ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت

با توجه به دنیای شلوغ ماشینی و مدرن ، پر ترافیک ، آلودگی هوا و آلودگی صوتی ، آلودگی محیط زیست به همان اندازه کار و تلاش افراد جامعه نسبت به گذشته دو چندان شده و از نظر زمان و وقت با کمبود شدید اوقات فراقت مواجه گردیده است . و از طرفی همین مشکلات و معضلات موجب افزایش روز افزون بیماری های روحی و جسمی را در پی داشته است . در زمانهای گذشته کار و تلاش روزانه متنوع و کامل و تمام اعضای بدن در حال فعالیت بودن اما کارهای امروزه یک نواخت و بدون تحرک کامل می باشد که همین امر باعث بروز انواع بیماری ها خواهد شد . کارشناسان ، متخصصین برای رفع این مشکلات و معضلات نسبت به طراحی و ابداع انواع دوچرخه های ثابت خانگی و باشگاهی اقدام و روانه بازار نموده اند . با وجود این وسیله ورزشی و با اهتمام شما خیلی از مشکلات امروزی به راحتی قابل حل می باشد. ورزش کردن با دوچرخه های ثابت امکان کاهش وزن ، چربی سوزی ، تقویت عضلات ، مفاصل ، تاندوم ها ، رباط ها ، گردش خون بهتر ، کالری سوزی مناسب ، تقویت سیستم تنفسی ، تقویت سیستم ایمنی بدن و بدن سازی و تناسب اندام را در پی خواهد داشت . دوچرخه های ثابت در کاهش درد های پا ، کمر ، ستون فقرات و گرفتگی عضلات بسیار سودمند و کار ساز است . استفاده از دوچرخه های ثابت برای افراد سالمند به جهت باز توانی بدن و جلوگیری از پوکی استخوان و درد مفاصل و عضلات حائز اهمیت و بسیار مفید است . در اکثر دوچرخه های ثابت موجود در بازار مجهز به صفحه نمایش LED می باشند که به صورت هم زمان و آنلاین تعداد ضربان قلب ، زمان ، مسافت ، سرعت ، مقدار مصرف کالری و دیگر موارد را به کاربر ارائه می دهد . سازنده گان دوچرخه های ثابت با کادر مجرب و با استفاده از نظرات کارشناسان ، پزشکان ، فیزیوتراپ ها ، ورزشکاران مطرح سعی نموده اند که دوچرخه های ثابت های را به بازار ارائه نمایند که تمام نیازهای ضروری بدن و کاربران  را بر آورده سازد . با خرید این محصول و استفاده از آن در منزل در وقت و هزینه صرفه جوئی و سلامتی و شادابی و طراوت را برای خود و خانواده تامین و بیمه نمائید . 

قیمت دوچرخه های ثابت

یکی از موضوعات مهم برای کاربران قیمت دوچرخه های ثابت می باشد . البته توجه به جایگاه ویژه سلامت خود و افراد خانواده و هزینه های درمان و اتلاف وقت  و فوائد این وسیله ورزشی هر مقدار در جهت خرید دوچرخه های ثابت و ورزش هزینه شود ارزشمند و با صرفه می باشد . قیمت دوچرخه های ثابت موجود در بازار با توجه به امکانات و تجهیزات و قطعات و فناوری به کار رفته در آن متفاوت می باشد . دوچرخه های ثابت باشگاهی و خانگی پدیده بسیار مهم در ارتقاء سلامتی جامعه را به خود اختصاص داده است . با این محصول می توان به هر میزان که لازم باشد دوچرخه سواری ( رکاب زدن ) را در کمال آرامش و آسایش و بدور از هر نوع هیاهو و آلوده گی هوا در منزل و در کنار خانواده اقدام نمود . و افراد خانواده را نیز به این امر تشویق نمائید . دوچرخه های ثابت موجود دارای ایمنی کامل بوده و جای هیچگونه نگرانی برای کاربران نیست . ورزش با دوچرخه های ثابت باعث ارتقاء روحیه و افسرده گی افراد جلو گیری می کند . با توجه به مطالب فوق امروزه داشتن دوچرخه ثابت در منزل امری ضروری و لازم است . 

