بهترین زمان ورزش صبحگاهی با تردمیل :

یکی از مسائل بسیار مهمی که می تواند تأثیر بسیار زیادی در ورزش کردن شما داشته باشد زمانی است که شما برای انجام ورزش در نظر گرفته اید . امروزه افراد بسیاری تمایل دارند که ورزش مد نظر خود را در منزل انجام دهند و از تجهیزات ورزشی هوازی زیادی مانند  تردمیل استفاده  نمایند . در این مقاله فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام از نمایندگی های برند های معتبر فروش تردمیل ، به بررسی بهترین زمان ورزش با تردمیل می پردازیم .

چرا بهترین زمان ورزش با تردمیل صبح است؟

اساسا شما نمی توانید یک زمان مشخصی را برای تمامی افراد جامعه که تمایل به استفاده از تردمیل دارند تعیین کنید تا در آن وقت معین به ورزش و تمرین با تردمیل بپردازند به دلیل آنکه تمامی افراد جامعه از شرایط یکسانی برخوردار نیستند و با توجه به شغل و عادت های روزانه ای افراد که با هم متفاوت هستند حتما زمان های مختلفی را برای انجام دادن ورزش با تردمیل را انتخاب خواهند کرد  ولی اکثر پزشکان اتفاق نظر دارند که برای این که تمرینات ورزشی بیشترین نتیجه را برای شما داشته باشند زمان قبل از خوردن صبحانه را بهترین و مناسب ترین وقت برای ورزش کردن می دانند . انجام تمرینات ورزشی موجب افزایش سوخت و ساز بدن می شود و بر همین اساس مقدار بیشتری اندورفین در بدن شما آزاد شود بنابراین ورزش کردن در قبل از صبحانه به شما احساس شادابی و انرژی مضاعف می دهد همین طور باعث کاهش استرس و اضطراب شما می شود . ورزش صبحگاهی با تردمیل باعث می شود در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید و کارهای روزمره خود را آسان تر و با انگیزه بهتر انجام دهید .


به چه دلیل پزشکان به این امر توصیه می کنند :

از دلائل دیگری که پزشکان ورزش صبحگاهی با تردمیل را توصیه می کنند می توان به  لاغری و چربی سوزی بیشتر آن اشاره کرد . هنگاهی که شما صبح زود قبل از خوردن صبحانه مفصل خود ورزش می کنید بدن برای تأمین انرژی خود مجبور می شود از چربی های ذخیره شده خود استفاده کند . بنابراین کسانی که چاق و اضافه وزن دارند با انجام ورزش صبحگاهی با تردمیل راحت تر و بیشتر نسبت به سایر دستگاههای ورزشی می توانند از شر چربی های اضافی خود خود خلاص شوند . هیچگاه  صبح زود قبل از خوردن صبحانه تمرینات ورزشی سنگین انجام ندهید زیرا موجب می شود بافت های عضلانی خود را از دست بدهید .

چنانچه شما در خانه خود تردمیل دارید و قصد کرده اید حتما ساعاتی از شبانه روز را با تردمیل ورزش و تمرین کنید بهترین گزینه همان زمان قبل از صبحانه است . سعی کنید برای این منظور صبح ها زودتر بیدار شوید و قبل از خروج از خانه زمانی را به ورزش با تردمیل در نظر بگیرید . درست است که بیدار شدن صبح زود برای عموم افراد سخت است اما طبق تحقیقات انجام شده  افراد اگر به صورت مستمر کاری را  اجباری انجام دهند بعد از گذشت ۲۱ روز آن کار برای آن ها  بصورت یک عادت مفید تبدیل می شود و دیگر مشکلی با انجام آن نخواهید داشت .

درست است که بهترین زمان ورزش با تردمیل ساعات اولیه صبح است اما نمی توان صرفا این زمان را برای تمام افراد پیشنهاد کرد زیرا همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شده است افراد جامعه دارای عادت های روزانه و شغل های متفاوتی دارند . اگر صبح ها به هردلیلی  امکان انجام تمرینات ورزشی با تردمیل برای شما وجود ندارد به هیچ وجه نا امید نشوید و باید ساعات دیگری از شبانه روز را حتما برای انجام خود در نظر بگیرید . شاید برای بسیاری از افراد ممکن است صبح زود زمان و توان کافی برای انجام تمرینات ورزشی نداشته باشند و این افراد ترجیح می دهند آخر شب ها بد از انجام کارهای روزانه با تردمیل خانگی و یا تردمیل باشگاهی خود ورزش کنند . از زمان های دیگری که می شود برای ورزش کردن توصیه کرد شب ها ۴ ساعت قبل از خوابیدن است . ورزش در هر زمانی از شبانه روز اگربه صورت اصولی و مستمر انجام شود  قطعا تأثیر گذار خواهد بود  .

