لاغری عضلات ران با تردمیل

تردمیل یک وسیله ورزشی شبیه سازی شده از ورزش های هوازی مانند پیاده روی و دویدن است که توانسته است امروزه جایگاه ویژه ای برای خود کسب نماید . لاغری ران با تردمیل یکی از رایج ترین ورزش ها برای کاهش حجم عضلات ران است .

 این وسیله ورزشی بسیار مفید و ارزشمند انجام ورزش های هوازی را در محیط های سر پوشیده برای افراد بسیار فراهم کرده است . در حال حاضر تردمیل یکی از وسیله ورزشی اصلی و بسیار مهم در باشگاهها ، اماکن ورزشی ، مراکز توانبخشی و منازل به حساب می آید . 

یکی از اصلی ترین و مهم ترین فوائد و مزایا این وسیله ورزشی  کالری سوزی و چربی سوزی می باشد البته باید از این  نکته نباید غافل شد که علاوه بر موارد فوق  مزایای بسیار زیاد دیگر نیز دارد که با توجه به موضوع بحث این مقاله در این اینجا یه آنها اشاره نخواهد شد .

مشاهده محصولات : تردمیل

اگر به دنبال کاهش چربی ران های خود هستید، تردمیل بهترین گزینه است. دلیل آن این است که دویدن روی تردمیل به شما کمک می کند کالری بسوزانید که نیاز اصلی برای کاهش چربی است. البته رژیم غذایی شما نقش مهمی در کاهش چربی دارد. بنابراین، تغذیه سالم و به موقع نیز بر روند از دست دادن چربی از باسن و ران تأثیر می گذارد.

بنابراین در اینجا نحوه کاهش حجم ران ها و باسن با استفاده از تردمیل آورده شده است .

همچنین بخوانید: مزایا و فواید تردمیل

کاهش حجم ران ها و باسن

شما در مرحله اول و ابتدا شروع کار باید با گرم کردن بدن خود شروع کنید و به مدت 5 دقیقه با سرعت بسیار آهسته راه بروید. این فرایند برای آماده سازی بدن شما برای یک جلسه تمرینی سخت است. یک جلسه تمرین معمولی 60 دقیقه ای تردمیل می تواند 500 کالری سوزی را در بدن شما به دنبال داشته باشد  که این خود شروع یک ورزش بسیار و ارزشمند برای شما خواهد بود .


همچنین بخوانید: راهنمای خرید تردمیل

استفاده از شیب تردمیل

وجود سیستم شیب در تردمیل ها در کالری سوزی بیشتر بسیار تاثیر گذار و مفید می باشد .اگر برای مدتی از تردمیل استفاده می کنید، شیب را 1 تا 2 درصد یا بیشتر افزایش دهید، می توانید آن را مطابق با قدرت بدنی و اهداف مد نظرخود تنظیم کنید. تا جایی که به مبتدیان مربوط می شود، عجله نکنید. راحت باشید و با آهسته راه رفتن شروع  به ورزش کردن کنید. پس از چند دقیقه سرعت دویدن خود را افزایش دهید تا کالری بیشتری بسوزانید.

راه رفتن بر روی شیب به شما کمک می کند تا چربی اضافی را از ناحیه باسن و ران خارج کنید. هر چه شیب بیشتر باشد کالری بیشتری سوزانده می شود. از آنجایی که کاهش چربی بر اساس فرآیند کالری سوزی است، پیاده روی بر روی تپه یا شیب به لاغری ناحیه باسن و ران خیلی بسیارزیاد به شما  کمک می کند.

همچنین بخوانید: لاغری با تردمیل


افزایش سرعت تردمیل

به مدت نیم ساعت یا چیزی شبیه به همین روش راه بروید. سرعتی را انتخاب کنید که باعث شود بیشتر عرق کنید. چربی های  اضافی ران شما به شکل عرق از بدن خارج می شود. بنابراین، تا جایی که می توانید و توان دارید  ورزش کنید. اگر احساس کردید که نمی توانید درست صحبت کنید، فوراً سرعت را کاهش دهید.


برنامه تردمیل برای لاغری ران

فواصل راه رفتن و دویدن را منظم و بر اساس برنامه اصولی تنظیم  کنید. طوری هماهنگ کنید که تمرین شما را بهتر کند مثلا راه رفتن و دویدن را بر اساس یک برنامه مناسب اتجام دهید مثلا یک دقیقه راه رفتن یک دقیقه دویدن این فرایند شما را در لاغری ران وکالری سوزی بسیار کمک می کند . 

 به همین ترتیب، تردمیل را به مدت یک دقیقه با 4 تا 6 درصد شیب دهید و سپس به مدت یک دقیقه روی صفحه صفر راه بروید. این نوع ورزش کردن با تردمیل قدرت و استقامت شما را تا حد زیادی افزایش می دهد.

سرعت خود را کم کنید و برای چند دقیقه استراحت کنید. با سرعت نسبتاً آهسته‌تری راه بروید یا شیب را کاهش دهید.


همچنین بخوانید: تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

کاهش چربی ران با استفاده از تردمیل

این کار را در طول هفته به مدت 30 دقیقه انجام دهید و به تدریج مدت زمان را افزایش دهید. افزایش مدت زمان به شما کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید که این برنامه دقیقا و اصولی در لاغری ران شما بسیار مفید می باشد .

حرکات ترکیبی برای لاغری ران با تردمیل

شما می توانید در کنار تمرینات و استفاده از تردمیل نسبت به انجام حرکات لانژ و اسکات نیزاقدام کنید که این کارها و فعالیت ها را به طرز شگفت انگیزی انجام می دهد. این نه تنها چربی اضافی را از بین می برد، بلکه آنها را نیز تقویت می کند و ران های براق و باریک شما را زیبا می کند. 

علاوه بر این، تردمیل را می توان در بسیاری از موارد استفاده کرد. راه های زیادی وجود دارد که می توانید از تردمیل استفاده کنید و خود را لاغر و جذاب کنید. در درجه اول سه راه وجود دارد -


  • افزایش سرعت
  • راه رفتن روی تپه یا شیب یا
  • ترکیب هر دو

تعویض طرفین و دویدن در هر دو طرف به روند تغییر شکل شما می‌افزاید. ممکن است برای دوستان شما کمی عجیب به نظر برسد اما موثر است. این به تقویت عضلات سرینی، عضلات لگن و افزایش انعطاف پذیری کمک می کند. واقعاً ارزش امتحان کردن را دارد، حداقل برای یک بار.نتیجه : دویدن یا راه رفتن روی تردمیل برای شما یک معامله برد-برد است زیرا بر روی بدن شما تأثیربسیا رزیاد و مستقیم می گذارد و برای فیزیک بدن شما نیز شگفت انگیز است. به شرطی که به روش صحیح انجام شود. علاوه بر این، گنجاندن انواع میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی معمولی شما، روند کاهش چربی را نیز افزایش می دهد.

منبع : powermaxfitness