نکات مهم و راهنمای خرید تردمیل

راهنمای خرید تردمیل :

چنانچه شما علاقمند به انجام ورزشهای هوازی همانند دو ، جاگینگ ( حد وسط دو و پیاده روی ) ، پیاده روی هستید می توانید با خرید یک تردمیل به اهداف خود دست یابید . لازمه این موضوع داشتن اطلاعات اولیه در خصوص تردمیل ها می باشد . در این مقاله سعی شده تا حدودی امکانات ، قابلیت ها ، فوائد تردمیل را برای شما آورده که در انتخاب و خرید با آگاهی بیشتری اقدام نمائید . 

تردمیل به تنهای یک وسیله ورزشی کامل و به تعریف دیگر وسیله ورزشی مادر تمام ورزشهای تخصصی محسوب می گردد . منظور از ورزشهای تخصصی مانند شنا ، کشتی ، کاراته ، وسایر ورزش ها را اطلاق می شود که لازم است قبل از ورود به ورزش اصلی برای گرم کردن و بالا بردن ضربان قلب و آماده گی جسمانی از تردمیل استفاده می نمایند . در مراحل اولیه لازم است نوع استفاده مورد نظر خود را از تردمیل مشخص نمائید در حال حاضر انواع تردمیل ها با قابلیت تک کاره ، چند کاره ، مجهز به دمبل ، دراز نشست ، شیب ، سرعت ، تجهیزات ، فناوری های مختلف و... با قیمت های متفاوت در بازار وجود دارد . و نکته مهم دیگر این است شما تردمیل را برای کدامیک از ورزش های هوازی و با چه جنسیتی  و برای چه سنی مد نظر دارید .  

با توجه به مطالب فوق لازم است تفاوت های بین تردمیل باشگاهی با تردمیل خانگی را در این قسمت بیان  شود . تردمیل های باشگاهی به لحاظ استفاده زیاد و با وزن های متفاوت از استقامت بالائی نسبت به تردمیل های خانگی  برخوردار می باشند . وزن تردمیل باشگاهی به لحاظ اسکلت بندی شاسی و بدنه و نوع فلز به کار رفته در آن وزن بیشتری نسبت به نوع خانگی دارد . در تردمیل خانگی به جهت داشتن جک امکان تاشوئی و جابجای راحت وجود دارد که در تردمیل های باشگاهی فاقد این امتیاز  است . نوع موتور باشگاهی AC و نوع موتور خانگی DC و مصرف برق نوع باشگاهی به مراتب بیشتر از نوع خانگی می باشد . با توجه به اینکه افراد زیادی در باشگاه با وزن های متفاوت از تردمیل استفاده می نمایند از تحمل وزن بالائی نسبت به نوع خانگی برخوردار است .  تردمیل های باشگاهی روزی یک بار یا دو روز یک بار احتیاج به روغن کاری و هر 4 ماه یک بار باید تسمه آن تعویض شود در صورتی که در نوع خانگی ماهی یک بار روغن کاری و دو سال یک بار تسمه آن باید تعویض شود . در تمام تردمیل ها اعم از باشگاهی و خانگی سنسوری وجود دارد که به محض فشار بیش از حد به لحاظ استفاده به صورت مداوم  اتوماتیک خاموش می شود و از آسیب دیده گی تردمیل جلو گیری می کند . در تردمیل های خانگی لازم است بعد از 40 دقیقه ورزش با این وسیله نیاز به یک ساعت خاموشی کامل دارد . در زمان خرید هر نوع تردمیلی لازم است یک دستگاه محافظ برق به منظور جلو گیری از آسیب دیده گی تردمیل از نوسانات برق شهری نیز خریداری نمائید . توصیه می شود به هیچ عنوان برای  مصارف خانگی  اقدام به خرید نوع باشگاهی ننمائید . چون علاوه بر پرداخت هزینه بیشتر در استفاده از آن با مشکل مواجه خواهید شد . 

لازم است در هنگام خرید هر نوع تردمیلی و یا هر وسیله ورزشی دیگر با کارشناسان مربوطه مشاوره نمائید. در صورت تمایل جهت اطلاعات بیشتر از انواع و اقسام تردمیل ها و امکانات ، ویژه گی ها ، قابلیت ها و قیمت های  آنها به سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . 

استفاده از این مقاله برای  سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام محفوظ است . ذکر مطلب با ذکر منبع بلامانع است .