ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

الپتیکال باشگاهی

الپتیکال باشگاهی :

یکی از محبوب ترین انواع دستگاه های ورزشی که در خانه ها و باشگاه های بدنسازی در سرتاسر کره زمین یافت می شود، الپتیکال ها می باشند . این الپتیکال ها به دلیل اینکه استفاده از آنها بسیار راحت وآسان می باشد مورد اقبال و علاقه بسیار زیادی واقع گردیده اند شما می توانید  به  سادگی روی پدال‌های بزرگ آن بایستید ، دسته‌ها را بگیرید و پاها را با حرکت سر خوردن به جلو و عقب ببرید. به نظر می‌رسد که مردم از الپتیکال ها قدردانی می‌کنند، زیرا می‌تواند یک تمرین قلبی قوی را بدون تأثیر منفی بر روی مفاصل و عضلات  نسبت به سایر دستگاه‌های دیگر تجربه کنید ، 

شما می توانید  با حرکات نرم و آسان و کاهش خطر صدمات ناشی از ضربه در مقایسه با دویدن یا راه رفتن را با این وسیله ورزشی بی نظیر تجربه نمائید .

 امروزه اکثر ورزشکاران اهمیت زیادی به تمرینات هوازی خود می دهند زیرا با بالا رفتن میزان گردش خون و تعداد ضربان قلب هم میتوانند کالری بیشتری بسوزانند هم میتوانند رشد و تقویت عضلات و تناسب اندام را در پی داشته باشند و به همین دلیل وجود الپتیکال ها در باشگاه ها بسیار حائز اهمیت و یک امر ضروری است  تا بتوانند بهتر به مشتریان و ورزشکاران خود خدمات رسانی نمایند . الپتیکال های  باشگاهی معمولا دارای ساختار و طراحی و بدنه مستحکمی هستند تا بتوانند میزان تمرین و وزن ورزشکاران را تحمل نمایند .

Carbon HIIT H7 Cardio Trainer - Elliptical + Stepper | ProForm

قیمت الپتیکال های باشگاهی :

از  عوامل اصلی و موثر در میزان قیمت الپتیکال ها میتوان به  برند و کشور سازنده ، وزن قابل تحمل و حجم و وزن و نوع طراحی و جنس بدنه و قطعات و تکنولوژی های  به کار رفته در آن را نام برد که ازجمله نوع فناوری و تکنولوژی که دارای چه پارامترهای باشد مانند سرعت ، مسافت ، زمان ، قابلیت اندازه گیری ضربان قلب ، مقدار مصرف کالری در طول تمرین و اندازه گیری  را دارا می باشد . در حال حاضر الپتیکال های در بازار وجود دارد که با توجه به امکانات و قابلیت های آن دارای قیمت های متفاوتی هستند اما توجه به این نکته لازم است که برای تضمین و ارتقاء سلامتی خود هر مبلغی که هزینه شود بسیار ارزشمند است .

                                                                                               Quick HIIT: A 20-Minute HIIT Elliptical Routine - Anytime Fitness

خرید الپتیکال باشگاهی : 

در ابتدا صاحبان باشگاهها و اماکن ورزشی باید هدف خود را برای خرید الپتیکال باشگاهی مشخص نماید که با خرید الپتیکال به دنبال بدست آوردن چه اهدافی می باشد . یکی از علل اصلی خرید الپتیکال باشگاهی استفاده درست ، بهینه ، اصولی و بر اساس ظرفیت ها ، قابلیت ها ، استقامت ،  قدرت ، ایمنی و سایر موارد را در بر می گیرد که ببیشتر بازدهی و سود دهی را برای فرد خریدار و رضایت حد اکثری برای ورزشکار را به دنبال داشته باشد  . که بیشترین بازدهی مناسب و در زمان مناسب را فراهم سازد  . و در صرفه جوئی هزینه های درمان و وقت و به دور از آلوده گی هوا و محیط و آلوده گی صوتی و تضمین و ارتقاء سلامتی مصرف کننده گان را به دنبال داشته باشد  . در حال حاضر انواع و اقسام الپتیکال های باشگاهی با  امکانات متفاوت و با برند های مختلف در بازار موجود می باشد . که شما بر اساس نیاز ، سلیقه و هدف خود می توانید خریداری نمائید . الپتیکال های باشگاهی موجود با  ویژه گی های نرم افزاری ، سرعت ، تحمل وزن و سایر امکانات با یکدیگر متفاوت هستند . شما می توانید با خرید هریک از این الپتیکال های با برند معتبر به اهداف مورد نظر خود را به دست آورید . 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در خصوص انواع و اقسام الپتیکال های برند روز دنیا و اطلاع از قابلیت های هر یک از این محصولات به سایت فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید و با مطالعه مقالات موجود در سایت در خصوص فوائد بسیار ارزشمند ورزش با وسایل ورزشی بهرمند شوید .

                                                                                               Elliptical Workout: How to Use an Elliptical for Interval Training

وزن و حجم دستگاه :

الپتیکال های باشگاهی با توجه به استفاده حداکثری و با تعداد افراد بیشتر با اوزان مختلف  دارای وزن و حجم بیشتری نسبت به نوع خانگی می باشد و به همین دلیل نوع طراحی و ساخت آن متناسب به کاربرد آن در نظر گرفته شده است برای استفاده بهینه و راحت تر کاربران در الپتیکال های باشگاهی اکثرا مجهز به چرخ برای جابجائی راحت در نظر گرفته شده است و این الپتیکال ها فضای بیشتری نسبت به نوع خانگی را اشغال می کند و دارای وزن بیشتری می باشد . 

تحمل وزن :

با توجه به اینکه تعداد افراد بسیاری و با وزن های متفاوت و با حجم بالا از الپتیکال باشگاهی استفاده می کنند لذا سازنده گان ، این الپتیکال ها را طوری طراحی نموده اند که از تمام نیازهای افراد خریداری کننده را بر آورده می نماید . در صورتی که در الپتیکال  های خانگی مقدار تحمل وزن به دلیل استفاده افراد محدود با وزن های مشخص و پایین نسبت به الپتیکال باشگاهی مقداری کمتر می باشد . 

    Does The Elliptical Work Your Stomach (Yes, Here's How) – Fitbod

تجهیزات نرم افزاری و فناوری :

در تمام الپتیکال های خانگی و چه باشگاهی کم وبیش دارای ویژه گی های نرم افزاری می باشند که به کاربران کمک شایانی می نماید اکثر الپتیکال ها دارای نمایشگر های LED  یا LCD با ابعاد مختلفی می باشند که به کمک آن کاربران مقدار مسافت ، مقدار زمان ، ضربان قلب ، مقدار مصرف کالری ، سرعت را به صورت همزمان استفاده و مشاهده می نماید . و این امکان را به ورزشکار می دهد که ضمن مدیریت و برنامه تمرینی خود را تنظیم و ذخیره سازی نماید . در بعضی از الپتیکال های خانگی و باشگاهی بر روی دسته های آن مجهز به حسگر ضربان قلب می باشد که به کاربر اطلاعات مربوط به ضربان قلب خود را نشان می دهد و از دیگر مواردی که می توان به آن اشاره کرد .  بعضی از الپتیکال های  باشگاهی و یا خانگی به امکاناتی مانند AUX  ، USB ، اسپیکر و بلوتوث مجهز گردیده است  . در این الپتیکال ها محل قرار گرفتن موبایل و قمقمه نیز در نظر گرفته شده است .

   

دسته‌بندی