ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

الپتیکال خانگی

الپتیکال خانگی

الپتیکال های خانگی از جمله وسایل ورزشی ثابت است که برای بالا رفتن از پله ها، راه رفتن یا دویدن بدون ایجاد فشار بیش از حد بر روی مفاصل از آن استفاده می شود و در نتیجه خطر آسیب ناشی از ضربه را کاهش می دهد.  به همین دلیل، افرادی که دچار آسیب‌هایی هستند ممکن است از الپتیکال برای حفظ فرم بدن و درمان قسمت های آسیب دیده استفاده کنند. الپتیکال های خانگی  تمرینات قلبی عروقی را بدون ضربه ارائه می‌دهند، که بسته به سرعت تمرین و ترجیحات مقاومتی تعیین شده توسط کاربر، می‌تواند از شدت سبک تا شدید متفاوت باشد.
امروزه الپتیکال های خانگی  عمدتاً توسط پاهای کاربر هدایت می‌شوند، و بیشتر آنها ترکیبی از طرح‌هایی هستند که دارای دسته‌هایی هستند که به هر پیوند پدال متصل شده‌اند تا باری را بر روی بازوها وارد کنند و منبع ثانویه نیروی محرکه را فراهم کنند. کاربر بازوها را زیر ارتفاع شانه گرفته و بازوها را فشار داده و می کشد در حالی که پاها را در مسیرهای بیضی شکل به جلو و عقب می چرخاند. بنابراین، حرکات نوسانی دسته وابسته به هماهنگی پا با حرکات محدود پدال هستند. برخی از الپتیکال های خانگی با طراحی ضعیف بیش از حد به قدرت پای کاربر وابسته هستند و به دلیل نسبت‌های مکانیکی که مزیت مکانیکی کافی برای اهرم‌های دسته ایجاد نمی‌کند، سرعت دسته‌ای بیش از حد تولید می‌کنند. در نتیجه، چنین الپتیکال ها ممکن است برای کاربر این احساس را داشته باشند که انگار دست‌های او به‌جای انجام بخش معنی‌داری از کار، صرفاً «برای سوار شدن به همراه دارند». بهترین  مدل‌های الپتیکال های خانگی  ترکیبی متعادل‌تر - یا حتی هماهنگ‌تر - از تمرین بازو و پا در نسبت‌های مفید و مناسب را ارائه می‌دهند.

امروزه انواع و اقسام الپتیکال هایی با امکانات و قابلیت های متنوع و با برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که شما می توانید با استفاده و اخذ مشاوره از کارشناسان فروش و تربیت بدنی الپتیکال مناسب خود را خریداری و از آن استفاده نمائید . 

قیمت الپتیکال خانگی :

یکی از  عوامل اصلی و موثر در میزان قیمت الپتیکال خانگی میتوان به برند و کشور سازنده ،  مقدار تحمل وزن  و تکنولوژی های  به کار رفته ، جنس بدنه ، وزن خود الپتیکال ، امکانات و قابلیت های آن  و ....  در آن را نام برد که ازجمله  ، نوع تکنولوژی که دارای چه پارامترهای باشد مانند سرعت ، مسافت ، زمان ، قابلیت اندازه گیری ضربان قلب ، مقدار مصرف کالری در طول تمرین و اندازه گیری  را دارا می باشد .

                                                       

خرید الپتیکال خانگی :

یکی از علل اصلی خرید الپتیکال خانگی  استفاده درست ، بهینه و اصولی و بر اساس مشاوره با پزشک و مربیان ورزشی می باشد . که بازدهی مناسب و در زمان مناسب را برای شما به دنبال داشت  که منجر به صرفه جوئی هزینه های درمان و وقت به شما بسیار کمک می نماید . شما می توانیددر خانه خود به دور از آلوده گی هوا ، محیط ،آلوده گی صوتی ، نسبت به تضمین و ارتقاء سلامتی خود اقدام نمائید . در حال حاضر انواع و اقسام الپتیکال های  خانگی با  امکانات متفاوت و با برند های مختلف در بازار موجود می باشد . که شما بر اساس نیاز و سلیقه  و هدف خود می توانید خریداری نمائید . الپتیکال های  موجود با ویژه گی های نرم افزاری ، سرعت ، تحمل وزن و سایر امکانات با یکدیگر متفاوت هستند . شما  با خرید هریک از این الپتیکال ها با برند معتبر می توانید ورزش نموده و به اهداف خود و خانواده نائل گردید . 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در خصوص انواع و اقسام دوچرخه های برند روز دنیا و اطلاع از قابلیت های هر یک از این محصولات به سایت فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید و با مطالعه مقالات موجود در سایت در خصوص فوائد بسیار زیاد  ورزش با وسایل ورزشی بهرمند شوید .

                                                       

وزن و حجم :  

الپتیکال های خانگی با توجه به نوع استفاده محدود و با تعداد افراد مشخص و کمتر دارای وزن و حجم کمتری نسبت به نوع باشگاهی  آن می باشد و به همین دلیل نوع طراحی و ساخت آن متناسب به کاربرد آن در نظر گرفته شده است برای استفاده بهینه و راحت تر کاربران در الپتیکال های خانگی اکثرا مجهز به چرخ می باشد که این امکان را به ورزشکار می دهد که پس پایان ورزش خود آن را را به راحتی جابجا و در محل مورد دلخواه قرار دهد این الپتیکال ها فضای بسیار کمی را اشغال و می تواند در هر فضائی از آن استفاده نمود . 

تحمل وزن :

با توجه به اینکه افراد کم ومحدودی با وزنهای نسبتا مشخص از الپتیکال خانگی استفاده می کنند لذا سازنده گان این تردمیل ها را طوری طراحی نموده اند که نیاز افراد خریداری کننده را بر آورده نماید . در صورتی که در الپتیکال های باشگاهی مقدار تحمل وزن به دلیل استفاده افراد زیاد با وزن های بیشتر نسبت به الپتیکال خانگی مقداری بیشتر می باشد . 

تجهیزات نرم افزاری و فناوری :

در تمام الپتیکال های خانگی و چه باشگاهی کم وبیش دارای ویژه گی های نرم افزاری می باشند که به کاربران کمک شایانی می نماید اکثر الپتیکال ها دارای نمایشگر های LED  یا LCD با ابعاد مختلفی می باشند که به کمک آن کاربران مقدار مسافت ، مقدار زمان ، ضربان قلب ، مقدار مصرف کالری ، سرعت را به صورت همزمان استفاده و مشاهده می نماید . و این امکان را به ورزشکار می دهد که ضمن مدیریت و برنامه تمرینی خود را تنظیم و ذخیره سازی نماید . در بعضی از الپتیکال های خانگی و باشگاهی بر روی دسته های آن مجهز به حسگر ضربان قلب می باشد که به کاربر اطلاعات مربوط به ضربان قلب خود را نشان می دهد  . بعضی از الپتیکال های  باشگاهی و یا خانگی به امکاناتی مانند AUX  ، USB ، اسپیکر مجهز گردیده است  . 

                                                                                                                               


دسته‌بندی