تردمیل و درمان انواع بیماریها  :

امروزه در دنیای تجهیزات ورزشی موجود در جامعه تردمیل ها به دلیل تنوع کاربردها در راس و صدر تجهیزات ورزشی قرار گرفته است تردمیل ها با توجه به توانائی ها و قابلیت ها و امکانات مختلف جایگاه و نقش ویژه ، بی بدیل و انکار ناپذیری در سلامت و ارتقاء آن در جامعه را ایفا می کند . رسوخ تردمیل ها در تمام بخش های دیگر را می توان از یکی دیگر از ویژگی های خاص این وسیله ورزشی دانست .

امروزه تردمیل ها با توجه به تنوع بسیار بالای کاربردی توانسته است نقش ایده آل خود را به اثبات رساند . در حال حاضر این وسیله ورزشی در خانه ها ، باشگاهها ، اماکن ورزشی ، مراکز توانبخشی ، مراکز درمانی و ارتوپدی ، خانه های سالمندان ، فضاهای عمومی و بعضی استخر های مخصوص آبی و .... مورد استفاده قرار میگیرد . 

تردمیل توانسته است با قابلیت های خود و نوع کاربرد در افزایش سطح سلامتی جامعه نقش بسیار مهمی را بجا بگذارد .

تردمیل های این توانائی را دارند که افراد را در جهت بدست آوردن سلامتی از دست رفته و یا ارتقاء سطح سلامتی آنان بیشترین کمک را به آنها کند به شرطی که استفاده از آن بر اساس یک برنامه اصولی و علمی و مداوم باشد که وجود یک برنامه هدفمند و همیشگی سرعت رسیدن به هدف را تسریع می کند .

برای شناخت بیشتر موضوع لازم است ابتداء تعریفی از بیماری و بیمار داشته باشیم و سپس به تعدادی از بیماریهای که می توان به وسیله تردمیل درمان کرد را به آن بپردازیم .   

1- بیماری چیست : بیماری بطور کلی انحراف بدن از اعمال طبیعی آن تعریف گردیده است.

2- بیمار کیست : بیمار به کسی گفته میشود که سیستم بدن آن از اعمال طبیعی انحراف پیدا کرده باشد .

تردمیل خانگی چند کاره پروآی فیت مدل (RAMBO )L918 CDS

تعدادی از بیماریهای قابل درمان با تردمیل ها

تردمیل و درمان کبد چرب

ورزش و استفاده از تردمیل ها حتی اگر به کاهش وزن منتهی نشود دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که یکی از آن ها درمان کبد چرب است . تاثیر فعالیت بدنی مثل ورزش های هوازی و راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل های خانگی و باشگاهی بر بیماری کبد چرب (هر دو نوع شناخته شده) کاملا موثر و بسیار واضح است. به طوری که اگر در ابتدای شروع این بیماری هستید با ورزش با تردمیل خود را درمان خواهید کرد . بدین گونه که ورزش با تاثیر بر اسید های چرب آزاد (FFA) می تواند بر میزان چربی ذخیره شده در کبد، اثر داشته باشد.

تردمیل خانگی مدل L588DS(WINNER) چهار کاره

تردمیل و درمان بیماری کلیوی و فشار خون 

دربيماران كليوي مزمن فشار خون بالا ميتواند به گلومرول منتقل شده وپروتئينوري را افزايش دهد . به نظر ميرسد فعاليت بدني ميتواند بر ميزان فشار خون ودفع پروتئين موثر باشد . مطالعه با هدف تعيين تأثير ۸ هفته دويدن روي تردمیل بر ميزان فشار خون ودفع پروتئين آلبومين در بيماران كليوي مزمن انجام شد . با توجه به نتايج مطالعات فوق ، فعاليت هوازي ميتواند اقدامي موثر در جهت كنترل فشار خون و كند كردن پيشرفت بيماري كليوي و جلوگيري از عوارض خارج كليوي فشار خون بالا مثل بيماري قلبي ـ عروقي وسكته مغزي باشد.

تردمیل چندکاره فلکسی فیت مدل F7SM

تردمیل و درمان واریس :

یکی مهمترین راه های پیشگیری و درمان بیماری واریس، ورزش و فعالیت های بدنی است. البته نوع ورزش مهم است چرا که ورزشی برای واریس تاثیر مثبت خود را نشان می دهد که منجر به افزایش جریان خون در ساق پا و پاها شود. پس متوجه تاثیر راه رفتن روی تردمیل برای درمان این بیماری شدید.

پیاده روی، از جمله ورزشهایی است که برای پیشگیری و درمان بیماری واریس توصیه می شود. زیرا راه رفتن ملایم، فشار زیادی به مفاصل و عضلات پا وارد نمی کند. از طرفی باعث تسریع گردش خون شده و بهبود عملکرد جریان خون را به همراه دارد . با خرید تردمیل حرفه ای و ایمن می توانید سلامتی بدن خود را حفظ و یا به درمان مشکلات جسمی تان بپردازید . 

تردمیل باشگاهی کلاسیک فیتنس مدل 8800

تردمیل و درمان زانو درد و کمر درد :

استفاده از تردمیل در بیماران با مشکلات زانو مفید و سودمند است.اما و اما باید در نظر داشته باشید که چطور از تردمیل استفاده کنید. باید حتما از کفش، شیب، سرعت مناسب و رعایت نکات ایمنی برخوردار باشید . در غیر اینصورت به جای تاثیر مثبت تردمیل با تاثیر منفی آن مواجه می شوید.

