی از کاربردهای دیگر تردمیل توانبخشی به بیمارانی است که به دلایلی از جمله سکته مغزی، بیماری پارکینسون یا ام اس دچار مشکلات حرکتی هستند. استفاده از تردمیل ها برای این افراد می تواند به میزان زیادی در بهبود وضعیت و بازیابی توان از دست رفته آنها مفید واقع شود.

همچنین برای بیمارانی که مشکلات مفصلی یا استخوانی دارند با نظارت پزشک می توانند از این دستگاه برای بهبود وضعیت خود استفاده کنند.حتی تردمیل های آبی نیز برای این منظور و مصارف پزشکی به بازار عرضه شده است که در این زمینه می تواند بسیار سودمند باشد.

نکته کلیدی :

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور ها که با خرید یکی از این وسیله های ورزشی می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید . 

راهنمای خرید تردمیل و تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای راهنمایی خرید تردمیل مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این  فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید. 

فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب خود شرایطی را فراهم نموده است که کلیه خدمات لازم اعم از تعمیر و یا سرویس تجهیزات ورزشی شما را در اسرع وقت و در محل مورد نظر با قیمت مناسب وبا کیفیت عالی و به نحوه احسن برای شما عزیزان انجام دهند . 

چنانچه شما به دنبال خرید تجهیزات ورزشی دست دوم می باشید می توانید با اطمینان خاطر به این فروشگاه ارتباط و مشاوره لازم را دریافت و اقدام به خرید نمائید .

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرس https://iran-gam.com ضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی iran-gam مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید . 

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد .

 با تشکر از شما

استفاده از این مقاله برای  سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام محفوظ است . ذکر مطلب با ذکر منبع بلامانع است .