پیشگیری از دیابت با خرید تردمیل :

در ابتدا جهت شناخت و آشنائی بیشتر لازم است تعریفی از بیماری دیابت و انواع آن داشته باشیم تا بتوانیم با شناخت کامل نسبت به اتخاذ راهکارهای مناسب در جهت پیشگیری آن اقدام نمائیم .

دیابت چیست ؟

دیابت یا همان مرض قند بیماری‌ است که تقریباً امروزه در تمام دنیا از شیوع بالایی برخوردار است و این بیماری در کشورهای توسعه‌یافته یا درحال‌توسعه بیشتر مشاهده و گزارش شده است . لازم است بدانید که این بیماری به دلایل گوناگونی بروز می‌کند و صرفاً به دلیل مصرف غذاها و خوراکی‌های قندی به وجود نمی‌آید. برخی به دلیل وراثتی ، برخی به دلیل رژیم غذایی ناسالم شامل غذاهای خیلی شیرین و چرب دچار و برخی نیز به دلیل عدم تحرک لازم و مفید بدنی به این بیماری مبتلا می‌شوند .

به تعبیر دیگر اگر بخواهیم بگوییم، دیابت اختلال یا بیماری مزمن محسوب و افرادی که مبتلا به این بیماری هستند، بدنشان دچار اختلال در عدم مصرف گلوکز است . گلوکز ماده‌ای است که از مصرف غذاهای دریافتی تامین می‌شود و سلول‌های بدن با استفاده از آن انرژی کافی و لازم را برای زنده ماندن و فعالیت را بدست می آورند .

این بیماری بیشتر در افرادی خود را نشان می دهد که بدنشان توانایی جذب و ذخیره گلوکز کافی و مورد نیاز بدن را ندارد. گلوکز دریافتی از طریق تغذیه یک نوع از قندها به‌شمار می‌رود که داخل خون تجمع می‌کند و از این روی سبب افزایش قند خون می‌شود. امروزه در لفظ عامیانه و بین مردم عادی از این بیماری به‌عنوان مرض قند نام برده می شود .

در ادامه این مقاله به تاثیرات بسیار ارزشمند تردمیل به پیشگیری از دیابت اشاره خواهیم کرد .

علائم کلی بیماری دیابت :

 • ادرار زیاد به‌خصوص در شب
 • تشنگی زیاد
 • کاهش وزن بی‌دلیل
 • گرسنگی زیاد
 • تاری دید
 • بی‌حسی یا گزگز کردن دست و پا
 • احساس خستگی مزمن
 •  خشکی بسیار پوست
 • زخم‌هایی که به‌کندی التیام می‌یابند
 • ابتلای بیش‌از حد معمول به عفونت

انواع دیابت :

دیابت نوع 1 :

 در این نوع بیماری بدن فرد بیمار دیگر پانکراس انسولین تولید نمی کند تا سطح قند خون شما را کنترل کند . وجود گلوکز زیاد یا خیلی کم در خون خطرناک و باعث بروز مشکلات برای فرد میشود . انسولین های طولانی و کوتاه اثر مختلفی وجود دارد که تزریق می شود. سطح گلوکز شما باید بسیار دقیق کنترل شود و اینجاست که پوست سوراخ می شود و آزمایش روی خون انجام می شود.

این نوع بیماری بیشتر در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان دیده شده است ، اما ممکن است این نوع دیابت در هر سنی بروز کند . بیماری دیابت نوع 1 زمانی بوجود می آید که پانکراس شما انسولین لازم و مفید بدن را تولید نمی کند. این بدان معناست که شما باید هر روز انسولین مصرف کنید. بر اساس برآوردهای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) تخمین زده شده است  که حدود 5٪ تا 10٪ از افراد دیابتی مبتلا به دیابت نوع 1 هستند.

تردمیل باشگاهی تایگر اسپرت مدل TS-X8000


عوامل خاصی ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 1 را افزایش دهند، مانند:


والدین یا خواهر و برادر مبتلا به دیابت نوع 1
قرار گرفتن در معرض یک بیماری ویروسی
صدمه به پانکراس
داشتن اتوآنتی بادی دیابت


تردمیل خانگی چند کاره پروآی فیت مدل (MAS)L680DS
دیابت نوع 2

 این نوع بیماری یکی از شایع ترین نوع از دیابت ها است که با تغییر سبک زندگی و ورزش به احتمال بسیار زیاد می توان به پیشگیری و کنترل آن کمک کرد . افراد مبتلا به دیابت نوع 2 انسولین تولید می کنند اما در مصرف آن به درستی بدن عمل نمیشود . این یک بیماری مزمن است که اگر کاری برای آن انجام نشود، می تواند در اضافه کاری بدتر شود.

