تردمیل و درمان کلیه :

اکثر افراد تردمیل را به عنوان یک وسیله ورزشی برای کاهش وزن و لاغری ، رسیدن به یک تناسب اندام ایده ال و به عنوان وسیله‌ای برای کم کردن استرس و فشارهای عصبی روزانه می‌شناسیم .

 اما تردمیل ها این توانائی را دارد که علاوه بر موارد فوق در درمان سایر بیماریها به تمامی افراد کمک شایانی می کند . امروز نتایج تحقیقات و مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که استفاده از تردمیل های باشگاهی ، تردمیل خانگی ،  چند کاره  ، آبی ، توانبخشی برای درمان آسیب دید‌گی‌های بر اثر تصادف ، عوارض سکته های قلبی و عروقی  و حتی بسیاری از بیماری‌های داخلی و بیماری‌های مرتبط با کلیه بسیار مفید و تاثیر گذار است . 

یکی از موارد بسیار شایع که اکثر بیماران کلیوی با مواجه و از رنج می برند وجود فشار خون بالا می باشد که این موضوع برای این دسته از افراد خطر زا و مشکل آفرین است . استفاده از تردمیل و انجام تمرینات اصولی و مداوم مانند پیاده روی و دویدن می تواند به دفع بهتر سموم و عملکرد بهتر کلیه‌ها و کاهش فشار خون به شما بسیار کمک می‌کند.

کار و وظیفه اصلی کلیه ها  فیلتر کردن خون در حال چرخش و همچنین متعادل کردن مایعات در بدن می باشد. خون در حال چرخش در بدن، به همراه خود، نمک، مواد معدنی و اوره و اغلب کلسیم را حمل می کند.

زمانی که میزان املاح و مواد معدنی موجود در خون افزایش پیدا کند این املاح توسط کلیه تصفیه  و از آن عبور می کند. یکی از علت های  اصلی بالا رفتن غلظت خون در افراد سالم، کم مصرف کردن آب و یا زیاد مصرف کردن نمک است.

زمانی که این املاح توسط کلیه تصفیه می شود، با هم ترکیب شده و تشکیل مواد سختی مانند سنگ را می دهند. این مواد سخت درون کلیه را اصطلاحا سنگ کلیه می نامند.

اندازه و سایز سنگ کلیه می تواند به اندازه یک دانه شکر و یا یک توپ پینگ پونگ باشد. هرچه اندازه آن بزرگتر باشد، درد در ناحیه کلیه نیز بیشتر خواهد بود.که هر چه افراد کمتر فعالیت بدنی و تغذیه ی سالم داشته باشند، اندازه سنگ کلیه نیز به مرور بزرگتر خواهد شد. در ادامه به بررسی تاثیر ورزش بر بیماری سنگ کلیه خواهیم پرداخت.

تردمیل خانگی پروآی فیت مدل SNOW620

بهترین ورزش برای دفع سنگ کلیه چیست؟

بر اساس مطالب فوق انجام ورزش و فعالیت های بدنی مهم تر از شدت انجام آنها می باشد . اما سوال اصلی این است  که، بهترین ورزش کدام است؟ چه ورزشی و فعالیت بدنی به خروج سنگ از کلیه کمک می کند؟

بر اساس تحقیقات و مطالعات صورت گرفته بهترین نوع ورزش برای بیماران دارای سنگ کلیه انجام ورزش های هوازی می باشد. طبق نتایج آخرین مقالات نگارش شده نشان دهنده آن است که ، شدت تمرینات بر اساس توانایی فرد و آمادگی او انتخاب می شود.

اما برای انتخاب شدت تمرینات ، فرد بیمار لازم است ابتدا با پزشک معالج خود مشورت و مشاوره نماید. تمرینات هوازی، یا تمرینات کاردیو، تمریناتی هستند که فرد در حین انجام تمرینات عمل دم و بازدم را انجام می دهد. شدت تمرینات هوازی عموما بین 50 تا 70 درصد توانایی فرد است.

در زمانی که فرد، در حین فعالیت بدنی و یا ورزشی ، عرق می کند و ضربان قلبش افزایش می یابد، میزان سرعت تنفس فرد نیز افزایش می یابد و در آن هنگام می توان گفت که آن فرد یک تمرین هوازی را انجام داده است در این شرایط، بدن فرد به اکسیژن بیشتری نیاز داشته و قلب برای تامین اکسیژن لازم سریع تر کار کرده و گردش خون در بدن با سرعت و شدت بیشتری انجام می شود.

