نحوه استفاده از الپتیکال :

در ابتدا توجه به  این موضوع لازم است که الپتیکال های موجود در بازار به دو دسته باشگاهی و خانگی تقسیم می شوند . و نحوه استفاده از هر یک از این الپتیکال های فوق تا حدودی شبیه هم و در بعضی از موارد از جمله نوع  قطعات و جنس تجهیزات به لحاظ  مقدار استفاده با هم متفاوت است .
نکات مهم استفاده از الپتیکال

باید به این نکته توجه داشته باشیم افرادی که از الپتیکال استفاده می نمایند بیشتر از 2الی3 ماه باید  از تردمیل و یا دوچرخه ثابت استفاده  کرده باشد که عضلات پای قوی داشته باشد . دلیل اینکه چرا  این افراد باید از عضلات پای قوی نسبت به افراد مبتدی  برخوردار باشند چون  در زمان استفاده از الپتیکال  بشترین فشار حداکثری برروی زانو های پا  وارد می شود .  پس چنانچه مفاصل و عضلات و ماهیچه های ضعیفی دارید  و  تردمیل ، دوچرخه ثابت ، حرکات اسکات و دراز و نشست و سایر ورزش های مرتبط را انجام نداده باشیم   به هیچ وجه نباید در وهله اول از الپتیکال استفاده نمائید  . چنانچه به این نکته توجه نشود بدون آماده گی جسمانی از الپتیکال استفاده شود موجب سایده گی زانو و دیگر مشکلات را در پی  خواهید شد . پس این وسیله مختص افرادی است که سابقه ورزش کردن با تردمیل ، دوچرخه ثابت و غیره .... را داشته باشند . و از عضلات و مفاصل قوی برخوردار باشند . لازم به توضیح می باشد که مربیان ورزشی بعد از 2الی 3 ماه اجازه استفاده از الپتیکال را به ورزشکاران را می دهند به هیچ وجه به افراد مبتدی اجازه استفاده از این وسیله را نمی دهند .

چگونه با اسکی فضایی ورزش کنیم

الپتیکال دارای چند نوع مدل برنامه تمرینی می باشد شامل سرعتی ، استقامتی ، اینتر وال که بالا بردن  ضربان قلب ، گرم کردن ، کاهش وزن ، چربی سوزی را در پی خواهد داشت اما توجه به این موضوع لازم است که الپتیکال عمدا برای لاغری استفاده نمی شود . الپتیکال بیشتر برای تقویت عضلات چهار سر ران و فرم دهی به عضلات ران  پا ف پشت پا ، عضلات ساق پا بسیار تاثیر گذار است .
در استفاده از این وسیله ورزشی به هیچ وجه به صورت سنگین استفاده نشود مگر در  مواردی که شرایط کامل و لازم بدنی برای افزایش زمان استفاده از این وسیله فراهم باشد . بهترین زمان استفاده از این وسیله 10 دقیقه پیشنهاد می گردد .

نکات مهم هنگام خرید الپتیکال

در الپتیکال هرچقدر طول گام ها بیشتر باشد . باعث می شود که حرکت و زاویه زانو کمترباشد وموجب فشار کمتری بر روی  زانو  خواهد شد . ومدت زمان استفاده از وسیله را تا 15 الی 20دقیقه افزایش داد  در الپتیکال خانگی طول گام  کوتاه تری نسبت به نوع باشگاهی دارد .
در زمان خرید الپتیکال افراد با توجه به شرایط و نیاز خود به طول گام الپتیکال دقت بیشتری داشته باشند و در این زمینه با کارشناسان فروش مشاوره نمایند .
در ادامه به این نکته باید توجه داشته باشید که اسکی فضائی با الپتیکال متفاوت است در اسکی فضائی زانو ورزش کار خم نمی شود در صورتی که در الپتیکال عکس این موضوع مصداق دارد .

خرید الپتیکال شما می توانید ضمن بازدید از سایر محصولات و جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره به سایت فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه و از  مقالات ورزشی آن نیز بهره مند گردید .

منبع:womenshealthmag


سوالی اگه داری بپرس تا خیلی سریع جوابت رو بدم دوست من