این نوع بیماری نیز می‌تواند در هر سنی بروز کند ، اما در افراد بالای 40 سال این موضوع  شایع‌تر است. دیابت نوع 2 زمانی بوجود می آید که پانکراس بدن شما انسولین کافی تولید نمی‌کند یا بدن شما به خوبی از انسولین استفاده نمی‌کند. حدود 90 تا 95 درصد افراد مبتلا به دیابت به این نوع بیماری مبتلا هستند. در حالی که از لحاظ تاریخی عمدتاً بزرگسالان را تحت تأثیر قرار داده است، میزان دیابت نوع 2 در کودکان و نوجوانان در حال افزایش است.

تردمیل چندکاره فلکسی فیت مدل F12M

عوامل شناخته شده ای که ممکن است خطر ابتلا به پیش دیابت و دیابت نوع 2 را افزایش دهند عبارتند از:


داشتن والدین یا خواهر و برادر مبتلا به دیابت نوع 2
اضافه وزن داشتن
غیر فعال بودن و عدم تحرک کافی و مفید
داشتن فشار خون بالا
ابتلا به دیابت بارداری یا به دنیا آوردن نوزادی با وزن بالا
داشتن سن 45 سال یا بیشتر
ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک
داشتن کلسترول لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) (کلسترول "خوب") یا سطح تری گلیسیرید بالا
سیگاری بودن


تردمیل خانگی ال اس فیتنس مدل 6028s

دیابت بارداری :

 در دوران بارداری، امکان دارد سطح قند خون در بعضی از زنان باردار افزایش یابد. به دلیل اینکه نوزاد متولد نشده به حمایت بیشتر مادر نیاز دارد، گلوکز بیشتری مورد نیاز است. اما مادر برای تولید انسولین کافی در طول این گلوکز اضافی به کمک نیاز دارد. از طریق رژیم غذایی، ورزش و/یا داروهای انسولین درمان می شود.

در دوران بارداری، برخی از زنانی که دیابت ندارند، به دیابت بارداری مبتلا می شوند. معمولاً پس از تولد نوزاد ناپدید می‌شود، اما ابتلا به دیابت حاملگی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را در آینده برای اینگونه افراد افزایش می‌دهد.

زمانی که باردار هستید، جفت شما هورمون های بیشتری تولید می کند. در برخی از زنان، این هورمون ها می توانند باعث مقاومت به انسولین شوند و منجر به افزایش قند خون شوند.


تردمیل چندکاره فلکسی فیت مدل F15SM

عوامل خطر ابتلا به دیابت بارداری عبارتند از:


والدین یا خواهر و برادر مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت
داشتن پیش دیابت
داشتن دیابت بارداری در دوران بارداری قبلی
تولد نوزادی با وزن بیش از حد معمول
داشتن اضافه وزن قبل از بارداری
داشتن بالای 25 سال سن
ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک
علائم و نشانه ها دیگر

تحقیقات نشان می دهد که ورزش هوازی حساسیت و مقاومت به انسولین را برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 افزایش می دهد. ورزش هوازی کاری است که می شود بر روی تردمیل انجام داد . اینجاست که ضربان قلب شما افزایش یافته و برای مدتی کمی احساس تنگی نفس می‌کنید. این با ورزش های بی هوازی یا مقاومتی مانند وزنه برداری متفاوت است. اگرچه این می تواند به بیماران دیابتی نیز کمک کند.

در هر نوع دیابت با کاهش زمان کم تحرکی از مزایایی برخوردار می شوید. ورزش به همه کمک می کند، به ویژه به کسانی که دیابت دارند. ورزش به مدیریت وزن کمک می کند که ارتباط نزدیکی با دیابت نوع 2 دارد . افراد مبتلا به دیابت نوع 1 باید با پزشک خود صحبت کرده و تصمیم بگیرند که چه زمانی در حدود دوزهای انسولین خود ورزش کنند.

تردمیل باشگاهی کلاسیک فیتنس مدل 9300

علائم دیگری که ممکن است با نوع 1 رخ دهد عبارتند از:


حالت تهوع
درد معده
استفراغ
عفونت های مخمری یا عفونت های مجاری ادراری

شایع ترین علائم و نشانه های نوع 1 و 2 عبارتند از:
افزایش تشنگی
اغلب ادرار کردن، به خصوص در طول شب
خستگی
کاهش وزن بدون تلاش
تاری دید
زخم ها یا بریدگی هایی که دیر التیام می یابند
احساس گرسنگی شدید
بی حسی یا سوزن سوزن شدن در دست یا پا
داشتن عفونت بیشتر از حد معمول
پوست بسیار خشک
احساس تحریک پذیری

تردمیل جی ایکس مدل GXT-8000

پیش‌دیابت :

یکی دیگر از انواع دیابت، پیش‌دیابت است. به این معنا و مفهوم است که قند خون از حالت نرمال خارج شده و افزایش پیدا کرده است. وجود پیش‌دیابت به این معنا است که قند خون بالاست اما بیمار هنوز دچار بیماری نشده است. سبک غلط زندگی، رژیم غذایی ناسالم، عدم تحرک و مصرف دخانیات از جمله دلایلی است که افزایش قند خون را به دنبال دارد و افراد در معرض خطر ابتلا به این نوع دیابت قرار می‌دهد.

خوب است بدانید که اغلب مبتلایان به پیش‌دیابت دچار مشکلات قلبی و عروقی می‌شوند و تخریب شدید کلیوی را تجربه می‌کنند که حتی از آن خبر هم ندارند. شما می‌توانید با در پیش گرفتن یک سبک زندگی سالم، ورزش کردن، آزمایش و چکاپ‌های دوره‌ای منظم، پرهیز از غذاهای چرب و شیرین، پیش‌دیابت را درمان کنید و از انواع آن کاملاً فاصله بگیرید.

دیابت شیرین یا قندی :

دیابت شیرین یا قندی زمانی رخ می‌دهد که سطح قند خون یا گلوکز برای یک بازه زمانی طولانی بالاتر از حد طبیعی یا نرمال باشد. بیمار پس از ابتلا به این بیماری علائم خاصی ندارد و احساس ناراحتی نمی‌کند، اما در همین دوره اندام‌ها در حال تخریب و آسیب دیدن هستند. درصورتی‌که دیابت شیرین سریعاً تشخیص داده نشود، بیمار در آینده دچار بیماری‌های قلبی عروقی، اعصاب، کلیه و چشم خواهد شد.

در اغلب موارد افراد مبتلا به دیابت شیرین سابقه وراثتی دارند. در این مبتلایان گلوکز بیش از آستانه تحمل کلیوی افزایش پیدا می‌کند و بدن قادر به جذب آن نیست. پس اگر فرد آزمایش قند خون بدهد در پاسخ آزمایش مشاهده قند در ادرار گزارش می‌شود. یکی از علائم این مبتلایان این است که دائماً احساس تشنگی و گرسنگی دارند و دفع ادرار در آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

دیابت شیرین که بیشتر به عنوان دیابت شناخته می شود، یک بیماری مزمن است که زمانی اتفاق می افتد که بدن شما نمی تواند قند خون (گلوکز) را به درستی پردازش کند. انواع مختلفی از دیابت وجود دارد و علل متفاوتی دارند. اما با همه انواع، گلوکز شما می تواند خیلی بالا رود.
وقتی غذا می خورید، بدن بیشتر غذای شما را به گلوکز تجزیه می کند. سپس گلوکز به جریان خون شما فرستاده می شود تا انرژی سلول های بدن از جمله مغز را تامین کند. این امر پانکراس شما را تحریک می کند تا هورمونی به نام انسولین ترشح کند که به گلوکز کمک می کند تا به سلول های شما وارد شود.
اگر دیابت دارید، لوزالمعده یا انسولین کافی (یا هیچ) تولید نمی کند یا سلول های بدن شما آنطور که باید از انسولین استفاده نمی کنند. این منجر به سطوح بالای گلوکز در خون شما می شود که باعث علائم می شود.