تمرینات هوازی علاوه بر موضوع کاهش وزن ، در حیطه بهبود سایر بیماری ها نیز اثر چشمگیر و بسیار تاثیرگذاری دارد . ورزش هایی مانند :

تردمیل باشگاهی پروآی فیت مدل RUNNER L588AC

  • پیاده روی
  • دویدن
  • دوچرخه سواری
  • شنا
  • ایروبیک، زومبا

علاوه بر موارد فوق هر تمرین و یا ورزشی که شرایط فوق را داشته باشد می تواند آن فعالیت و یا ورزش مربوطه را یک نوع تمرین هوازی تلقی گردد . 

 همه شما احتمالا تردمیل را از نزدیک دید‌ه‌ و یا از آن استفاده کرده‌اید. تردمیل وسیله‌ای ورزشی است که امکان پیاده‌روی و دویدن در یک فضای بسته و مسقف را شبیه سازی و برای شما فراهم می‌کند. به طور کلی تردمیل ها را در دو گروه تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی دسته‌بندی می‌کنند . البته دسته‌بندی دیگری نیز وجود دارد که براساس تک کاره و چند کاره ، مکانیکی ، آبی ، توانبخشی نیز وجود دارد . وجود انواع تردمیل انتخاب را برای خریدار فراهم می کند که بر اساس شرایط خود تهیه و خریداری نماید . به علاوه تنوع در قیمت تردمیل باعث می‌شود تا بتوان نمونه‌های با کیفیتی پیدا کرد که با بودجه فرد همخوانی داشته باشد. تردمیل خانگی موتوری از نوع DC دارد و تحمل وزن آن نسبت به تردمیل باشگاهی کمتر است. با مراجعه به یک فروشگاه تجهیزات ورزشی آنلاین و کسب اطلاعات مفید در زمینه خرید تردمیل می‌توانید گزینه مناسبی برای استفاده خود پیدا کنید. توجه داشته باشید

امروزه  سایت‌ها و فروشگاه‌های تجهیزات ورزشی آنلاین بسیاری وجود دارد که در زمینه فروش تردمیل فعالیت می‌کنند . لازم است شما با صرف وقت بیشتر ، تردمیل مد نظر خود را از فروشگاه‌های معتبر و مطمئن انجام کنید . بررسی یک فروشگاه تجهیزات ورزشی اینترنتی این امکان را می دهد که علاوه بر اطلاع از قیمت تردمیل به صورت واقعی بتوانید مدل‌های مختلف و امکانات و ویژگی ها آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. این کار علاوه بر افزایش و آگاهی  شما نسبت به مدل‌های مختلف کمک می‌کند تا با توجه به مشخصاتی که هر تردمیل دارد، میزان کارایی آنها را با هم بسنجید و بهتر تصمیم بگیرید.

تردمیل خانگی چند کاره پروآی فیت مدل (RAMBO )L918 CDS

تردمیل و بیماران کلیوی :

کلیه‌ها یکی از اندام‌های بسیار مهم بدن به شمار می‌روند که وظیفه آنها پاکسازی اوره، نمک و سموم از خون و مواد زاید و اضافی را از بدن دفع نماید . انجام ورزش و داشتن فعالیت‌های بدنی برای بیماران کلیوی و حتی افرادی که پیوند کلیه انجام داده‌اند بسیار مفید و به سلامتی آنها بسیار کمک می‌کند. البته انجام این ورزش‌ها با نظر پزشک و با راهنمایی مربی انجام می‌شود. یک برنامه ورزشی مناسب معمولا شامل تمرینات استقامتی، تمرینات کششی و تمرینات هوازی است. در استفاده از تردمیل توجه به این نکته ضروری است که حتما زمانی حدود 10 دقیقه را به گرم کردن بدن اختصاص بدهید. سپس سرعت خود را بالا ببرید و برای خاتمه تمرین حرکات کششی انجام بدهید و بدن را سرد کنید. هنگام خرید تردمیل مخصوصا برای بیماران کلیوی به وجود ضربه‌گیر‌های قوی در تردمیل توجه کنید تا فشار وارده بر روی عضلات کمر و زانو را به کمترین میزان ممکن برساند. پیاده‌روی و حتی با استفاده از تردمیل می‌تواند یک روش مناسب برای بهبود عملکرد کلیه‌ها می باشد. در این حالت فرد می‌تواند با خرید تردمیل آن هم از نوع تردمیل خانگی به سادگی در منزل پیاده‌روی کند. البته برخی افراد نیز تمایل دارند به باشگاه بروند و بر روی تردمیل باشگاهی به انجام تمرین بپردازند. رفتن به باشگاه و استفاده از تردمیل باشگاهی این ویژگی را دارد که فرد می‌تواند با دیدن افراد دیگر روحیه بهتری بگیرد و ادامه روند درمان او نیز آسان‌تر ‌شود. در کنار پیاده‌روی و استفاده از تردمیل، دوچرخه سواری و شنا نیز می‌تواند برای این بیماران مفید باشد.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته  سال 2018 در دانشکده پزشکی واشنگتن نشانگر آن است که  ورزش و فعالیت های بدنی هر چند سبک بر کاهش میزان ریسک ابتلا به بیماریهای کلیوی بسیار موثر است . در این مطالعه حتی زنانی که به باغبانی و یا روزانه یک ساعت پیاده روی عادی دارند ، 31 درصد خطر ابتلا به بیماری در آنها کمتر است.

