بهترین ماساژورهای بدن :

قبل از پراختن به موضوع سر مقاله لازم است برای شناخت و آشنائی بیشتر . بهتر در خصوص ماساژ به تاریخچه و تعریفی از آن پرداخته شود

تاریخچه ماساژ :


با توجه به مستندات تاریخی بدست آمده ، استفاده از انجام عمل ماساژ، یکی از قدیمی ترین روش های درمان مشکلات جسمی و روحی بوده که انسان های اولیه به آن دست یافته است. حرکات ضربه ای و مالشی بافت احتمالًا یک نوع تکامل حرکات غریزی است که در دیگر پستانداران نیز مشاهده میشود. تماس، ضربه و مالش پوست بخش جدانشدنی زندگی ما انسانها می باشد که  با این اعمال احساس و هیجانات خود را به دیگری انتقال می دهیم وبا او ارتباط برقرار میکنیم و این تماس ومالش پوست به تدریج رسمیت یافته و به شکل امروزی ماساژ تکامل یافته  که با انجام آن بدن به حالت استراحت ، آرامش خود را بدست می آورد .

با گذشت زمان و پیشرفت و تکامل علم  پزشکی ، ماساژ به یکی از گروه ها و روشهای درمانی شناخته  شده است.

کلمه ماساژ از ریشه واژه عربی مس گرفته شده که به معنی فشار آرام است. بسیاری از تمدنهای باستان همچون چین، هند، عربستان، یونان ،رم  و مصر سیستم پیشرفته ماساژ خاص خودرا به وجود و ابداع نمودند . منابع بیشماری از این فرهنگ ها در حال حاضر در دسترس همگان وجود دارد که نشان می دهد آنها از ماساژ را برای رسیدن به هدفهای مختلف پزشکی به کار می بردند . 

تاریخچه ماساز در ایران :

با گذری در سیر تاریخ علم پزشکی کشور عزیزمان ایران متوجه خواهیم شد که  حرکت‌ (ورزش و ماساژ) از ارکان و اصول شش گانه تندرستی بدن بوده و اهمیت آن از نظر پزشکان ایرانی باعث رواج آن و به صورت یک فرهنگ بهداشتی در بین ایرانی‌ها ، متداول شدن ماساژ با سنگ پا در حمام‌های ایرانی شد و حتی به علت اشتغال افراد زیادی به پیشه دلاکی در ایران در سال ۱۲۷۲ هجری قمری کتابی تخصصی با عنوان “رساله دلاکیه” برای صاحبان این شغل تألیف شده است. البته کلام علما و بزرگان دینی در توسعه و گسترش این امر نیز بسیار دخیل بوده است همچنان که در رساله دلاکیه در ابتدای بیان منافع مشت و مال ، این حدیث شریف آورده شده است که “اگر بگویند مالش مرده را زنده کند بعید نیست.”
در واقع آموزش و یاد گیری ماساژ و نحوه تاثیر پذیری بدن از ماساژ به صورت جدی در دوران پزشکی بعد از اسلام مطرح بوده است و به نظر می‌رسد همانطور که در بالا اشاره شده است ریشه لغت ماساژ هم از واژه عربی مسح(massa) به معنای لمس کردن و مالیدن با فشار کم گرفته شده است. البته در بعضی از کتاب تاریخی ریشه کلمه ماساژ را یونانی و لاتین و برخی آن را فرانسوی دانسته اند . 

پزشکان ایرانی در مکتوبات خود در ادامه بحث ریاضت یا ورزش به بحث ماساژ پرداخته‌اند در این منابع معمولاً از ماساژ با نام دلک یعنی مالش و از بازتاب شناسی(رفلکسولوژی: این رشته یك تكنیك قدیمی است و براین اساس پایه‌ریزی شده كه نقاط بازتابی در روی كف دستها و پاها وجود دارند كه با هر قسمت بدن اعم از عضله، عصب، غده و استخوان مطابقت دارند و فشار روی این نقاط تورم را از بین می‌برد و به آرامش اعصاب كمك می‌كند و این آرام سازی اعصاب هم به نوبهٔ خود انقباض عروقی را كاهش می‌دهد بطوریكه خون و جریان عصبی با راحتی بیشتری جریان می‌یابند و در نتیجهٔ بهبود جریان خون، سموم نیز از بدن خارج می‌شوند.) تحت عنوان غمز به معنای فشردن اعضا با انگشت یاد شده است.

تعریف ماساژ :


تعریف های زیادی از ماساژ صورت گرفته که به چند مورد از این تعاریف اشاره میشود:

* ماساژ درماني عبارت است از دست ورزي بر سطح روي بافت هاي نرم بدن. اين درمان به رهايي از استرس و فشار عضلاني و درد ناشي از صدمات و سرعت بهبود ناراحتي هاي حاد و مزمن بدن كمك مي كند.
البته باید به این نکته توجه داشته باشیم تعاریف موجود برای ماساژ بیشتر به صورت عمومی می باشد و برای درک بهتر هر سبک ماساژ می بایست برای هر نوع شیوه اجرای ماساژ تعریف منحصر به فردی را ارائه دهیم آموزش ماساژ یک تعریف واحد و یک هدف واحد ندارد.ماساژ بسیار گسترده و پیچیده است و همین گستردگی باعث می شود نتوانیم به تعریف کاملی از ماساژ در یک خط یا یک جمله برسیم.

* شیوه های علمی برای درمان بعضی ازبیماری ها است که با دستکاری خارجی بافتهای نرم بدن انجام می پذیرد و گونه های مختلفی ازتکنیکهای ماساژ وجود دارد؛

* ماساژ به دستکاری لایه‌های سطحی و عمیق عضلانی و بافت همبند با استفاده از تکنیک‌های مختلف، به منظور افزایش عملکرد، کمک در روند درمان، و ترویج آرامش و آسایش است.

* ماساژ یا دست ورزی،عمل مالش یا ورز دادن بدن با استفاده از قدرت دستهاست. به طور دقیق تر ماساژ دست کاری منظم و با قاعده بافت های نرم بدن به منظور افزایش بهبود عملکرد آنها است.

تعریف ماساژ ورزشی به زبان ساده چگونه است؟
ماساژ ورزشی ترکیبی از اجرای تکنیک های ماساژ با توجه به اهداف قبل ورزش،حین ورزش،بعد ورزش و دوره استراحت ورزشکار می باشد که می تواند تکنیک های سبک های مختلف ماساژ را شامل شود.

 • دستکاری علمی بافتهای نرم بدن برای درمان؛
 • حرکات دقیق دستها روی سطح بدن زنده باهدفهای درمانی؛
 • مانور دستهای درمانگر روی پوست بیمار و روی بافت های زیرجلدی که ممکن است به طور ایستا یا حرکتی باشد و از حیث شدت فشار اعمال شده متغیر است؛

حال برای آشنائی بیشتر شما عزیزان تعدادی از سبک های مختلف ماساژ  به شرح ذیل اشاره می شود :

