لاغری سریع با تردمیل

تردمیل برقی (تردمیل) یکی از تجهیزات ورزشی خانگی محبوب کاربران شده است  که فرصت طلائی برای تمرینات هوازی را برای شما فراهم می کند و مشکلات پیاده روی و دویدن در مکان های عمومی را برای شما مرتفع میکند و هدف لاغری با تردمیل را برای شما آسان مینماید. ما در این مقاله سعی کردیم نکات و برنامه های ورزشی متنوع را برای شما فراهم آوریم که با مراجعه به انتهای مقاله میتوانید مشاهده نمایید. تردمیل یک گزینه قابل اعتماد برای تمام افرادی است که می خواهند به یک برنامه ورزشی بدون تلاش زیاد و پیاده روی در محیط باز  که به تناسب اندام ایده آل برسند را برآورده می سازد .  پیاده روی و دویدن برای لاغری از جمله ورزش هایی هستند که اکثریت مردم آن را به عنوان ورزشی برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام قبول کرده اند و به تلاش زیادی نیاز ندارد . تردمیل نه تنها برای پیاده روی ، بلکه برای دویدن نیز قابل برنامه ریزی بوده و میتواند به سلامتی بیش از پیش شما نیز کمک شایانی نماید که در این مقاله برای شما تعدادی از این مزایا را نام خواهیم برد که بخشی شایانی از آن مرتبط با لاغری با تردمیل میباشد :

کم کردن وزن با تردمیل

 • یادگیری استفاده از تردمیل برای شما بسیار آسان و راحت است.
 • تردمیل برقی دارای سطح صاف و بدون مانع است ، بنابر این هنگام استفاده از آن احتمال افتادن یا آسیب بسیار کمتر است. 
 • می توانید تنظیمات دستگاه را مطابق با برنامه تمرینی مد نظر خود تنظیم نمائید . به عنوان مثال ، می توانید : سرعت ، زمان گرم کردن بدن و زمان استراحت بعد از ورزش را کنترل کرده و همچنین کالری صرف شده برای تمرین را نیز محاسبه کنید. 
 • هنگام استفاده از این دستگاه می توانید برنامه زمان بندی مناسب برای پیاده روی و دویدن خود را تنظیم کنید. 

برنامه کم کردن وزن برای تردمیل

 • نه تنها می توانید از این دستگاه استفاده کنید ، بلکه دیگران می توانند بدون تغییر در ساختار و برنامه و ظاهر دستگاه از آن استفاده کنند. 
 • برخی از تردمیل های برقی دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به فردی هستند. برخی می توانند با حسگر های تعبیه شده ضربان قلب یا تعداد گام های شما را اندازه گیری کنند ، که ممکن است هنگام دنبال کردن یک برنامه تمرینی برای تناسب اندام مفید می باشد. 
 • هنگام دویدن با تردمیل خانگی می توانید کالری را با سرعت بیشتری نسبت به سایر دستگاه های  ورزش در منزل مانند دوچرخه ثابت بسوزانید .


از جمله مزایای تردمیل برای لاغری میتوان به این که هنگامی که متعهد به استفاده از این تردمیل برای لاغری به مدت 30 دقیقه در روز می شویم ، می توانیم کالری بیشتری بسوزانیم ، اما تعداد کالری سوزانده شده در این مدت بر اساس وزن اولیه و سرعت دویدن شما متفاوت خواهد بود. برای مثال : اگر وزن شما 70 کیلو است ، انتظار می رود هنگام راه رفتن روی دستگاه به مدت 30 دقیقه با سرعت 4 کیلومتر در ساعت 167 کالری از دست بدهید و اگر میخواهید مقدار  سوزاندن کالری را بیشتر نمایید میتوانید با افزایش سرعت راه رفتن یا دویدن با استفاده از تردمیل این امر را میسر سازید . 

4 نکته برای افزایش تناسب اندام و چربی سوزی  با تردمیل 

علیرغم محبوبیت امروزه تردمیل ، بسیاری از مردم هنوز از اسرار و راههای استفاده حداکثری از مزایای این دستگاه به منظور کاهش وزن (لاغری) یا سوزاندن چربی غافل هستند ، بنابراین ذکر برخی از تمرینات یا راه ها برای افزایش تناسب اندام یا لاغری میتواند برای شما نیز جذاب باشد پس برای شما 4 نکته حائز اهمیت را برای افزایش بازدهی را توضیح خواهیم داد :

برنامه تردمیل برای لاغری شکم

 • تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT): ایده تمرین این است که برای مدت کوتاهی تمرینات بسیار شدید انجام دهید ، مدتی استراحت کنید ، دوباره تمرینات شدید را انجام دهید . با تردمیل به مدت 5 دقیقه با سرعت 2 کیلومتر در ساعت راه بروید ، سپس با سرعت 9-10 کیلومتر در ساعت به مدت 30 ثانیه بدوید ، سپس با سرعت 3-4 کیلومتر در ساعت به مدت 60 ثانیه مستقیم قدم بزنید ، سپس این حرکت را برای 10 تا 5 بار تکرار کنید. سپس با سرعت 2 کیلومتر در ساعت برای 5 قدم بزنید. در نهایت پس از چند دقیقه   به بدن خود استراحت دهید. 

خرید تردمیل

 • یافتن ضربان قلب مورد نیاز برای سوزاندن چربی: می توانید ضربان قلب مورد نیاز برای چربی سوزی را ابتدا با محاسبه بیشترین ضربان قلب تعیین کرده و سپس این ضربان را در 0.70 ضرب کنید. اگر بیشترین ضربان قلب شما 180 در دقیقه است ، ضربان قلب مورد نیاز برای سوزاندن چربی 126 ضربه در دقیقه است و برای استفاده از ضربان قلب مورد نیاز برای سوزاندن چربی.، می توانید  از یک مچ بند با قابلیت اندازه گیری ضربان قلب استفاده نمائید ، سپس با استفاده از تردمیل برقی با سرعت 2 کیلومتر در ساعت به مدت 5 دقیقه متوالی راه بروید تا گرم شود ، سپس سطح شیب یا شیب دستگاه را 2 درصد تنظیم کنید و با سرعت 4 کیلومتر در ساعت به مدت یک دقیقه کامل بدوید ، سپس با سرعت 8-10 کیلومتر در ساعت بدوید تا به ضربان قلب مورد نیاز برای سوزاندن چربی برسد ، سپس با این سرعت 15 تا 30 دقیقه بدوید ، سپس در 4 کیلومتر در ساعت به مدت یک دقیقه ، سپس با سرعت 2 کیلومتر در ساعت به مدت پنج دقیقه به راه رفتن بازگردید تا بدن استراحت کند.

چگونه با تردمیل لاغر شویم

 •  تنوع برنامه ورزشی: هنگام استفاده از تردمیل الکتریکی باید تا حد امکان از برنامه های  ورزشی متنوع بهره ببرید . تا از احساس خستگی جلوگیری شود و از آسیب های ناشی از فشارهای مکرر بر مفاصل یک نقطه جلوگیری شود. می توانید برنامه متنوعی برای تمرینات تنظیم کنید. روال ورزشی متناسب با نیازهای شما ؛ به عنوان مثال ، می توانید یکشنبه را به عنوان یک روز استراحت و پیاده روی سبک در نظر بگیرید ، در حالی که روز دوشنبه زمان تمرین تناوبی با شدت بالا به مدت 20 تا 30 دقیقه است ، در حالی که در روز سه شنبه کافی است با استفاده از تردمیل برقی به دویدن بپردازید و با قدرت این تمرینات را انجام دهید. ورزش کنید و چهارشنبه روزی برای استراحت و پیاده روی سبک و غیره است. 
 • تنظیم شیب دستگاه: کارشناسان اذعان دارند که پیاده روی یا دویدن روی پیچ ها یا تپه ها به سوزاندن کالری کمک بیشتری می کند و این امر نیز به عضله سازی کمک می کند و خوشبختانه هنگام استفاده از تردمیل برقی در خانه می توان انحنا و شیب را تنظیم کرد.

Treadmill fat burning

لاغری ران با تردمیل

با کمک تردمیل می توانید قسمت های مختلف بدن خود را تقویت کرده و باعث آب شدن چربی های قسمت های مختلف بدن خود شوید. عضلات همسترینگ (پشت ران) و عضلات چهار سر (جلو ران) هنگام راه رفتن روی تردمیل بیشترین فعالیت را دارند.اگر تصمیم دارید قسمت بیشتری از این قسمت از بدن خود را کم حجم تر کنید یا اگر خوش فرم هستند و می توانند عضلانی تر شوند، بهتر است زمان ساخت عضلات همسترینگ، چهارسر ران و باسن را افزایش دهید. 

همچنین بخوانید: لاغری ران با تردمیل

نکات لاغری ران با تردمیل

نکات مهم جهت لاغر کردن عضلات ران با تردمیل

 1. یعنی در هر مرحله از راه رفتن، پاها باید تنها 3 ثانیه از سطح تردمیل فاصله داشته باشند. در این صورت به مرور زمان می توان چربی بیشتری سوزاند.
 2. دست ها انرژی را تخلیه می کنند. هنگام راه رفتن روی تردمیل، دست ها باید در کنار بدن باشد و در هنگام دویدن، بازوها باید به دو طرف بدن زاویه 90 درجه داشته باشند و هماهنگ با پاها به جلو و عقب حرکت کنند.
 3. شدت و مدت زمان استفاده دو عنصر اصلی هستند که تاثیر به سزایی در چربی سوزی در نواحی ران دارند .
 4. از گرفتن دست ها به میله ها هنگام تمرین خود داری نمایید زیرا که باعث میشود وزن شما بر روی میله ها بیفتد و شما کمتر وزن کم کنید.
 5. شرایط بد را برای بدن ایجاد نکنید .