در یک مطالعه و تحقیق دیگر که در سال 2017 انجام شده است، دریافتند که انجام فعالیت روزانه، از اهمیت بیشتری نسبت به شدت آن برخوردار است. در نتیجه انجام دادن فعالیت بدنی برای بیماری سنگ کلیه یکی از مهم ترین عوامل پیشگیری و درمان غیر تهاجمی آن است.

همانطور که در بالا اشاره شده است ، چاقی یکی از عواملی است که به افزایش ریسک ابتلا کمک می کند. بالا بودن چربی احشایی هم از این قاعده مستثنی نیست.

اثر ورزش و فعالیت های بدنی در کاهش چربی بدن ، اثبات شده است. پس ورزش و فعالیت های بدنی با کاهش چربی شکم و یا کاهش وزن، بر میزان خطر ابتلا به این نوع  بیماری نیز اثر گذار خواهدبود داشتن  سبک زندگی فعال  با انجام روزی 30 دقیقه پیاده روی ویا دویدن برای شما قابل دسترس است.

اثر ورزش و این فعالیت ها در کنار یک رژیم غذای مناسب، دوچندان می شود. در نتیجه دیگر نیازی به گرفتن رژیم های سخت برای کاهش وزن نخواهید بود . فعالیت های بدنی یک امر ضروری برای داشتن سلامتی است. از آنجایی که بیشتر بیماری ها، ارتباط مستقیمی با سبک و نوع زندگی افراد دارد، داشتن فعالیت ورزشی و بدنی ، سبک زندگی سالم را برای شما به ارمغان خواهد آورد

نکته بسیار مهم این است که بیماران کلیوی در مراحل اولیه  و قبل از رسیدن به مرحله دیالیز با تغییر در شیوه زندگی و افزایش فعالیت های ورزشی و بدنی تا حد زیادی می توانند جلوی پیشروی این نوع بیماری بگیرند. در کنار تردمیل می‌توانید از دوچرخه ثابت نیز استفاده نمائید . دوچرخه سواری به ویژه در بیمارانی که دیالیز می‌شوند نقش مهمی در بازگشت حس سلامتی و تندرستی به افراد را دارد. 

تردمیل خانگی مدل L588DS(WINNER) چهار کاره

مدت زمان ورزش برای بیماران کلیوی

تا این قسمت مقاله متوجه شدیم که انجام ورزش با تردمیل بر جلوگیری از پیشرفت بیماری‌های کلیوی بسیار موثر است. اما بنظر شما چه مدت زمانی را برای ورزش کردن انتخالب کنیم تا علاوه بر فشار نیامدن به بدن به نتیجه مطلوب برسیم. یکی از پیشنهادات در این زمینه انجام حداقل 30 دقیقه ورزش به صورت روزانه است به طوری که 3 یا 4 روز در هفته انجام شود. توجه داشته باشید که انجام ورزش را به تدریج به مدت زمان روزانه 30 دقیقه برسانید و تلاش نکنید از همان ابتدا 30 دقیقه به صورت کامل ورزش کنید. شما می‌توانید .

تردمیل چند کاره خانگی ال اس فیتنس مدل 109DS

نکته کلیدی :

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور ها که با خرید یکی از این وسیله های ورزشی می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید . 

تردمیل خانگی ال اس فیتنس مدل 109s

راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای خرید تجهیزات ورزشی ( تردمیل ) مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این  فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید  تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید. 

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرس https://iran-gam.com  ضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی iran-gam مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید . 

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد .

 با تشکر از شما