تاثیر تردمیل بر کمر درد

کمردرد تردمیل – علت آن چیست و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟

تردمیل یکی از محبوب ترین و مورد استفاده ترین دستگاه ها در هنگام ورزش است زیرا روشی عالی برای انجام تمرینات هوازی است. ضربان قلب شما را بالا می برد و جریان خون را حفظ می کند. با این حال، برخی افراد در هنگام استفاده از این تجهیزات تجربه نه چندان عالی را تجربه می کنند.

پیاده روی و دویدن  روی تردمیل اگر به روش اشتباه و غیر اصولی  انجام شود می تواند به منبع کمردرد برای شما باشد. ورزشکاران باید توجه داشته باشند که تردمیل عامل مستقیم واصلی کمردرد نیست. در واقع، استفاده از تردمیل به دلیل جذب ضربه معمولاً برای کمر بهتر از دویدن در فضای باز است. این شرایط کاملاً به نحوه استفاده شما از تردمیل بستگی دارد و بسیاری از عوامل دیگر نیز می تواند منجر به این ناراحتی گسترده  در ناحیه کمرشود .

کمردرد با دویدن روی تردمیل یک امر طبیعی و بستگی به عوامل مختلفی دارد . به بعضی از این موارد جهت آشنائی بیشتر شما به شرح ذیل اعلام می گردد .


ورزش بیش از حد :

ورزش کردن بیش از حد توان وظرفیت بدن برای شما بسیار خطرناک باشد. فشار آوردن غیر متعارف و بیش از ظرفیت بدن می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند کمردرد، پا درد و غیره شود. به دلیل عدم سرعت و واریانس شیب، ضربه تکراری چندین بار یک حرکت ممکن است بدون اینکه متوجه شوید به گروه های عضلانی و مفاصل خود آسیب می زنید . این مشکلات بیشتربرای افرادی اتفاق می افتد که یا تازه شروع به ورزش می کنند یا بدون مشورت مربی. آنها معمولا در نهایت عضلات خود را تحت فشار قرار می دهند که منجر به کمردرد می شود

تکنیک اشتباه :

یکی دیگر از مسائل اصلی که می تواند باعث ناراحتی طولانی مدت برخی از عضلات شود، استفاده از تکنیک اشتباه در حین ورزش است. کمردرد ممکن است همراه با دویدن روی تردمیل باشد که بیشتر به دلیل استفاده از تکنیک اشتباه است. به عنوان مثال، برخی افراد میله های تردمیل تردمیل را هنگام راه رفتن یا دویدن روی آن نگه می دارند. آنها متوجه نمی شوند که این تأثیر مضری دارد زیرا با انجام این کار فشار بیشتری بر عضلات بالای کمر خود وارد می کنند. این باعث سفت شدن قسمت بالای کمر و درد شدید می شود.

علاوه بر این، برخی از افراد عادت دارند هنگام راه رفتن روی تردمیل به جلو خم شوند یا بدن خود را قوز کنند. در این حالت، فشار مستقیماً روی ماهیچه‌های کمر قرار می‌گیرد و در نهایت آنها را تحت فشار قرار می‌دهد و به همین دلیل ممکن است کمردرد را تجربه کنید

مسائل دیگر در پس زمینه :

یکی دیگر از دلایل مشکلات کمر در هنگام استفاده از تردمیل وجود برخی مسائل ناشناخته و زمینه ای موجود در بدن فرد است. که می تواند بر کمر شما تاثیر سوء بگذارد .


سن :

افراد بالای سی سال مستعد ابتلا به بیماری ها و مشکلاتی هستند که ممکن است از آنها بی اطلاع باشند. ممکن است شروع یک فعالیت هر چقدر هم که سخت باشد برای آنها مطلوب نباشد. زمانی که آن ها ورزش را شروع می کنند، مخصوصاً کاردیو، ممکن است خیلی سریع دچار ناراحتی هایی مانند کمردرد شوند. این می تواند عاملی برای ایجاد کمردرد هنگام راه رفتن روی تردمیل باشد .


مفاصل ضعیف :

اگر فردی مفاصل زانو ضعیفی داشته باشد و هر روز روی تردمیل شروع به دویدن کند، طولی نمی‌کشد که باید به پزشک مراجعه کند. مفاصل ضعیف می تواند به دلیل کاهش بافت همبند در مفاصل یا دریافت کمتر کلسیم منجر به ضعیف شدن استخوان ها شود. فشار بیشتر به مفاصل ضعیف می تواند باعث دررفتگی و مشکل در حرکت شود .


مسائل مربوط به ستون مهره ها :

برای افرادی که کمر کشیده یا عضله کشیده شده در امتداد ستون فقرات خود دارند و نمی توانند فشار روی ستون مهره خود را تحمل کنند، راه رفتن روی صفحه شیبدار یا فشار آوردن به کمر نتایج ناگواری خواهد داشت. برای آنها راه رفتن روی تردمیل مطلوب ترین شکل تمرین نیست و باید از انجام آن خودداری کنند که لازم است با پزشک معالج خود مشورت نمایند .

پیشگیری از کمردرد – تسکین کمر درد :

کمردرد ناشی از استفاده از تردمیل را می توان با رعایت چند اقدام پیشگیرانه و ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی و رفتار پیشگیری کرد. برخی از موثرترین اقدامات پیشگیرانه که می توانید انجام دهید به شرح زیر است .


کفش دویدن :


اگر با کفشی بدوید که از دویدن پشتیبانی نمی کند یا برای این منظور ساخته نشده است، مستقیماً به پاهای شما آسیب می رساند و سلامت جسمی شما را به خطر می اندازد .

اگر روی کفشی با استاندارد بالا با بالشتک پا سرمایه گذاری کنید، روی پاهای شما نرم تر می شود و دویدن روی تردمیل را آسان و سرگرم کننده می کند. کف پای شما اولین چیزی است که با تردمیل تماس می گیرد و تاثیر مستقیمی بر بدن شما می گذارد. بنابراین، شما باید آن را به خاطر خود بسیار راحت کنید. بنابراین، برای پیشگیری از کمردرد، روی کفش های دویدن خوب سرمایه گذاری کنید . 

فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام یکی از با سابقه ترین و  بهترین و کاملترین فروشگاه های موجود در زمینه فروش تردمیل انواع دستگاههای و تجهیزات ورزشی هوازی و سایر دستگاه های ورزشی می باشد.
فروش انواع تردمیل ها با برند های معتبر روز دنیا و با آخرین تکنولوژی  و امکانات شناخته شده که تمام محصولات و دستگاههای ورزشی موجود در این فروشگاه دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند.
یکی دیگر از امتیازات این مرکز فروش تردمیل حمل و نصب و ارسال رایگان تردمیل ها و سایر تجهیزات ورزشی این فروشگاه تردمیل می باشد که این موضوع نشان از سیاست تکریم ، مشتری مداری و رسالت اعتماد سازی برای خریداران می باشد که این موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد .