لاغری سریع با تردمیل

امروزه  تردمیل ها یکی از تجهیزات ورزشی بسیار محبوب قشر وسیعی از کاربران می باشد  که فرصت طلائی برای تمرینات هوازی را برای همگی فراهم می کند و مشکلات پیاده روی و دویدن در مکان های عمومی را برای به صورت کلی  مرتفع میکند و هدف لاغری با تردمیل را برای هر فردی آسان و میسر مینماید . ما در این مقاله سعی و تلاش کرده ایم که نکات بسیار مهم و کلیدی به همراه برنامه های ورزشی متنوع را به شما آموزش دهیم که با مراجعه به انتهای مقاله میتوانید آنها را مشاهده نمایید. تردمیل یک گزینه قابل اعتماد برای تمام افرادی است که می خواهند به با یک برنامه ورزشی بدون تلاش زیاد و پیاده روی در محیط باز  که به تناسب اندام ایده آل برسند را برآورده می سازد .  پیاده روی و دویدن برای لاغری از جمله ورزش هایی هستند که اکثریت مردم آن را به عنوان ورزشی برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام قبول کرده اند و به تلاش زیادی نیز نیاز ندارد . تردمیل نه تنها برای پیاده روی ، بلکه برای دویدن نیز قابل برنامه ریزی و تنظیم  بوده و میتواند به ارتقاء سلامتی شما کمک شایانی نماید که در این مقاله برای شما تعدادی از این مزایا را بیان که بخشی زیادی از آن مرتبط با لاغری با تردمیل میباشد :

 • یادگیری استفاده از تردمیل برای همه افراد  بسیار آسان و راحت است.
 • تردمیل برقی دارای سطح صاف و بدون مانع است ، بنابر این هنگام استفاده از آن احتمال افتادن یا آسیب دیده گی بسیار کم است.
 • می توانید تنظیمات دستگاه را مطابق با هدف و برنامه تمرینی خود تنظیم نمائید . به عنوان مثال ، می توانید : سرعت ، زمان گرم کردن بدن و زمان استراحت بعد از ورزش را کنترل کرده و همچنین کالری صرف شده برای تمرین را نیز محاسبه کنید.
 • هنگام استفاده از این دستگاه می توانید برنامه زمان بندی مناسب برای پیاده روی و دویدن خود را نیز تنظیم کنید. 

 • علاوه بر شما  دیگران نیز می توانند بدون تغییر در ساختار و برنامه و ظاهر دستگاه از آن استفاده کنند.
 • برخی از تردمیل های برقی دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به فردی هستند. برخی می توانند با حسگر های تعبیه شده ضربان قلب ،  تعداد گام های شما را اندازه گیری و یا شمارش می کنند  ، که در هنگام دنبال کردن یک برنامه تمرینی برای تناسب اندام شما بسیار مفید می باشد.
 • هنگام دویدن با تردمیل خانگی و یا باشگاهی می توانید کالری را با سرعت بیشتری نسبت به سایر دستگاه های  ورزش در منزل و یا باشگاه مانند دوچرخه ثابت بسوزانید و این خود یک امتیاز فوق العاده برای لاغری با تردمیل است .


از جمله مزایای دیگر لاغری با تردمیل  میتوان به این  نکته اشاره کرد در هنگامی که متعهد به استفاده از تردمیل برای لاغری به مدت 30 دقیقه در روز هستید ، می توانیم کالری بیشتری بسوزانیم ، اما تعداد کالری سوزانده شده در این مدت بر اساس وزن اولیه و سرعت دویدن شما متفاوت خواهد بود. برای مثال : اگر وزن شما 70 کیلو است ، انتظار می رود هنگام راه رفتن روی دستگاه به مدت 30 دقیقه با سرعت 4 کیلومتر در ساعت 167 کالری از دست بدهید و اگر میخواهید مقدار  سوزاندن کالری را بیشتر نمایید میتوانید با افزایش سرعت راه رفتن یا دویدن با استفاده از تردمیل این امر را میسر سازید . 

4 نکته برای افزایش تناسب اندام و چربی سوزی با تردمیل

علیرغم محبوبیت امروزه تردمیل ، بسیاری از مردم هنوز از اسرار و راههای استفاده حداکثری از مزایای این دستگاه به منظور کاهش وزن (لاغری) یا سوزاندن چربی غافل هستند ، بنابراین ذکر برخی از تمرینات یا راه ها برای افزایش تناسب اندام یا لاغری میتواند برای شما نیز جذاب باشد پس برای شما باید 4 نکته حائز اهمیت را برای افزایش بازدهی  توضیح خواهیم داد :

 • تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) در جهت لاغری با تردمیل : ایده تمرین این است که برای مدت کوتاهی تمرینات بسیار شدید انجام دهید ، مدتی استراحت کنید ، دوباره تمرینات شدید را انجام دهید . با تردمیل به مدت 5 دقیقه با سرعت 2 کیلومتر در ساعت راه بروید ، سپس با سرعت 9-10 کیلومتر در ساعت به مدت 30 ثانیه بدوید ، سپس با سرعت 3-4 کیلومتر در ساعت به مدت 60 ثانیه مستقیم قدم بزنید ، سپس این حرکت را برای 10 تا 5 بار تکرار کنید. سپس با سرعت 2 کیلومتر در ساعت برای 5 قدم بزنید. در نهایت پس از چند دقیقه به بدن خود استراحت دهید.

خرید تردمیل

 • یافتن ضربان قلب مورد نیاز برای سوزاندن چربی: می توانید ضربان قلب مورد نیاز برای چربی سوزی را ابتدا با محاسبه بیشترین ضربان قلب تعیین کرده و سپس این ضربان را در 0.70 ضرب کنید. اگر بیشترین ضربان قلب شما 180 در دقیقه است ، ضربان قلب مورد نیاز برای سوزاندن چربی 126 ضربه در دقیقه است و برای استفاده از ضربان قلب مورد نیاز برای سوزاندن چربی.، می توانید  از یک مچ بند با قابلیت اندازه گیری ضربان قلب استفاده نمائید ، سپس با استفاده از تردمیل برقی با سرعت 2 کیلومتر در ساعت به مدت 5 دقیقه متوالی راه بروید تا گرم شود ، سپس سطح شیب دستگاه را 2 درصد تنظیم کنید و با سرعت 4 کیلومتر در ساعت به مدت یک دقیقه کامل بدوید ، سپس با سرعت 8-10 کیلومتر در ساعت بدوید تا به ضربان قلب مورد نیاز برای سوزاندن چربی برسد ، سپس با این سرعت 15 تا 30 دقیقه بدوید ، سپس در 4 کیلومتر در ساعت به مدت یک دقیقه ، سپس با سرعت 2 کیلومتر در ساعت به مدت پنج دقیقه به راه رفتن بازگردید تا بدن استراحت کند.

 •  تنوع برنامه ورزشی برای لاغری با تردمیل : هنگام استفاده از تردمیل الکتریکی باید تا حد امکان از برنامه های  ورزشی متنوع استفاده کنید . تا از احساس خستگی جلوگیری شود و از آسیب های ناشی از فشارهای مکرر بر مفاصل یک نقطه جلوگیری شود . می توانید برنامه متنوعی برای تمرینات تنظیم کنید. روال ورزشی متناسب با نیازهای شما ؛ به عنوان مثال ، می توانید یکشنبه را به عنوان یک روز استراحت و پیاده روی سبک در نظر بگیرید ، در حالی که روز دوشنبه زمان تمرین تناوبی با شدت بالا به مدت 20 تا 30 دقیقه است ، در حالی که در روز سه شنبه کافی است با استفاده از تردمیل برقی به دویدن بپردازید و با قدرت این تمرینات را انجام دهید. ورزش کنید و چهارشنبه روزی برای استراحت و پیاده روی سبک و غیره است.
 • تنظیم شیب دستگاه : کارشناسان ورزشی اذعان دارند که پیاده روی یا دویدن روی پیچ ها یا تپه ها به سوزاندن کالری کمک بیشتری می کند و این امر نیز به عضله سازی کمک می کند و خوشبختانه هنگام استفاده از تردمیل برقی در خانه می توان شیب را تنظیم کرد .

لاغری ران با تردمیل :

با کمک تردمیل می توانید قسمت های مختلف بدن خود را تقویت کرده و باعث آب شدن چربی های اضافی قسمت های مختلف بدن خود شوید. عضلات همسترینگ (پشت ران) و عضلات چهار سر (جلو ران) هنگام راه رفتن روی تردمیل بیشترین فعالیت را دارند . اگر تصمیم دارید قسمت بیشتری از این قسمت از بدن خود را کم حجم تر کنید یا اگر خوش فرم هستند و می توانند عضلانی تر شوند، بهتر است زمان ساخت عضلات همسترینگ، چهارسر ران و باسن را افزایش دهید. 

همچنین بخوانید: لاغری ران با تردمیل

نکات مهم جهت لاغر کردن عضلات ران با تردمیل :

 1. یعنی در هر مرحله از راه رفتن، پاها باید تنها 3 ثانیه از سطح تردمیل فاصله داشته باشند. در این صورت به مرور زمان می توان چربی بیشتری سوزاند.
 2. دست ها انرژی را تخلیه می کنند. هنگام راه رفتن روی تردمیل، دست ها باید در کنار بدن باشد و در هنگام دویدن، بازوها باید به دو طرف بدن زاویه 90 درجه داشته باشند و هماهنگ با پاها به جلو و عقب حرکت کنند.
 3. شدت و مدت زمان استفاده از تردمیل دو عنصر اصلی هستند که تاثیر به سزایی در چربی سوزی در قسمت های مختلف ران دارند
 4. از گرفتن دست ها به میله ها هنگام تمرین خود داری نمایید زیرا که باعث میشود وزن شما بر روی میله ها بیفتد و شما کمتر کاهش وزن داشته باشید  .
 5. شرایط بدی را برای بدن ایجاد نکنید .


جدول مقدار ضربان هنگام استفاه از تردمیل برای سنین مختلف :

راهنما
ضربان بالا
ضربان استاندارد
ضربان پایین
سن

170
166
150162
146
120


157
143
117


153
139
114


149
135
111


145
131
108


140
128
105


136
124
102


132
120
99116
96
93

65
60
55
50
45
40
35
30
25
20

نکاتی که هنگام استفاده از تردمیل باید رعایت شود:

 برخی از دستورالعمل ها برای لاغری با تردمیل وجود دارند که هنگام استفاده از تردمیل در خانه یا باشگاه  باید به آنها توجه داشته باشید ، مانند  :

 1. برخی از باشگاه های ورزشی هنگام استفاده از تردمیل نیاز به نوشتن نام و پایبندی به تاریخ های خاص دارند تا از نقش دیگران که می خواهند از دستگاه استفاده کنند ، بخصوص در باشگاه های شلوغ ، پیروی کنند.
 2. کلید اضطراری یا پیستون را تعیین کنید که هنگام استفاده از دستگاه هنگام لغزش یا افتادن به طور مستقیم فشار دهد.
 3. هنگام استفاده از دستگاه ، یک فن در مقابل خود قرار دهید ؛ این اقدام برای خنک شدن بدن شما کافی است و همچنین ممکن است مناسب باشد که یک حوله را در نزدیکی خود قرار دهید تا عرق خود را خشک نمائید .
 4. قبل از استفاده از دستگاه ، برنامه یا روال تمرینی تهیه کنید.
 5. با قرار دادن یک لپ تاپ یا تلویزیون در مقابل خود هنگام استفاده از دستگاه ، خود را سرگرم کنید ، یا می توانید موسیقی پخش کنید یا به رادیو گوش دهید.
 6. پس از اتمام دستگاه را با مواد استریل پاک و ضد عفونی کنید.
 7. بعد از اتمام استفاده از دستگاه نیز تمرینات کششی عضلات را انجام دهید.

تمامی موارد بالا می تواند شما را درجه لاغری با تردمیل کمک بسیار زیاد و تاثیر گذاری کند .

مزایای فراتر از تر از لاغری با تردمیل :

 • بهبود استقامت بدن
 • کنترل قند خون
 • افزایش سطح کلسترول HDL (خوب)
 • بهبود حافظه و شناخت
 • محافظت در برابر آلزایمر
 • ترویج پوست سالم تر
 • تقویت عضلات
 • کاهش خستگی
 • کاهش سفتی مفصل
 • رفع استرس و اضطراب
 •  خواب بهتر
 • افزایش سطح انرژی
 • سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید
 • قدرت جنسی را بهبود بخشد


برنامه تمرینی برای لاغری با تردمیل :

برنامه های زیادی برای کاهش وزن با تردمیل وجود دارد اما نکته بسیار مهم برای نتیجه گرفتن از این برنامه های ورزشی استفاده درست از زمان و نوع تنظیم نوع تحرک با تردمیل میباشد که در این قسمت ما تلاش داریم تا بهترین برنامه تمرینی برای استفاده صحیح از زمان برای چربی سوزی را به شما معرفی می کنیم امید است با مطالعه این مقاله تمام نیازهای کاربران برای استفاده صحیح از این وسیله ورزشی و چربی سوزی بیشتر رفع شود . این برنامه ها برای تایم های مختلف برای شما تدارک دیده شده است .
این تمرینات شامل تمرینات تناوبی برای بالا بردن مصرف اکسیژن در حین تمرین و تشویق اکوسیستم بدن به چربی سوزی میباشد .

برنامه لاغری با تردمیل در 5 دقیقه :

این برنامه تمرینی طوری طراحی شده است که حتی اگر روزانه پنج دقیقه مهلت دارید تا از تردمیل استفاده کنید بتوانید بهترین نتیجه را در این زمان کوتاه اعم از چربی سوزی و لاغری بگیرید.

برنامه لاغری با تردمیل

برنامه لاغری با تردمیل در 10 دقیقه :

اگر میخواهید با 10 دقیقه تمرین کردن با تردمیل لاغر شوید این برنامه به شما کمک میکند که ابتدا با شیب دادن به تردمیل و سرعت کمتر تمرین خود را شروع کرده و سپس مقداری پیاده دویدن مقدار شیب را کاهش داده و سپس سرعت آنرا افزایش دهید .

برنامه لاغری با تردمیل در 10 دقیقه


برنامه لاغری با تردمیل در 21 دقیقه :

در این مقاله سعی داریم تا در مدت زمان 21 دقیقه که از پیاده روی معمولی روی شیب و دویدن آرام بر بروی سطوح کم شیب و در انتها با دویدن پر سرعت بر روی سطوح بدون شیب به اتمام می رسد .


منبع:healthline , self

لینک کوتاه : bit.ly , shorturl

مدت زمان استفاده از تردمیل برای لاغری , تردمیل برای لاغری ران , جدول کالری سوزی تردمیل . لاغری با تردمیل و دوچرخه , برنامه لاغری با تردمیل در یک ماه .


بهترین درجه تردمیل برای چربی سوزی , تردمیل در شب , بهترین روش استفاده از تردمیل برای چربی سوزی , آیا تردمیل باعث کاهش وزن میشود , برنامه تردمیل برای لاغری شکم , 

نکته کلیدی :

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور ها که با خرید یکی از این وسیله های ورزشی می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید .

راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای خرید تجهیزات ورزشی ( تردمیل ها) مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این  فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید.

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع تردمیل ها و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرس https://iran-gam.com ضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی iran-gam مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید . 

فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب خود شرایطی را فراهم نموده است که کلیه خدمات لازم اعم از تعمیر و یا سرویس تجهیزات ورزشی شما را در اسرع وقت و در محل مورد نظر با قیمت مناسب وبا کیفیت عالی و به نحوه احسن برای شما عزیزان انجام دهند . 

چنانچه شما به دنبال خرید تجهیزات ورزشی دست دوم می باشید می توانید با اطمینان خاطر به این فروشگاه ارتباط و مشاوره لازم را دریافت و اقدام به خرید نمائید . 

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سطح سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد . 


 با تشکر از شما