مزایای دوچرخه های ثابت :

هر ورزشکاری قبل از  ورود به انجام حرکات ورزش تخصصی خود لازم است ابتدا بدن و ضربان قلب خود را به حد لازم و مورد نیاز برساند به همین دلیل است که در مکان های ورزشی یک یا چند نمونه  از انواع دوچرخه های ثابت روز دنیا وجود دارد ورزش کار با استفاده از این وسیله بدن خود را به اصطلاح گرم نموده و با انجام ورزش های هوازی ضربان و فعالیت قلب خود بالا می برد و همین فعالیت ها منجر به پمپاژ قوی خون به قسمت های مختلف بدن حتی کف پاها میگردد . و عمل اکسیژن رسانی به خون در حد بسیار مطلوبی انجام می پذیرد . و تمام مفاصل و عضلات  و ستون فقرات آماده گی پذیرش سایر تمرینات تکمیلی می شود  . به همین دلیل در ابتدای تمام ورزشهای تخصصی استفاده از دوچرخه های ثابت امری ضروری و لازم است . دوچرخه های ثابت خانگی نیز از امتیاز مستثنی نبوده و از  فوائد فوق برخوردار می باشد . از مزایای دیگر دوچرخه های ثابت : تعدیل قند ، کاهش کاسترول ، کاهش چربی خون و کیفیت بخشی به سوخت و ساز بدن را میتوان اشاره کرد علاوه بر آن موجب تقویت مفاصل و عضلات خواهد شد . البته لازم است در جهت ارتقاء کیفیت و استفاده حد اکثری از انجام تمرینات با این دوچرخه های ثابت با کارشناسان مجرب تربیت بدنی و یا خرید محصولات ورزشی مشاوره و برنامه علمی و اصولی اخذ و اقدام نمائید . شما می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ضمن بازدید از سایر محصولات و  تکمیل اطلاعات  مورد نیاز خود و کسب مشاوره  اقدام و از مقالات ورزشی موجود در این سایت بهرمند شوید . 

معایب استفاده از دو چرخه های ثابت :

چنانچه بخواهیم مزایا و مضرات ورزش با دوچرخه های ثابت را بررسی نمائیم لازم است ابتدا به نکاتی چند در این خصوص توجه نمائیم . 

تمام وسایل ورزشی موجود در بازار دارای مزایای بسیار زیادی بوده و تنها یک یا دو مورد دارا معایب می باشند که به آن اشاره می گردد . 

1- وسیله ورزشی مورد استفاده از استاندارد های لازم و کافی برخوردار نباشد . 

2-  نکات ایمنی لازم در آن رعایت نشده باشد . 

شاید این موضوع تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد و یا از دیگران شنیده باشید که دوچرخه های ثابت هیچ گونه تاثیری مثبتی بر روی افراد نداشته است . نکته طلایی و کلید موضوع عدم آشنائی و نحوه استفاده اصولی منجر به بروز چنین مشکلاتی و این نظرات خواهد شد . 

استفاده نادرست از وسایل ورزشی ثابت مانند دوچرخه ثابت ، تردمیل و غیره  در پارکها ، منازل و باشگاههای ورزشی نه تنها تاثیر مثبتی به دنبال نداشته بلکه موجب عوارض قلبی ، ایجاد درد در مفاصل و عوارض اسکلتی و عضلانی خواهد شد .لذا استفاده مفید و با برنامه از وسایل ورزشی تحت کنترل و نظارت کارشناس تربیت بدنی ، متخصص قلب و فیزیوتراپیست ، موجب تقویت عضلات و افزایش و تقویت بازدهی قلب می شودکه این امر حتی در بیماران قلبی و افرادی که تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته اند، تحت کنترل و رعایت شرایط یاد شده با نتایج مثبت همراه است. چنانچه از وسایل ورزشی مانند دوچرخه ثابت یا هر وسیله دیگری استفاده نادرست و غیر اصولی شود  فرد را با دردهای زانو ، کمر ، لگن ، شانه ها و عوارض قلبی، دردهای آنژین صدری و حتی سکته قلبی رو به رو خواهد کرد   انجام حرکات ورزشی ساده مانند پیاده روی را در جهت حفظ سلامت بدن و حتی کاهش وزن بسیار موثر می باشد.  در صورت استفاده از وسایل ورزشی می بایست ابتدا فرد با انجام حرکت های ساده ، بدن خود را گرم کرده و پس از استفاده از وسایل ورزشی نیز با انجام حرکات ملایم حرارت بدن را به تدریج کاهش دهد تا از آسیب های یاد شده جلو گیری شود . در زمان استفاده از دوچرخه ثابت حتما دفترچه راهنما را دقیق مطالعه فرمائید . در صورت نیاز به مشاوره و بازدید از سایر محصولات ورزشی به سایت فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید .