تاثیر تردمیل بر فشار خون

با افزایش سن خطر ابتلا به فشار خون بالا (هایپرتنشن) نیز افزایش یافته و یکی از بیماری های رایج امروزی محسوب می گردد ، انجام ورزش هوازی بر اساس برنامه منظم و همیشگی می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. اگر از قبل، فشار خون بالا داشته باشید، ورزش می تواند به کنترل فشار خون شما بسیار کمک کند. منظور از ورزش دو ماراتن یا باشگاه نیست. شما می توانید ورزش های هوازی را با تردمیل به آرامی شروع و فعالیت فیزیکی بیشتری را به صورت مرتب روزانه انجام دهید .

داروهایی که برای درمان فشار خون بالا دارو های که برای درمان فشار خون بالااستفاده می شوند،ضربان قلب را کاهش می دهند. مسدود کننده های بتا و مسدود کننده های کانال کلسیم از جمله ی این دارو ها هستند. چنانچه شما از این داروها استفاده می کنید،لازم است به پزشک خود مراجعه کرده تا بدانید بهترین دامنه ی ضربان قلب شما هنگام ورزش چیست.


آیا ورزش فشار خون را بالا می برد؟

فعالیت بدنی منظمی مانند دویدن و پیاده رو و استفاده یکی از تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، مکانیکی ، موجب تقویت قلب شما می شود. قلب قوی تر خون بیشتری را با تلاش کمتر پمپاژ می کند. اگر قلب با کار کمتری پمپاژ انجام دهد ، فشار بر روی شریان ها کاهش یافته و فشار خون کاهش می یابد.

استفاده از تردمیل بر اساس یک برنامه منظم  فشار خون سیستولیک را (عدد بالا در فشار خون) به طور متوسط ۴ تا ۹ میلی متر جیوه (mmHg) کاهش می دهد. این همان چیزی است که بعضی از داروهای ضد فشار خون برای شما انجام می دهند. ورزش کردن در اکثر افراد می تواند نیاز فرد را به دارو های فشار خون کاهش و یا قطع کند .

کاهش فشار خون با ورزش :

اگر فشار خون شما در یک سطح مطلوب است – کمتر از ۱۲۰/۸۰ میلی متر جیوه – ورزش های هوازی و استفاده از تردمیل می تواند از افزایش آن با گذشت سن جلوگیری کند. ورزش منظم  واصولی همچنین به حفظ وزن مناسب و متعادل کمک می کند که یکی دیگر از راه های مهم کنترل فشار خون است . 

اما برای حفظ و کنترل فشار خون پایین باید به طور منظم و اصولی ورزش کنید که یک تا سه ماه طول می کشد تا فشار خون را تحت تاثیر قرار دهد. این را در نظر داشته باشید که مزایای ورزش تنها تا زمانی نتیجه بخش است که به ورزش به صورت همیشگی باشد .


مراحل دویدن افراد با فشار خون بالا :

در واقع ورزش می تواند به درمان فشار خون بالا بدون استفاده از داروهای دیگر کمک کند. دویدن وپیاده روی با تردمیل همراه با تمرینات دیگر،  فشارخون سیستولی و دیاستولی را به میزان ۷ عدد کاهش دهد. با این حال، به دلیل شرایط فشار خون بالا، باید اقدامات احتیاطی و مشورت با پزشک را حتما انجام دهید.


فشار خون هنگام ورزش :

قبل از شروع هر برنامه ورزشی با یک پزشک مشورت کنید. فشار خون بالا شما را در معرض شرایطی قرار می دهد که ممکن است بر انتظار شما از ورزش تاثیر بگذارد. علاوه بر این، بعضی از داروها عوارض جانبی دارند که با دویدن اختلال دارند، مانند افزایش ضربان قلب. پزشک می تواند راه هایی برای مقابله با هرگونه مشکل احتمالی را به شما ارائه دهد.

پیاده روی و فشار خون :

بر اساس توصیه تمامی پزشکان و کارشناسان تربیت بدنی  حداقل ۱۰ دقیقه قبل از شروع ورزش، نسبت به گرم کردن بدن خود اقدام نمائید  تا بدن شما خود را با نیاز های دویدن وفق دهد. شما می توانید با قدم زدن در محل کار بدن خود را گرم کنید.

بین دویدن های خود  پیاده روی نیز داشته باشید. اگر شما دچار تنگی نفس میشوید ، یک دقیقه بدوید و سپس چهار دقیقه راه بروید. با پیشرفت تناسب، مقدار پیاده روی را یک دقیقه کاهش دهید. برای اینکه بتوانید به راحتی تمام ۳۰ دقیقه را بدوید، ممکن است کمی طول بکشد. اما باید صبور باشید و با پشتکار ورزش خود را ادامه دهید .


کاهش فشار خون با دویدن متوسط :

برای به دست آوردن بهترین نتیجه حداقل ۳۰ دقیقه با شدت متوسط بر روی تردمیل بدوید. این مقدار فعالیت با شدت متوسط برای کاهش فشار خون کافی است و برای بدن شما همانند تمرین شدید را عمل می کند. اگر با سرعت متوسط می دوید، تنفس شما سرعت خواهد یافت اما دچار تنگی نفس نخواهید شد .

راه رفتن و خنک کردن :

با راه رفتن بر روی تردمیل آرام  خود را خنک کنید. توقف ناگهانی می تواند موجب کاهش فشار خون شده و باعث سرگیجه و گرفتگی عضلات شما شود.

برای کاهش فشار خون در هفته چند روز باید بدویم؟

حداقل سه بار در هفته بدوید. اگر به اندازه کافی تناسب دارید شش روز در هفته تمرین کنید تا بهبود بیشتری حاصل کنید. بر طبق نظر طب ورزشی در برخی از افراد دارای فشار خون در طی سه هفته فشار خون آنها کاهش می یابد

کاهش وزن :

اگر اضافه وزن دارید، با کاهش تنها 4/5 کیلو گرم  از وزن خود می تواند به کاهش یا جلوگیری از فشار خون بالا بسیار کمک کنید. کاهش وزن هنگامی صورت می گیرد که میزان کالری دریافتی شما کم تر از میزان کالری مصرفی باشد. در مورد تعداد کالری هایی که روزانه برای کاهش وزن نیاز دارید، به یک پزشک یا متخصص تغذیه مراجعه کنید. شما می توانید با استفاده از تردمیل کالری بیشتری مصرف و وزن خود را کم کنید .

راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :   

برای خرید  تردمیل مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب مناسب و ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند  . برای خرید هر یک از تردمیل های با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به  فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی  مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید  تردمیل  با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام  تماس، و مشاوره و اطلاعات  لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید.

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی  به صفحه اصلی سایت ما به آدرس https://iran-gam.com  مراجعه فرمائید . با تشکر