تعدادی از تکنیک های ماساژ

1. ماساژ شیاتسو

2. ماساژ نقطه ای فشاری

3. ماساژ گرمایی مادون قرمز

4. ماساژ به شیوه فشاری

5. ماساژ ارتعاشی یا ویبره

6. ماساژ نورد یا کوفتن بدن

7. ماساژ ضربه ای

8.ماساژ التراسونیک / ماساژ سونوگرافی

9. ماساژ تحریک الکتریکی

داستگاههای ماساژور چیست ؟

با توجه به شرایط زندگی امروزی افراد جامعه که با مشکلات و معضلات بسیاری مانند کمبود وقت و نداشتن هزینه کافی و عدم دسترسی به مراکز مجاز ماساژ روبرو هستند و از طرفی برای بهرمندی از مزایای و فوائد بیشمار فرایند ماساژ دنیای صنعت و تکنولوژی توانسته اند دستگاههای مختلف و بسیار کاربری ماساژ را طراحی ، تولید و روانه بازار مصرف کرده است که با وجود این دستگاههای ماساژ و استفاده از آنها می توان مشکلات بسیار زیادی را بر طرف نمائید . وجود این دستگاههای ماساژ می تواند کاهش بسیار زیاد هزینه و صرفه جوئی را بدنبال داشته باشد و همیشه و در هر زمان به راحتی قابل دسترس و استفاده می باشد و برخی از این ماساژور ها با توجه به نوع و ساختار آن می تواند در مسافرت و یا محل کار به راحتی از آن استفاده نمود . تنوع دستگاههای ماساژ با توجه به نوع و کاربرد آن در بازار وجود دارد که به راحتی قابل خرید و تهیه می باشد . لازم است قبل از خرید هر یک از این دستگاههای ماساژ با کارشناس خرید مشورت لازم و کافی داشته باشید . 

دستگاههای ماساژ وسایلی هستند که بدون نیاز به شخص دیگر فرایند ماساژ را در هر زمان و در هر مکانی برای شما میسر می کند با وجود این وسایل شما دیگر نیازی به شخص ماساژور و یا مراجعه به مراکز ماساژ و صرف هزینه و اتلاف وقت ندارید و همیشه در زمان دلخواه و نیاز می توانید از این وسایل به راحتی استفاده نمائید . 

حال برای شناخت و آگاهی بیشتر شما به تعدادی از دستگاههای ماساژ که در حال حاضر در بازار وجود دارد اشاره میگردد .

صندلی ماساژ ( مبل ماساژ ) :

همگی ما از خستگی ، کوفتگی و درد مفاصل و عضلات و بی حوصله گی ناشی از کار یک نواخت روزانه و بدون تحرکات مفید در رنج می باشیم و همین مشکلات باعث بروز بسیاری از مشکلات جسمی و روحی و روانی ما خواهد شد صندلی های ماساژ این توانائی  و قابلیت را دارند که خستگی و کوفتگی  شما به راحتی مرتفع نموده و علاوه برآن ضمن بازیابی انرژی از دست رفته نسبت به ارتقاء روحیه شما بسیار تاثیر گذار و مفید باشد و موجب آرامش و آسایش شما می گردد صندلی ماساژ یا همان مبل ماساژ وسیله ای است که با استفاده از تکنولوژی برای ماساژ طراحی شده است . با توجه به اینکه دسترسی به سر ، شانه ها و پشت دشوار است با استفاده از روشي علمي و اصولي مطابق آخرين متدهاي رايج ماساژ طراحی شده است و امکان ماساژ را برای شما فراهم میکند .

صندلی یا مبل ماساژ دستگاهی برقی است که جهت انجام ماساژ بر روی بدن فرد با استفاده از غلتک ها و کیسه های هوا کار میکند. این صندلی ها با استفاده از جدیدترین فناوری های روز دنیا طراحی و ساخته شده است این دستگاه ماساژ نزدیک ترین حرکت های انگشتان دست یک فرد ماساژور را به گونه ای حرفه ای برای شما شبیه سازی می کند. این صندلی های ماساژ از لحاظ طراحی وظاهر آن  کاملا شبیه صندلی و مبلمان راحتی هستند، با این تفاوت که توانائی انجام ماساژ قسمت های زیادی از بدن شما را دارد .

صندلی یا مبل ماساژ برای اولین بار در اواخر دهه 1980 میلادی معرفی و به بازار مصرف کننده ارائه شد . تقسیم حرکت ها و تکنیک های ماساژ واقعی، هدف اصلی صندلی ماساژور برای از بین بردن استرس، تنش و کاهش درد در بخش های گوناگون بدن از جمله: کمر، گردن، پاها و دست ها است.

اگر چه صندلی های ماساژ در ابتدا با استقبال زیادی مواجه نبوده است اما با گذشت زمان وشناخت آن به سرعت در دو دهه گذشته و با پیشرفت فناوری از یک سو و نیازهای شخصی افراد از سویی دیگر، فروش انواع و اقسام صندلی های ماساژور با امکانات قابلیت ها و ویژگی های متفاوت به سرعت روبه افزایش یافته است.

صندلی های ماساژ را می توان بهترین و کامل ترین دستگاه های ماساژ که تاکنون طراحی و ساخته شده اند دانست. آن ها در یک زمان می توانند تمام قسمت های بدن فرد را ماساژ دهند و با ویژگی های منحصر به فردشان بر احساسات افراد تاثیری تاثیرات بسیار زیادی را به دنبال داشته باشند . 


صندلی ماساژور روتای مدل RT-5862


ماساژور پا :

این نوع از ماساژ موثر در درمان گونه ای از اختلالات عصبی مثل سندرم بی قراری پا می باشد .این نوع سندروم موجب اختلال در خواب و تپش شده و فرد مایل به حرکت کششی در پاهایش می شود.از آنجایی که اغلب افراد کمتر از عضلات پاهایشان استفاده کرده و در طولانی مدت پا در کفش های نامناسب و تنگ احساس ناراحتی می کند بنابراین گردش خون در کف پا کاهش می یابد.

ماساژور پا آی رست مدل SL-C30

استفاده از دستگاه های ماساژور پا موجب انتقال اکسیژن و افزایش گردش خون گشته سلول های لنفاوی را تحریک کرده و موجب جلوگیری از واریس و حتی رفع عوارض سکته ی مغزی شود.البته این کار بایستی به صورت مداوم به صورت روزانه 10 دقیقه مورد استفاده قرار گیرد .

به طور کلی ماساژور های پا از نظر نوع عملکرد و مناطق تحت پوشش به چهار دسته کلی تقسیم می شوند که مدل های مختلف این دستگاه ها شامل؛ ماساژور کامل پا ، ماساژور کف پا ، ماساژور ساق پا ، ماساژور زانو که در بازار وجود دارد .

ماساژور پا آی رست مدل SL-C39-S


ماساژور چشم :

ماساژ عضلات اطراف چشم و شقیقه ها علاوه بر رفع خستگی عضلات این ناحیه بر روی اعصاب این نواحی تاثیر به سزایی داشته یكی از موثر‌ترین راه‌ها برای‌ كاهش فشارهایی است كه در طول روز بر این عضلات وارد می‌شود.

ماساژ این عضلات علاوه‌ بر آن‌كه خستگی روزانه را از این ناحیه بیرون می‌كند موجب تسریع گردش جریان خون شده و از بروز خشكی چشم، سردرد و دردهای شایع چشم به‌ ویژه در ساعت‌های پایانی روز پیشگیری كند.بسیاری از افرادی كه از كامپیوتر زیاد استفاده می‌كنند ساعت مطالعه زیادی دارند یا زمان زیادی را به تماشای تلویزیون می‌گذرانند در ساعت‌ های پایانی روز به این ماساژ احتیاج پیدا می‌كنند.

ماساژور کتف و شانه :

مفصل گردن و کتف از جمله مفاصلی است که در طی روز و انجام فعالیت های روزانه بسیار در معرض درد و کوفتگی می باشند. این امر به خصوص برای کسانی که نشستن های طولانی دارند و مدام باید به پایین نگاه می کنند مانند تایپیست ها،کارمندان ،دندان پزشکان و حتی راننده های که مدت زیدی در حال رانندگی بوده و زمان زیادی را در ترافیک می گذرانند اشخاصی که مطالعه زیادی دارندو ورزشکارانی که گاها حرکات غیر ارادی در گردن دارند شایع تر می باشد. استفاده از ماساژور کتف و گردن باعث افزایش گردش خون و تسکین درد در نقاط مورد نظر می گردد. در نتیجه شخص احساس آرامش بیشتری داشته و حتی از استرس وی کاسته می شود.

ماساژور کتف و شانه آی رست مدل SL-D180C


ماساژور سر :

انجام و استفاده از ماساژ سر را می‌توان به عنوان فرایند مکمل برای درمان بسیاری از بیماری‌ها جسمی و روحی تلقی  کرد.  شما با انجام و استفاده روزانه چند دقیقه ماساژ سر می‌توانید بدنی سالم‌تر و روانی آرام‌تر و شاداب تر  داشته باشید . که از نیازهای اساسی یک زندگی بهتر و روحیه‌ی بالاتر است . شما با خریدو تهیه یک ماساژور سر برقی از هرنوعی که مد نظرتان  باشد می توانید از آن در طول تمام شبانه روز برای دوری از فشارهای روانی استفاده نمائید . سلامتی را برای خود و خانواده به ارمغان آورید .