تردمیل باشگاهی کلاسیک فیتنس مدل 7300

تردمیل و درمان بیماری پارکینسون :

پارکینسون بیماری است که در اثر اختلالات و ناهنجاری های عصبی بوجود می آید، که نشانه های این بیماری کاهش کنترل ماهیچه ها و لرزش قسمت هایی از بدن می باشد. طبق مطالعات علمی انجام شده و همچنین آزمایش افرادی که دارای این بیماری بوده اند به این نتیجه رسیده اند که تمرینات تردمیل می توانند باعث بهبود چشمگیری در وضعیت جسمی بیماران پارکینسون شود البته تمرین با تردمیل برای این افراد، همانند افرادی که زانو درد دارند باید با سرعت و شیب خیلی ملایم و رعایت نکات ایمنی همراه باشد.

تردمیل تایگر اسپرت مدل TS-55m

تردمیل و پیشگیری از زوال مغز :

مغز انسان در سنین بزرگسالی نیز رشد می کند . ورزش کردن و داشتن فعالیت‌های جسمانی می‌تواند در داشتن بدنی سالم بسیار موثر باشد. بیماری زوال عقل هم ازجمله بیماری‌هایی است که می‌توان با ورزش کردن از ابتلا به آن جلوگیری کرد . پیاده روی سریع و دویدن علاوه بر اینکه می‌تواند سوخت و ساز بدن را بالاببرد، می‌تواند در چربی سوزی و کاهش وزن هم بسیار تاثیرگذار باشد. البته دویدن برای افراد سالمند نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد. اما پیاده روی سریع برای مفاصل سالمندان بسیار مناسب‌تر است تا دویدن، سالمندان باید روزانه ۴۵ دقیقه تا یک ساعت پیاده روی سریع داشته باشند. البته برای پیاده روی و دویدن باید از کفش مناسب و استاندارد استفاده کرد تا احتمال ابتلا به کمر درد و دیسک کمر هم کاهش پیدا کند . دویدن در جهت معکوس، علاوه بر اینکه می‌تواند به فرم دهی عضلات بدن کمک کند، می‌تواند ذهن و مغز را درگیر کند و از این رو احتمال ابتلا به زوال عقل را کاهش خواهد داد.

تردمیل تایگر اسپرت مدل TS-80S

نکته : تردمیل وسیله ورزشی است که استفاده از آن برای اکثر بیماریهای موجود در جامعه مفید و بسیار تاثیر گذار می باشد اما برای رسیدن سریع و مفید به اهداف خود در صورت داشتن هر گونه مشکل و یا بیماری و در نظر گرفتن شرایط جسمی و فیزیکی بدن خود لازم است قبل از شروع ورزش با پزشک معالج خود مشورت نمائید و پس از اخذ برنامه ورزشی مناسب شروع به فعالیت های ورزشی و استفاده از تردمیل اقدام کنید .

تردميل Brightway مدل X5S

مزایای کلی تردمیل :

 1. کاهش کلسترول بد خون
 2. تعدیل قند خون
 3. افزایش ترشح هورمون شادی آور
 4. ارتقاء روحیه و افزایش انگیزه
 5. بالارفتن ضریب هوش و یاد گیری
 6. تقویت سیستم عصبی
 7. تقویت سیستم گردش خون
 8. تقویت سیستم تنفسی
 9. تقویت عضلات
 10. تقویت مفاصل
 11. دفع استرس و اضطراب
 12. تقویت اکسیژن رسانی خون
 13. کاهش بیماریهای تنفسی
 14. کاهش ناراحتی های قلبی و عروقی
 15. جلوگیری از زوال عقل
 16. طراوت پوست و شادابی
 17. افزایش قدرت بدنی
 18. تناسب اندام و عضلات
 19. وجود آرامش و آسایش و امنیت در هنگام تمرین
 20. استفاده راحت
 21. قابل استفاده برای تمام سنین
 22. امکان جابجائی راحت
 23. امکان دسترسی راحت
 24. کاهش وقت و هزینه
 25. قابلیت استفاده برای بانوان باردار بر اساس برنامه خاص و طبق نظر پزشک

تردمیل مدیکال اسپیریت مدل MT200

انواع تردمیل :

در این قسمت برای آشنائی بیشتر شما انواع تردمیل های موجود در بازار از لحاظ کاربردی به شرح ذیل اشاره می گردد.

 1. تردمیل باشگاهی
 2. تردمیل خانگی
 3. تردمیل چند کاره
 4. تردمیل آبی
 5. تردمیل توانبخشی
 6. تردمیل مکانیکی

 تردمیل آبی هیدروجیم مدل HG001

نکته کلیدی :

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور ها که با خرید یکی از این وسیله های ورزشی می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید . 

تردمیل خانگی مارشال فیتنس مدل SPKT-2260-4


راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای خرید تجهیزات ورزشی ( تردمیل ) مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این  فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید  تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید. 

تردمیل جی ایکس مدل GXT-8000

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرسhttps://iran-gam.com ضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی iran-gam مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید . 

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد .

 با تشکر از شما