عضلات درگیر در دوچرخه ثابت

اولین و مهمترین عضوی که در زمان استفاده از دوچرخه های ثابت بیشترین فعالیت را دارد عضلات و ماهیچه های قلب شما می باشد که نسبت به مقدار و شدت ورزش شما تعداد ضربان و فعالیت آن افزایش می یابد . دوچرخه ثابت همچنین فواید زیادی برای سلامتی دارد و استقامت بدن شما رابیش از اندازه افزایش می دهد و یک وسیله ورزشی ایده آل برای کاهش وزن و چربی سوزی است. دوچرخه های ثابت  ورزشی می تواند به شما کمک کند عضله بسازید و قسمت های خاصی از بدن خود را هدف قرار دهید، که اگر می خواهید بدن خود را اصلاح کنید ضروری است. مزیت دوچرخه ثابت این است که می توانید انتخاب کنید و تنظیم کنید که چقدر می خواهید عضلات خود را تمرین دهید. هرچه مقاومت دوچرخه خود را در رکاب زدن بیشتر کنید، عضلات خود را بیشتر کار کرده و توده عضلانی خود را توسعه می دهید. 

دوچرخه ثابت و لاغری ران ها با برنامه تمرینی مخصوص | پیلتن شاپ

مشاهده محصولات : دوچرخه ثابت

عضلاتی که روی دوچرخه ثابت کار می کنند


علاوه بر قلب، عضلات هدف دوچرخه ثابت ابتدا عضلات دو قلو پشت ساق پا و عضلات ران و همچنین باسن و سپس عضلات شکم و پشت کمرو .... هستند.

        فرارو | سه تمرین دوچرخه ثابت برای سوزاندن چربی و لاغری شکم      تاثیر دوچرخه ثابت بر لاغری ران - دانستنی‌های شهرسلامت


ماهیچه های قسمت پایین تنه :

عضلات چهارسر ران و رشته های مضر، عضلات جلو و پشت ران، در حالی که شما در حال رکاب زدن هستید، تمام موارد فوق دائماً در حال کارو انقباض وانبساط می باشند.

عضلات گلوتئال که باسن نیز نامیده می شود، هنگام فشار دادن پدال ها نیزدرگیر فعالیت می شود .

ماهیچه های ساق که سه سر سورال نیز نامیده می شوند، در پشت ساق قرار دارند.

عضلات اندام تحتانی بیشتر در حالی که شما با دوچرخه ثابت خود ورزش می کنید کار می کنند. ماهیچه های اندام فوقانی نیز کار می کنند، البته به میزان کمتری از پاها، ران ها، ساق پا و باسن شما.

مشاهده محصولات: دوچرخه اسپینینگ

 دوچرخه ثابت برای لاغری | تاثیر دوچرخه ثابت بر کاهش وزن و چربی سوزی شکم |  ورزش بلاگ      تعمیر دوچرخه ثابت در اصفهان - تعویض تسمه دوچرخه ثابت در اصفهان توسط مرکز  بردتک

ماهیچه های قسمت بالایی بدن

عضلات شکم وضعیت و تعادل لگن و ستون فقرات را تضمین می کنند.

عضلات پشت، عضله همچنین به حفظ موقعیت و حمایت از ستون فقرات کمک می کنند.

عضلات دوسر و سه سر، عضلات جلو و پشت بازوها، به شما اجازه می‌دهند که دسته را نگه دارید. ماهیچه های بازو زمانی که دسته فرمان را سفت می کنید، بیشتر فعالیت می کنند، به خصوص هنگام سرعت بالا ، یا زمانی که با مقاومت بالا از زین خارج می شوید.

هنگامی که با مقاومت بالا از زین خارج می‌شوید، فشار بیشتری به عضلات بازو (دو سر و سه‌سر) و عضلات کمر وارد می‌کنید در حالی که عضلات ران (چهارسر) و باسن‌تان کمتر فعالیت  می‌کنند، زیرا از ماهیچه‌های بازو استفاده می‌کنید. وزن کل بدن شما برای رکاب زدن و در نتیجه تلاش کمتری برای پاهای شما انجام می شود.


مطمئن شوید که روی دوچرخه های ثابت ورزشی خود موقعیت مناسبی دارید و زین را درارتفاع مناسب قرار می دهید تا از هر گونه مشکل، تاندونیت یا درد عضلانی جلوگیری کنید.

مشاهده محصولات: دوچرخه ثابت نشسته

            فواید استفاده از دوچرخه ثابت          چربی سوزی با دوچرخه ثابتچربی سوزی با دوچرخه ثابت - کورش اسپرت مرکز فروش  تردمیل، صندلی ماساژور، ماساژور پا، دوچرخه ثابت

آنچه باید بدانید: عضلات شما برای کار کردن به مقاومت نیاز دارند هر چه مقاومت دوچرخه ورزشی خود را در رکاب زدن بیشتر کنید، باید قدرت بیشتری برای آنصرف نمائید  وعضلات خود را بیشتر کار می کند. برعکس، اگر مقاومت رکاب زدن خیلی کم باشد، به سختی توده عضلانی خود را افزایش خواهید داد.