ماساژور های موجود در بازار از نظر طراحی و حجم و وزن متفاوت می باشند اما همگی دارای ویژه گی  حجم و وزن  بسیار کم می باشند که در مسافرت ، محل کار ، منزل و یا هر فضائی دیگری که مورد دلخواه باشد امکان استفاده را برای شما فراهم می سازد .  

ماساژور سر و صورت آی رست مدل SL-C70


ماساژور زانو :

در صورتی که در مفصل زانو خود و یا اطراف آن احساس ناراحتی ، خستگی و یا درد می کنید و یا زانوی شما صدای تق‌تق یا صدای سایش می‌دهد، هنگام حرکت کردن خالی می‌کند علاوه بر خالی کردن زانو شما تورم می شود ، حالت گرفتگی و خشکی دارد و یا دچار حالت ضعف و بی‌ثباتی می شوید ، لازم است با یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مشورت کنید . در این موارد شما می توانید با خرید یک دستگاه ماساژور زانو تمامی مشکلات زانو خود را بر اساس یک برنامع اصولی و علمی درمان نمائید . این وماساژور های زانو دارای وزن و قیمت مناسب می باشند و به راحتی قابل جابجای می باشد . شما می توانید در هر فضا و مکانی از آن استفاده نمائید .

undefined

ماساژور های تفنگی :

این ماساژور ها به تسکین سفت شدن ماهیچه ها، و کمردردها و تمام قسمت های بدن شما کمک می کند. این ماساژورها برای استفاده فردی بسیار مفید و ارزشمند و ارزنده بوده و یکی از بهترین وسایل ماساژ برای کاربران حرفه‌ای فیزیوتراپ ها یا ماساژورهای ستون فقرات افراد تلقی و شناخته شده است و در حال حاضر از استقبال بسیار زیادی برخور دار شده است .

اکثر این ماساژور ها ی تفنگی دارای باتری لیتیوم قابل شارژ با کیفیت بالا ۲۵۰۰ میلی آمپر می باشد که تضمین‌کننده حدودا ۶ ساعت کار با (سرعت پایین دستگاه) می باشد. مدت زمان مورد نیاز برای شارژ کامل یک و نیم تا دو ساعت بوده و وزن بسیار سبکی دارد . شما می توانید از این دستگاه در خانه، باشگاه، دفترکار و غیره استفاده نمایید.

طراحی سیلیکونی برای دسته و هدهای قابل تعویض به شما این امکان می دهد تا به هر یک از عضلات بدن خود دسترسی داشته باشید دسته سیلیکونی باعث شده تا کار با دستگاه راحت تر باشد و از سر خوردن و افتادن آن از دست جلوگیری نماید، همچنین این طراحی باعث شده تا استفاده از دستگاه برای خانم ها بسیار آسان و راحت می باشد.

استفاده از این ماساژور ها برای تمامی افراد و با هر سنی و جنسیتی و با استفاده از یک برنامه علمی و عملی بسیار راحت و آسان می باشد . 

ماساژور تفنگی روتای مدل 1052ماساژور تفنگی آی رست مدل C503-9


ماساژور های دستی :

بدن ما نیز همانند این جهان دارای انرژی بوده و به‌وسیلۀ ماساژ نه فقط عضلات، بلکه نقاط مختلفی از خطوط انرژی بدن را تحریک می‌کنیم تا گره‌هایی که در مسیر انرژی بدن به وجود آمده‌اند برطرف شود و جریان خون نیز در این نقاط افزایش پیدا کرده و گرفتگی انرژی و عضلات هر دو برطرف گردد. با این توضیح به راحتی درمی‌یابیم که ماساژ فرآیندی مفید در جهت رفع و کاهش دردهای عضلانی، استرس، گرفتگی‌ها و انقباضات عضلانی و همچنین خون‌رسانی مناسب به بخش‌های مختلف بدن و حفظ سلامتی و شادابی و البته تناسب و تعادل در اندام و جسم و آرامش در روان است.

امروزه انواع و اقسام ماساژور های دستی با امکانات و کاربردهای مختلف با برند های معتبر و بسیار کیفیت در بازار وجود دارد که تمامی آنها دارای ویژگی های بسیار ارزشمند مانند ابعاد بسیار مناسب ، وزن مناسب ، قیمت مناسب و قابل استفاده در هر فضائی را دارند بعضی از این ماساژور ها قابل شارژ و به راحتی قابل استفاده در مسافرت و محل کار و یا هر فضائی دیگری می باشد .  


ماساژور دستی آی رست مدل SL-C501

انواع سنگ ماساژ :

این سنگ ها غالبا اندازه های کوچکی دارند و حتی می توانید آنها را بین انگشتان پایتان قرار دهید و پاهای شما ماساژ حرفه ای ببینند و از خستگی و گرفتگی ها عضلات رهایی یابید. با باز شدن رگ ها  گردش خون در بدن راحت تر جریان پیدا می کند از دچار انواع بیماری ها قلبی و عروقی  از جمله سکته جلو گیری می کند . سنگ ماساژ برای بهبود گردش خون، آرامش ذهنی، رفع اسپاسم هاعضلانی بسیار مفید هستند.

سنگ ماساژ آی رست مدل HJZ8

فوائد کلی ماساژ :

فواید کلی ماساژ فواید ماساژ به این موضوع وابسته است که دریافت کننده ماساژ، بیماری و یا ناراحتی خاصی دارد یا نه و چه بخش از بدن او و با چه کیفیتی ماساژ داده می شود. اما، در صورتی که فرد مشکل یا ناراحتی قابل توجهی نداشته باشد، فواید کلی ماساژ که میتواند از آنها بهره ببرد شامل موارد زیر هستند:

 1- عضلات را تقویت کرد و موجب انعطاف و استحکام بیشتر آنها می شود.

2-  جریان لنف را تحریک نموده و مواد سمی و زاید را از بدن خارج میکند.  

3- موجب رفع بی حوصلگی و خواب آلودگی می شود.

 4-  میزان گردش خون را در استخوان ها افزوده و موجب رشد بیشتر آنها می شود.

5-  با تحریک کردن غدد چربی،  پوست را صاف تر، شفاف تر و انعطاف پذیر تر می کند.

6-  با بیشتر کردن جریان خون، به سلامت قلب کمک می کند.

 7- با تقویت سیستم اسکلتی بدن، بر چابکی و ایستایی بدن اضافه می کند.  

8- موجب میشود که تنفس عمیقتر و  آرام تر انجام شود.برخی از مزایای ماساژور ها :

 • درمانی ساده برای افسردگی
 • ضددردهای یکجانشینی
 • باز کردن عضلات پیچ خورده
 •  بالابردن قدرت سیستم دفاعی بدن
 • استامینوفن طبیعی
 • کاهش درد زایمان
 • داشتن چهره ای شاد با پوستی صاف و شفاف
 • روشی برای بهبود زخم ها
 • تسکین دردهای زنانه
 • افزایش تمرکز

نکته کلیدی :

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور ها که با خرید یکی از این وسیله های ورزشی می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید . 

راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای خرید تجهیزات ورزشی (ماساژورها ) مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این  فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید  تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید. 

فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب خود شرایطی را فراهم نموده است که کلیه خدمات لازم اعم از تعمیر و یا سرویس تجهیزات ورزشی شما را در اسرع وقت و در محل مورد نظر با قیمت مناسب وبا کیفیت عالی و به نحوه احسن برای شما عزیزان انجام دهند . 

چنانچه شما به دنبال خرید تجهیزات ورزشی دست دوم می باشید می توانید با اطمینان خاطر به این فروشگاه ارتباط و مشاوره لازم را دریافت و اقدام به خرید نمائید . 


پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرسhttps://iran-gam.comضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی iran-gam مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید . 

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال های ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد .

 با تشکر از شما