در مقاله به تاثیرات بسیار ارزنده تردمیل در خصوص پیشگیری و تعدیل قند خون دقیقا اشاره می گردد .

راهکارهای تشخیص انواع دیابت :

آزمایش FBS

در آزمایش FBS قند خون شما پس از چند ساعت ناشتا بودن اندازه‌گیری می‌شود. سطح قند خون ناشتا اگر ۹۹ میلی‌گرم در دسی‌لیتر یا کمتر باشد طبیعی به حساب می‌آید. اگر  ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلی‌گرم در دسی‌لیتر باشد نشان‌دهنده پیش دیابت و ۱۲۶ میلی‌گرم در دسی‌لیتر و بالاتر نشان‌دهنده ابتلا به دیابت است.

تست تحمل گلوکز

در آزمایش تحمل گلوکز خوراکی (OGTT) سطح قند خون قبل و بعد از نوشیدن مایع حاوی گلوکز اندازه‌گیری می‌شود. قبل از آزمایش باید به مدت چند ساعت ناشتا باشید تا برای سنجش قند از شما خون گرفته شود. پس از نوشیدن مایع، سطح قند خون ۱ ساعت، ۲ ساعت و ۳ ساعت پس‌ازآن بررسی می‌شود. در آزمایش ۲ ساعته، سطح قند خون ۱۴۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر یا کمتر طبیعی در نظر گرفته می‌شود، ۱۴۰ تا ۱۹۹ میلی‌گرم در دسی‌لیتر نشان‌دهنده پیش دیابت و ۲۰۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر یا بالاتر نشان‌دهنده دیابت است.

آزمایش تصادفی قند خون

در آزمایش تصادفی قند خون نیازی به ناشتا بودن نیست و در هر زمانی امکان انجام این آزمایش وجود دارد. در این آزمایش، سطح قند خون ۲۰۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر و بالاتر نشان‌دهنده ابتلا به دیابت است. اگر پزشک معالج تشخیص دهد که به دیابت نوع ۱ مبتلا هستید، ممکن است جهت بررسی آنتی‌بادی‌های خودایمن که عمدتاً در دیابت نوع ۱ ظاهر می‌شوند و در دیابت نوع ۲ وجود ندارند، آزمایش تکمیلی تجویز نماید. همچنین احتمال تجویز آزمایش ادرار به منظور سنجش کتون در ادرار نیز محتمل است. وجود کتون در ادرار نشان‌دهنده دیابت نوع ۱ است.

در این مقاله به یکی از راههای پیشگیری از دیابت که همان استفاده از تردمیل می باشد به صورت تخصصی صحبت خواهد شد . 
ورزش روی تردمیل مبتلا به دیابت


در مورد تغییرات رژیم غذایی و سبک زندگی، برای فردی که دیابتی است یک نکته مهم است. در مورد دیابت به شما توصیه می شود که مانند هر کس دیگری ورزش کنید. شما باید قند خون خود را از نزدیک کنترل کنید و ورزش به این مدیریت کمک زیاد و بسیار مفیدی می کند. اثرات آن را برای نوع دیابت خود مطالعه کنید تا بیشتر به شما کمک کند.

فعالیت مفید بدنی و کاهش وزن اصولی دست به دست هم می دهند و این چیزی است که من می توانم با آن کنار بیایم. اگر در ورزش و تردمیل تازه کار هستید، یا اگر مدتی است ورزش نکرده اید، من برنامه روتین عالی را دارم. این یک روش پیاده روی و دویدن است که شما را از هیچ به دویدن برای 30 دقیقه در 9 هفته می رساند. به آن می گویند کاناپه تا 5k روی تردمیل.

اگر سمت سنگین‌تری دارید، در ۹ هفته ممکن است خیلی سریع بدوید. اما نترس از تردمیل هنوز هم می توان برای  پیاده روی استفاده کرد و می توانید راه بروید و وزن کم کنید. CDC توصیه می کند 150 دقیقه فعالیت بدنی متوسط در هفته برای مزایای سلامتی عالی باشد. این نیم ساعت پیاده روی سریع در هر هفته است. ممکن است در ابتدا نتوانید به این هدف دست یابید اما می توانید در آیند نزدیک به آن دست پیدا کنید.راه رفتن روی تردمیل


بنابراین پیاده روی تند ورزش متوسط محسوب می شود. هنگام انجام این تمرین باید ضربان قلب را احساس کنید و ممکن است عرق کنید. هنوز هم باید بتوانید مکالمه داشته باشید. با تردمیل، استفاده از شیب می تواند کار را برای شما سخت تر کند. بسته به طول گام شما، پیاده روی سریع حدود 4.8 کیلومتر در ساعت است.