جدول مقدار ضربان هنگام استفاه از تردمیل برای سنین مختلف 

راهنما
ضربان بالا
ضربان استاندارد
ضربان پایین
سن

170
166
150162
146
120


157
143
117


153
139
114


149
135
111


145
131
108


140
128
105


136
124
102


132
120
99116
96
93

65
60
55
50
45
40
35
30
25
20

نکاتی که هنگام استفاده از تردمیل باید رعایت شود:

 برخی از دستورالعمل ها وجود دارد که هنگام استفاده از تردمیل در خانه یا ورزشگاه باید به آنها توجه داشته باشید ، مانند  :

 1. برخی از باشگاه های ورزشی هنگام استفاده از تردمیل نیاز به نوشتن نام و پایبندی به تاریخ های خاص دارند تا از نقش دیگران که می خواهند از دستگاه استفاده کنند ، بخصوص در باشگاه های شلوغ ، پیروی کنند. 
 2. کلید اضطراری یا پیستون را تعیین کنید که هنگام استفاده از دستگاه هنگام لغزش یا افتادن به طور مستقیم فشار دهد. 
 3. هنگام استفاده از دستگاه ، یک فن در مقابل خود قرار دهید ؛ این اقدام برای خنک شدن بدن شما کافی است و همچنین ممکن است مناسب باشد که یک حوله را در نزدیکی خود قرار دهید تا عرق خود را خشک نمائید . 
 4. قبل از استفاده از دستگاه ، برنامه یا روال تمرینی تهیه کنید. 
 5. با قرار دادن یک لپ تاپ یا تلویزیون در مقابل خود هنگام استفاده از دستگاه ، خود را سرگرم کنید ، یا می توانید موسیقی پخش کنید یا به رادیو گوش دهید. 
 6. پس از اتمام دستگاه را با مواد استریل پاک و ضد عفونی کنید. 
 7. بعد از اتمام استفاده از دستگاه نیز تمرینات کششی عضلات را انجام دهید.

مزایای فراتر از تر از لاغری با تردمیل :

 • بهبود استقامت
 • کنترل قند خون
 • افزایش سطح کلسترول HDL (خوب)
 • بهبود حافظه و شناخت
 • محافظت در برابر آلزایمر
 • ترویج پوست سالم تر
 • تقویت عضلات
 • کاهش خستگی
 • کاهش سفتی مفصل
 • رفع استرس و اضطراب
 • ترویج خواب بهتر
 • افزایش سطح انرژی
 • سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید
 • برانگیختگی جنسی را بهبود بخشد


Fitness with a treadmillبرنامه تمرینی برای لاغری با تردمیل

برنامه های زیادی برای کاهش وزن با تردمیل وجود دارد اما نکته مهم برای نتیجه مناسب تر از این برنامه های ورزشی استفاده درست از زمان و نوع تنظیم نوع تحرک با تردمیل میباشد که در این قسمت ما تلاش داریم تا بهترین برنامه تمرینی برای استفاده صحیح از زمان برای چربی سوزی را به شما معرفی کنیم امید است با مطالعه این مقاله تمام نیازهای کاربران برای استفاده صحیح از این وسیله ورزشی و چربی سوزی بیشتر رفع شود . این برنامه ها برای تایم های مختلف برای شما تدارک دیده شده است .
این تمرینات شامل تمرینات تناوبی برای بالا بردن مصرف اکسیژن در حین تمرین و تشویق اکوسیستم بدن به چربی سوزی میباشد .

برنامه لاغری در 5 دقیقه با تردمیل :

این برنامه تمرینی طوری طراحی شده است که حتی اگر روزانه پنج دقیقه مهلت دارید تا از تردمیل استفاده کنید بتوانید بهترین نتیجه را در این زمان اعم از چربی سوزی و لاغری بگیرید.

برنامه لاغری با تردمیل

برنامه لاغری با تردمیل در 10 دقیقه

اگر میخواهید با 10 دقیقه تمرین کردن با تردمیل لاغر شوید این برنامه به شما کمک میکند که ابتدا با شیب دادن به تردمیل و سرعت کمتر تمرین خود را شروع کرده و سپس مقداری پیاده دویدن مقدار شیب را کاهش داده و سپس سرعت آنرا افزایش دهید .

برنامه لاغری با تردمیل در 10 دقیقه


برنامه لاغری با تردمیل در 21 دقیقه

در این برنامه سعی داریم تا در مدت زمان 21 دقیقه که از پیاده روی معمولی روی شیب و دویدن آرام بر بروی سطوح کم شیب و در انتها با دویدن پر سرعت بر روی سطوح بدون شیب به اتمام میرسد .


منبع:healthline , self

لینک کوتاه : bit.ly , shorturl

مدت زمان استفاده از تردمیل برای لاغری , تردمیل برای لاغری ران , جدول کالری سوزی تردمیل . لاغری با تردمیل و دوچرخه , برنامه لاغری با تردمیل در یک ماه .


بهترین درجه تردمیل برای چربی سوزی , تردمیل در شب , بهترین روش استفاده از تردمیل برای چربی سوزی , ایا تردمیل باعث کاهش وزن میشود , برنامه تردمیل برای لاغری شکم ,