عضله سازی با دوچرخه ثابت چقدر زمان میخواهد؟

قرار نیست یک شبه بدون تلاش پاهای لاغر زیبا یا باسنی عالی داشته باشید! برای آن، باید به طور منظم اصولی و با برنامه تمرین کنید و پشت کار داشته باشید و بعد از چند هفته نتیجه را خواهید دید. صبور و پیگیر باشید تا تاثیر دوچرخه ثابت ورزشی را روی بدن خود مشاهده کنید. اگر می خواهید تکامل توده عضلانی خود را ردیابی کنید، می توانید آن را با مقیاس چربی بدن انجام دهید.


به طور کلی، شما باید پس از چند هفته، حدود 4 تا 6 هفته، اولین اثرات را در بدن و عضلات خود مشاهده کنید. پاها، ران ها و باسن شما سفت ترشده است  و همچنین باید بعد از 4 تا 6 هفته تمرین شما نسبت به همان ابتدا آسان تر و راحت تر احساس شود. پس از 6 هفته، تمرین را با این سرعت ادامه دهید و در نهایت مدت و شدت تمرینات خود را افزایش دهید، البته نه خیلی زیاد، زیرا انجام بیش از حد می تواند تأثیر منفی برانگیزه شما داشته باشد.

همچنین بخوانید: طرز استفاده از دوچرخه ثابت

  تاثیر دوچرخه ثابت در لاغری ران و باسن         10 مدل بهترین دوچرخه های ثابت 2022 با قیمت روز و خرید اینترنتی | آلبا اسپرت

بعد از 2 تا 3 ماه، باید به وضوح ببینید که پاها، ران ها و باسن شما بسیار عضلانی تر از زمانی است که ورزش را شروع کرده اید. توده عضلانی شما افزایش یافته و توده چربی شما کاهش یافته است به طوری که فرم بدن شما ورزشکارتر شده است.

آیا دوچرخه ورزشی پاها و ران های شما را بزرگتر می کند؟ نگران نباشید: دوچرخه سواری منظم پاها یا ران های شما را چاق نمی کند! دوچرخه ورزشی یک تمرین کاردیو (تمرینات قلبی) را ارائه می دهد که پاها، ران ها و باسن شما را تقویت و اصلاح می کند. اگر می‌خواهید حجم ماهیچه‌های خود را افزایش دهید، باید تمرینات منظم را با دوچرخه ورزشی به مدت 1 ساعت در روز یا حتی بیشتر در سطح مقاومتی بسیار بالا با تمرینات وزنه برای عضله‌سازی ترکیب کنید شما باید استقامت کنید .


برنامه تمرین با دوچرخه ثابت برای عضله سازی

همه چیز به هدف شما بستگی دارد: کاهش وزن و چربی و تقویت عضلات یا افزایش حجم و حجم عضلانی؟

برای تقویت و تقویت عضلات پاها و ران‌ها و داشتن باسن قوی، می‌توانید به عنوان مثال یک تمرین HIIT را با دوچرخه ثابت خود 2 بار در هفته به مدت 30 تا 45 دقیقه انجام دهید، به طور متناوب بین مراحل با شدت بالا و مراحل ریکاوری مقاومت دوچرخه خود را در مراحل با شدت بالا افزایش دهید تا عضلاتتان فعالیت کنند. شما باید HIIT را با تمرینات قلبی 45 تا 60 دقیقه یا بیشتر یک یا دو بار در هفته جایگزین کنید تا چربی بسوزانید (ورزش هوازی). شما کاهش وزن و چربی را در طول تمرین قلبی با رشد عضلات در طول تمرین HIIT ترکیب خواهید کرد.

همچنین بخوانید: تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت

برای عضله سازی پاها و ران های خود، می توانید تقریباً به طور انحصاری روی تمرینات HIIT با افزایش زیاد مقاومت دوچرخه سواری در پدال تمرکز کنید. به عنوان مثال، می توانید 3 تا 5 تمرین HIIT در هفته به مدت 20 تا 30 دقیقه انجام دهید.


دوچرخه ورزشی برای تقویت و تقویت پاها، ران ها و باسن و همچنین برای تمرین عضلات بازوها، شکم و پشت بهترین ورزش است. همیشه جلسه تمرینی خود را با گرم کردن با شدت متوسط به مدت 5 تا 10 دقیقه شروع کنید و به تدریج مقاومت دوچرخه ثابت خود را افزایش دهید. هر چه مقاومت بیشتر باشد، عضلات شما بیشتر کار می کنند. نتیجه گیری، عضله سازی و خلاص شدن از شر چربی ها (کمی) زمان می برد. پشتکار کلید موفقیت است .

منبع: 365moves