مقالات ورزشی و سلامت


تردمیل برای زانو

تردمیل برای زانو

یکی از عوامل اصلی و مهم  بروز آرتروز زانو داشتن اضافه وزن و چاقی می باشد که لاغری و کاهش وزن می تواند برای از بین بردن درد های ناشی از آرتروز زانوها  بسیار موثر باشد. اکثر پزشکان معمولا برای افرادی که از درد شدید زانو رنج می برند و یا در هنگام پیاده روی محدویت تعادلی دارند استفاده از تردمیل را برای انجام پیاده روی توصیه و سفارش می کنند

فروشگاه تردمیل

فروشگاه تردمیل

شما اگر علاقمند به انجام ورزش های هوازی مانند پیاده روی و دویدن می باشید ولی به دلیل پاره از مشکلات دنیای امروزی و زندگی ماشینی این امر برای شما میسر نمی شود می توانید با یک انتخاب بسیار ساده و راحت و هوشمندانه این مشکل را از سر راه خود و دیگران بردارید واز مزایای بی شمار این ورزش پایه و مادر بهره مند شوید . شاید این سوال برای شما ایجاد شود که مگر این امکان وجود دارد .

تردمیل برای چی خوبه؟

تردمیل وسیله ورزشی شبیه سازی شده از ورزش پیاده روی و دویدن می باشد که می تواند این ورزش مادر و هوازی را تحت هر شرایطی به راحتی انجام و از مزایای آن بهرمند شوید و اما چرا تردمیل خوب است لازم است به نکات زیر توجه شود

با تردمیل چقدر لاغر می شویم؟

امروزه با توجه مشکلات موجود به دلیل عدم تحرک و نبود  رژیم غذایی مناسب پدیده چاقی روز به روز افزایش یافته و سلامت افراد را با خطر مواجه نموده است . و همین امر باعث افزایش روز افزون  سکته های قلبی و مغزی شده است . با توجه بروز مشکل چاقی افراد برای حل این موضوع به دنبال یافتن راه حل مناسب هستند و هر کسی راه کاری را برای خود در نظر می گیرد . استفاده از دارو ها ، دم نوش ها ، و سایر موارد از رایج ترین شیوه های رایج امروزی می باشد

طرز صحیح استفاده از دوچرخه ثابت

طرز صحیح استفاده از دوچرخه ثابت

توجه داشته باشید استفاده اشتباه از هر تجهیزات ورزشی باعث نا کار آمدی آن وسیله ورزشی خواهد شد . برای مثال با استفاده نادرست از دوچرخه ثابت باعث عدم دریافت نتیجه مطلوب و ایجاد حس ورزش زدگی خواهد شد. پس در نتیجه نحوه استفاده صحیح از دوچرخه ثابت بسیار حائز اهمیت است زیرا باعث انرژی گرفتن و ایجاد حس خوب در شما خواهد شد .

عضلات درگیر در دوچرخه ثابت

اولین و مهمترین عضوی که در زمان استفاده از دوچرخه های ثابت بیشترین فعالیت را دارد عضلات و ماهیچه های قلب شما می باشد که نسبت به مقدار و شدت ورزش شما تعداد ضربان و فعالیت آن افزایش می یابد . دوچرخه ثابت همچنین فواید زیادی برای سلامتی دارد و استقامت بدن شما رابیش از اندازه افزایش می دهد و یک وسیله ورزشی ایده آل برای کاهش وزن و چربی سوزی است.

لاغری ران با تردمیل

لاغری ران با تردمیل

اگر به دنبال کاهش چربی ران های خود هستید، تردمیل بهترین گزینه است. دلیل آن این است که دویدن روی تردمیل به شما کمک می کند کالری بسوزانید که نیاز اصلی برای کاهش چربی است. البته رژیم غذایی شما نقش مهمی در کاهش چربی دارد. بنابراین، تغذیه سالم و به موقع نیز بر روند از دست دادن چربی از باسن و ران تأثیر می گذارد.

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت

امروزه انجام ورزش های هوازی یکی از اصول اصلی و اولیه ورزشهای تخصصی و عمومی محسوب می گردد و در زمانی که صحبت از وسایل ورزشی به میان می آید تردمیل و دوچرخه ثابت ورزشی از محبوب ترین و رایچ ترین این وسایل ورزشی محسوب می گردد .

روغن کاری تردمیل

روغن کاری تردمیل

روغن کاری تردمیل و سرویس مناسب و به موقع  تسمه تردمیل به شما این کمک را می کند تا تردمیل را در شرایط بهینه وایده آل نگه دارید وازخرابی زود هنگام  و تعمیرات مورد نیاز جلو گیری نمائید . با توجه به اینکه تردمیل ها به طور کلی به دوسته  تردمیل باشگاهی و تردمیل خانگی تقسیم می شوند از لحاظ زمان روغن کاری با یکدیگر متفاوت می باشند .

بهترین برند های تردمیل

بهترین برند های تردمیل

احتمالا قبل از خرید تردمیل اکثر افراد این سوال را دارند ما چه مارک تردمیلی بخریم یل که کدام مارک تردمیل بهتر است ؟ یا کدام برند تردمیل خوب است؟ برای گرفتن جواب در این مقاله با ایران گام همراه باشید تا بتوانید بهترین انتخاب برای خرید تردمیل را داشته باشید .

مقالات ورزشی و سلامت ایران گام
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...