عضلات درگیر در دوچرخه ثابت

اولین و مهمترین عضوی که در زمان استفاده از دوچرخه های ثابت بیشترین فعالیت را دارد عضلات و ماهیچه های قلب شما می باشد که نسبت به مقدار و شدت ورزش شما تعداد ضربان و فعالیت آن افزایش می یابد . دوچرخه ثابت همچنین فواید زیادی برای سلامتی دارد و استقامت بدن شما رابیش از اندازه افزایش می دهد و یک وسیله ورزشی ایده آل برای کاهش وزن و چربی سوزی است. دوچرخه های ثابت  ورزشی می تواند به شما کمک کند عضله بسازید و قسمت های خاصی از بدن خود را هدف قرار دهید، که اگر می خواهید بدن خود را اصلاح کنید ضروری است. مزیت دوچرخه ثابت این است که می توانید انتخاب کنید و تنظیم کنید که چقدر می خواهید عضلات خود را تمرین دهید. هرچه مقاومت دوچرخه خود را در رکاب زدن بیشتر کنید، عضلات خود را بیشتر کار کرده و توده عضلانی خود را توسعه می دهید. 

دوچرخه ثابت و لاغری ران ها با برنامه تمرینی مخصوص | پیلتن شاپ

مشاهده محصولات : دوچرخه ثابت

عضلاتی که روی دوچرخه ثابت کار می کنند


علاوه بر قلب، عضلات هدف دوچرخه ثابت ابتدا عضلات دو قلو پشت ساق پا و عضلات ران و همچنین باسن و سپس عضلات شکم و پشت کمرو .... هستند.

        فرارو | سه تمرین دوچرخه ثابت برای سوزاندن چربی و لاغری شکم      تاثیر دوچرخه ثابت بر لاغری ران - دانستنی‌های شهرسلامت


ماهیچه های قسمت پایین تنه :

عضلات چهارسر ران و رشته های مضر، عضلات جلو و پشت ران، در حالی که شما در حال رکاب زدن هستید، تمام موارد فوق دائماً در حال کارو انقباض وانبساط می باشند.

عضلات گلوتئال که باسن نیز نامیده می شود، هنگام فشار دادن پدال ها نیزدرگیر فعالیت می شود .

ماهیچه های ساق که سه سر سورال نیز نامیده می شوند، در پشت ساق قرار دارند.

عضلات اندام تحتانی بیشتر در حالی که شما با دوچرخه ثابت خود ورزش می کنید کار می کنند. ماهیچه های اندام فوقانی نیز کار می کنند، البته به میزان کمتری از پاها، ران ها، ساق پا و باسن شما.

مشاهده محصولات: دوچرخه اسپینینگ

 دوچرخه ثابت برای لاغری | تاثیر دوچرخه ثابت بر کاهش وزن و چربی سوزی شکم | ورزش بلاگ      تعمیر دوچرخه ثابت در اصفهان - تعویض تسمه دوچرخه ثابت در اصفهان توسط مرکز بردتک

ماهیچه های قسمت بالایی بدن

عضلات شکم وضعیت و تعادل لگن و ستون فقرات را تضمین می کنند.

عضلات پشت، عضله همچنین به حفظ موقعیت و حمایت از ستون فقرات کمک می کنند.

عضلات دوسر و سه سر، عضلات جلو و پشت بازوها، به شما اجازه می‌دهند که دسته را نگه دارید. ماهیچه های بازو زمانی که دسته فرمان را سفت می کنید، بیشتر فعالیت می کنند، به خصوص هنگام سرعت بالا ، یا زمانی که با مقاومت بالا از زین خارج می شوید.

هنگامی که با مقاومت بالا از زین خارج می‌شوید، فشار بیشتری به عضلات بازو (دو سر و سه‌سر) و عضلات کمر وارد می‌کنید در حالی که عضلات ران (چهارسر) و باسن‌تان کمتر فعالیت  می‌کنند، زیرا از ماهیچه‌های بازو استفاده می‌کنید. وزن کل بدن شما برای رکاب زدن و در نتیجه تلاش کمتری برای پاهای شما انجام می شود.


مطمئن شوید که روی دوچرخه های ثابت ورزشی خود موقعیت مناسبی دارید و زین را درارتفاع مناسب قرار می دهید تا از هر گونه مشکل، تاندونیت یا درد عضلانی جلوگیری کنید.

مشاهده محصولات: دوچرخه ثابت نشسته

            فواید استفاده از دوچرخه ثابت          چربی سوزی با دوچرخه ثابتچربی سوزی با دوچرخه ثابت - کورش اسپرت مرکز فروش تردمیل، صندلی ماساژور، ماساژور پا، دوچرخه ثابت

آنچه باید بدانید: عضلات شما برای کار کردن به مقاومت نیاز دارند هر چه مقاومت دوچرخه ورزشی خود را در رکاب زدن بیشتر کنید، باید قدرت بیشتری برای آنصرف نمائید  وعضلات خود را بیشتر کار می کند. برعکس، اگر مقاومت رکاب زدن خیلی کم باشد، به سختی توده عضلانی خود را افزایش خواهید داد.

عضله سازی با دوچرخه ثابت چقدر زمان میخواهد؟

قرار نیست یک شبه بدون تلاش پاهای لاغر زیبا یا باسنی عالی داشته باشید! برای آن، باید به طور منظم اصولی و با برنامه تمرین کنید و پشت کار داشته باشید و بعد از چند هفته نتیجه را خواهید دید. صبور و پیگیر باشید تا تاثیر دوچرخه ثابت ورزشی را روی بدن خود مشاهده کنید. اگر می خواهید تکامل توده عضلانی خود را ردیابی کنید، می توانید آن را با مقیاس چربی بدن انجام دهید.


به طور کلی، شما باید پس از چند هفته، حدود 4 تا 6 هفته، اولین اثرات را در بدن و عضلات خود مشاهده کنید. پاها، ران ها و باسن شما سفت ترشده است  و همچنین باید بعد از 4 تا 6 هفته تمرین شما نسبت به همان ابتدا آسان تر و راحت تر احساس شود. پس از 6 هفته، تمرین را با این سرعت ادامه دهید و در نهایت مدت و شدت تمرینات خود را افزایش دهید، البته نه خیلی زیاد، زیرا انجام بیش از حد می تواند تأثیر منفی برانگیزه شما داشته باشد.

همچنین بخوانید: طرز استفاده از دوچرخه ثابت

  تاثیر دوچرخه ثابت در لاغری ران و باسن         10 مدل بهترین دوچرخه های ثابت 2022 با قیمت روز و خرید اینترنتی | آلبا اسپرت

بعد از 2 تا 3 ماه، باید به وضوح ببینید که پاها، ران ها و باسن شما بسیار عضلانی تر از زمانی است که ورزش را شروع کرده اید. توده عضلانی شما افزایش یافته و توده چربی شما کاهش یافته است به طوری که فرم بدن شما ورزشکارتر شده است.

آیا دوچرخه ورزشی پاها و ران های شما را بزرگتر می کند؟ نگران نباشید: دوچرخه سواری منظم پاها یا ران های شما را چاق نمی کند! دوچرخه ورزشی یک تمرین کاردیو (تمرینات قلبی) را ارائه می دهد که پاها، ران ها و باسن شما را تقویت و اصلاح می کند. اگر می‌خواهید حجم ماهیچه‌های خود را افزایش دهید، باید تمرینات منظم را با دوچرخه ورزشی به مدت 1 ساعت در روز یا حتی بیشتر در سطح مقاومتی بسیار بالا با تمرینات وزنه برای عضله‌سازی ترکیب کنید شما باید استقامت کنید .


برنامه تمرین با دوچرخه ثابت برای عضله سازی

همه چیز به هدف شما بستگی دارد: کاهش وزن و چربی و تقویت عضلات یا افزایش حجم و حجم عضلانی؟

برای تقویت و تقویت عضلات پاها و ران‌ها و داشتن باسن قوی، می‌توانید به عنوان مثال یک تمرین HIIT را با دوچرخه ثابت خود 2 بار در هفته به مدت 30 تا 45 دقیقه انجام دهید، به طور متناوب بین مراحل با شدت بالا و مراحل ریکاوری مقاومت دوچرخه خود را در مراحل با شدت بالا افزایش دهید تا عضلاتتان فعالیت کنند. شما باید HIIT را با تمرینات قلبی 45 تا 60 دقیقه یا بیشتر یک یا دو بار در هفته جایگزین کنید تا چربی بسوزانید (ورزش هوازی). شما کاهش وزن و چربی را در طول تمرین قلبی با رشد عضلات در طول تمرین HIIT ترکیب خواهید کرد.

همچنین بخوانید: تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت

برای عضله سازی پاها و ران های خود، می توانید تقریباً به طور انحصاری روی تمرینات HIIT با افزایش زیاد مقاومت دوچرخه سواری در پدال تمرکز کنید. به عنوان مثال، می توانید 3 تا 5 تمرین HIIT در هفته به مدت 20 تا 30 دقیقه انجام دهید.


دوچرخه ورزشی برای تقویت و تقویت پاها، ران ها و باسن و همچنین برای تمرین عضلات بازوها، شکم و پشت بهترین ورزش است. همیشه جلسه تمرینی خود را با گرم کردن با شدت متوسط به مدت 5 تا 10 دقیقه شروع کنید و به تدریج مقاومت دوچرخه ثابت خود را افزایش دهید. هر چه مقاومت بیشتر باشد، عضلات شما بیشتر کار می کنند. نتیجه گیری، عضله سازی و خلاص شدن از شر چربی ها (کمی) زمان می برد. پشتکار کلید موفقیت است .

مزایای کلی دوچرخه های ثابت چیست ؟

 • تقویت عضلات قلب
 • تقویت گردش خون
 • تقویت اکسیژن رسانی
 • تقویت سیستم تنفسی
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • تقویت عضلات بدن
 • تقویت مفاصل و استخوانهای بدن
 • کاهش درد کمر برابر اساس برنامه خاص ورزشی با نظر پزشک
 • تعدیل قند خون
 • کاهش کلسترون بد خون
 • ترشح هرمون های شادی آور
 • بالا رفتن ضریب هوش
 • جلوگیری از آلزایمر
 • تقویت و ارتقاء روحیه
 • کمک به داشتن خواب راحت
 • باز شدن منافذ پوستی که منجر به شادابی پوست می شود
 • جلوگیری از پیری زود رس
 • کاهش وزن بر اساس برنامه ورزشی مرتبط
 • مصرف کالری مناسب
 • کاهش چربی های اضافی بدن

و خیلی از مزایای دیگر .....


یک برنامه تمرینی با دوچرخه ثابت

برای استفاده بهینه و حداکثری از این وسیله ورزشی بسیار ارزنده لازم دانسته یک جدول تمرینی کلی جهت استفاده و بهره گیری شما عزیزان بار گذاری نمائیم .سخن آخر

ورزش با دوچرخه های ثابت  برای تقویت کلی سیستم های بدن و تقویت پاها، ران ها و باسن و همچنین برای تمرین عضلات بازوها، شکم و پشت بهترین ورزش است. همیشه جلسه تمرینی خود را با گرم کردن با شدت متوسط به مدت 5 تا 10 دقیقه شروع کنید و به تدریج مقاومت دوچرخه ثابت خود را افزایش دهید. هر چه مقاومت بیشتر باشد، عضلات شما بیشتر فعالیت می کنند. نتیجه گیری، عضله سازی و خلاص شدن از شر چربی ها (کمی) زمان می برد. پشتکار کلید موفقیت شما است .

نکته کلیدی :

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور ها که با خرید یکی از این وسیله های ورزشی با قیمت های بسیار مناسب می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید . 

راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای خرید تجهیزات ورزشی ( دوچرخه های ثابت و یا سایر وسایل ورزشی ) نو و دست دوم با قیمت مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این  فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید  تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود اقدام نمائید. 

فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام از امکانات و تکنسین های متبحر و متخصص برخوردار که در صورت نیاز و تماس شما می توانند در اسرع وقت برای سرویس و یا تعمیر در محل مورد نظر شما حاضر و خدمت رسانی کنند .

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرسhttps://iran-gam.com ضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی iran-gam مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید . 

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد .

 با تشکر از شما

 

منبع: 365moves