آیا تردمیل برای زانو ضرر دارد؟

یکی از عوامل اصلی و مهم  بروز آرتروز زانو داشتن اضافه وزن و چاقی می باشد که لاغری و کاهش وزن می تواند برای از بین بردن درد های ناشی از آرتروز زانوها  بسیار موثر باشد. اکثر پزشکان معمولا برای افرادی که از درد شدید زانو رنج می برند و یا در هنگام پیاده روی محدویت تعادلی دارند استفاده از تردمیل را برای انجام پیاده روی توصیه و سفارش می کنند. زیرا تردمیل دستگاهی است که به کمک آن می توان دردهای مفاصل زانو را به حد زیاد و چشمگیری کاهش داد.

 اما استفاده از این دستگاه باید به طور صحیح و اصولی انجام شود. برای شروع ورزش با تردمیل ابتدا بایستی راه رفتن و گام برداشتن بر روی این دستگاه را با کمترین میزان سرعت طراحی شده بر روی دستگاه شروع کرد تا بدن به آرامی گرم شده و آمادگی لازم برای برداشتن گامی های سریع تر مهیا شود زیرا اگر بدون گرم کردن بدن و با سرعت زیاد بر روی تردمیل گام برداشته شود تانوندون ها و عضلات دچار کشیدگی شده و باعث بروز آسیب در زانوها خواهد شد. 

همواره بایستی گام بر داشتن بر روی تردمیل را با سرعت کم شروع و به تدریج بر سرعت آن افزوده شود. برای جلوگیری از یکنواختی ورزش با این وسیله می توان شیب دستگاه و یا سرعت آن را در زمان های مختلف تمرین تنظیم نمود. برای اینکه فشار زیادی به زانوها در هنگام ورزش با تردمیل وارد نشود می توان زمان تمرین را به چند مرحله تقسیم نمود اما نکته مهم برای افرادی که از زانو درد رنج می برند اینست که پیش از اقدام به ورزش با این وسیله حتما با یک پزشک متخصص مشاوره و با توجه به شرایط خود اقدام به تمرین با این وسیله نمایند .

ضرر تردمیل برای زانو

آیا تردمیل برای زانو درد ضرر دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که تردمیل از جمله دستگاههای ورزشی هوازی است که بسیاری افراد در جهت چربی سوزی، کاهش وزن، تناسب اندام و تقویت عضلات پا و… در باشگاه های ورزشی و یا منزل مورد استفاده قرار میدهند اما باید به این نکته توجه داشت که استفاده غیر اصولی از این دستگاه و یا سایر دستگاه های ورزشی مانند، دویدن با سرعت زیاد بر روی دستگاه، عدم رعایت اصول صحیح دویدن، و دویدن در بازه زمانی طولانی بر روی دستگاه میتواند موجب آسیب دیدگی زانوها شود. افرادی که به طور غیر اصولی از  شیب طراحی شده بر روی تردمیل استفاده می کنند در معرض آسیب دیدگی حتمی مفاصل زانوها، مچ پا و لگن قرار می گیرند.

تردمیل برای زانو

دویدن اصولی بر روی تردمیل موجب متعادل شدن فشار خون در بدن شده و جریان خون رسانی به بدن بهتر صورت می گیرد. با دویدن اصولی بر روی این دستگاه علاوه بر محافظت از اندام های درگیر در هنگام دویدن، می توان موجب تقویت عضلات شد و با سوزاندن چربی های اضافی به تناسب اندام رسید .

آیا تردمیل برای زانو ضرر دارد ؟

لذا پیشنهاد می شود برای استفاده بهینه و حداکثری از تردمیل و جلوگیری از آسیب های احتمالی حمتا با مربیان حرفه ای مشورت نمائید و یک برنامه اصولی دریافت نمائید .

.