تمرینات زیر که ارائه کرده ام برای افراد مبتدی تا تردمیل که می خواهند ورزش کنند و وزن کم کنند ایده آل است. 3 تمرین تپه تردمیل از شیب روی تردمیل شما استفاده می کند. ممکن است سخت باشد، بنابراین خودتان آن را اصلاح کنید. هدف این است که به طور منظم تمرین کنید. برنامه پیاده روی برای مبتدیان دارای اضافه وزن یک تمرین شروع خوب است و زمان تمرین را به آرامی افزایش می دهد. هر دو خیلی خوبند

دیابت و تردمیل ، در این روزها به دلیل تحرک کم و همچنین غذاهای فست فودی بسیاری از مردم دچار دیابت شده اند ، دیابت درمان 100% ندارد و بهترین راه جلوگیری از ابتلا به آن جلو گیری از خوردن فست فود و مواد قندی و همچینین ورزش می باشد ، پزشکان معتقد هستند ورزش روزانه و غذای سالم دو عامل موثر برای بازدارندگی  ابتلا به دیابت هستند و از میان ورزش ها پیاده روی و دویدن را موثرترین آنها بیان کرده اند پس پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل به صورت روزانه می توانند از ابتلا شما به دیابت جلوگیری کند. پزشکان برای درمان دیابت سه رکن اصلی را بیان می کنند که انجام آنها با هم می توانند تاثیر بسیار مثبتی بر روی درمان دیابت داشته باشد اول از همه ورزش و بعد رژیم غذایی مناسب و در آخر دارو اینها ارکان اصلی درمان دیابت هستند .

بیشتر دیابت ها به دلیل افزایش وزن می باشد در این افراد توده هایی از چربی و قند در بدن ایجاد می شود که دویدن با تردمیل موجب از بین رفتن این توده ها و کاهش وزن می شود. همچنین دیابت هایی که با وزن انسان در رابطه هستند می توانند موجب نابینایی ، مشکلات کلیوی و قلبی و همچنین اعصاب و کبد شود ، پس با ورزش روزانه با تردمیل خود را از این مشکلات دور نگه دارید .

در ورزش با تردمیل افراد دیابتی به یک نکته باید دقت کرد نباید ورزش بسیار طولانی و شدید انجام داد ، این تصور اشتباه است ورزش بسیار شدید موجب افزایش سوختن قند در بدن شود، شما با این کار تنها به خود آسیب می رسانید، زیاده روی در هر چیز حتی ورزش بسیار مضر است .

برای افراد دیابتی توصیه می شود ورزش خود را در طول روز تقسیم نمایند برای مثال 45 دقیقه پیاده روی با تردمیل را به سه بخش 15 دقیقه ای تقسیم نمایند و در آن پیاده روی آهسته انجام دهند ، بهتر آن است ورزش خود را یک ساعت بعد از هر وعده غذایی انجام دهند تا قند موجود در آن وعده سوزانده شود. به دلیل در دسترس بودن و امکان استفاده در هر زمان از تردمیل ، تردمیل بهترین وسیله برای ورزش افراد دیابتی می باشد .

نکته کلیدی :

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور هاکه با خرید یکی از این وسیله های ورزشی با قیمت مناسب می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید . 

راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای خرید تجهیزات ورزشی ( تردمیل ) نو و دست دوم با قیمت مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این  فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید  تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود اقدام نمائید. 

فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام از امکانات و تکنسین های متبحر و متخصص برخوردار که در صورت نیاز و تماس شما می توانند در اسرع وقت برای سرویس و یا تعمیر در محل مورد نظر شما حاضر و خدمت رسانی کنند . 

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرسhttps://iran-gam.comضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی iran-gam مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید . 

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد .

 با تشکر از شما