افراد در ساعات مختلف شبانه روز انرژی های متفاوتی دارند اما عموم افراد در ساعت های بعد از ظهر از انرژی زیادی دبرخوردار هستند بنابراین یکی از زمان های دیگری که برای ورزش کردن پیشنهاد می شود زمان بعد از ظهر است . در ساعات مختلف شبانه روز ورزش کنید و راحتی و انرژی و توان خود را بسنجید . هر زمانی که فرصت و رغبت بیشتری برای ورزش کردن با تردمیل دارید اقدام به ورزش با تردمیل کنید .

لازم به توضیح است که بلافاصله بعد از خورن غذا به هیچ وجه ورزش نکنید زیرا انجام تمرینات ورزشی  بعد از صرف غذا باعث می شود روند هضم غذا و کار دستگاه گوارش دچار اختلال و با مشکل مواجه شود  لازم است تا ۹۰ دقیقه بعد از صرف غذا از ورزش کردن جدا خود داری کنید . در ادامه مقاله برای آشنائی بیشتر شما اطلاعاتی در مورد تردمیل بیان خواهد شد .

مزایای کلی از بهترین زمان ورزش با تردمیل :

 1. کاهش کلسترول بد خون
 2. تعدیل قند خون
 3. افزایش ترشح هورمون شادی آور
 4. ارتقاء روحیه و افزایش انگیزه
 5. بالارفتن ضریب هوش و یاد گیری
 6. تقویت سیستم عصبی
 7. تقویت سیستم گردش خون
 8. تقویت سیستم تنفسی
 9. تقویت عضلات
 10. تقویت مفاصل
 11. دفع استرس و اضطراب
 12. تقویت اکسیژن رسانی خون
 13. کاهش بیماریهای تنفسی
 14. کاهش ناراحتی های قلبی و عروقی
 15. جلوگیری از زوال عقل
 16. طراوت پوست و شادابی
 17. افزایش قدرت بدنی
 18. تناسب اندام و عضلات
 19. وجود آرامش و آسایش و امنیت در هنگام تمرین
 20. استفاده راحت
 21. قابل استفاده برای تمام سنین
 22. امکان جابجائی راحت
 23. امکان دسترسی راحت
 24. کاهش وقت و هزینه
 25. قابلیت استفاده برای بانوان باردار بر اساس برنامه خاص و طبق نظر پزشک
 26. و سایر مزایای دیگر

انواع تردمیل برای استفاده در بهترین زمان ورزش :

در این قسمت برای آشنائی بیشتر شما انواع تردمیل های موجود در بازار از لحاظ کاربردی به شرح ذیل اشاره می گردد.

 1. تردمیل باشگاهی
 2. تردمیل خانگی
 3. تردمیل چند کاره
 4. تردمیل آبی
 5. تردمیل توانبخشی
 6. تردمیل مکانیکی

نکته کلیدی :

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور ها که با خرید یکی از این وسیله های ورزشی می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید . 

راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای خرید تجهیزات ورزشی ( تردمیل ها) مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این  فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید. 

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع تردمیل ها و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرس https://iran-gam.com ضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی iran-gam مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید . 

فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب خود شرایطی را فراهم نموده است که کلیه خدمات لازم اعم از تعمیر و یا سرویس تجهیزات ورزشی شما را در اسرع وقت و در محل مورد نظر با قیمت مناسب وبا کیفیت عالی و به نحوه احسن برای شما عزیزان انجام دهند . 

چنانچه شما به دنبال خرید تجهیزات ورزشی دست دوم می باشید می توانید با اطمینان خاطر به این فروشگاه ارتباط و مشاوره لازم را دریافت و اقدام به خرید نمائید . 

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سطح سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد . 


 با تشکر از شما