مقالات ورزشی و سلامت


تعمیرات تردمیل ( 2 )

تعمیرات تردمیل ( 2 )

امروزه تردمیل ها در دنیا امروزی توانسته است نقش و جایگاه بسیار بالائی را به خود اختصاص دهد . این وسیله ورزشی بسیار ارزشمند امروزه در باشگاهها ، خانه ها ، مراکز و امکان ورزشی ، مراکز توانبخشی و فیزیوتراپی ، خانه های سالمندان و در محیط های ورزش های آبی به شکل ویژه و بسیار تاثیر گذاری در ارتقاء و تضمین سلامتی افراد نفش ایفاء می کند اما نکته بسیار مهم آن است که برای استفاده از این وسیله ورزشی باید نکاتی را مانند نحوه استفاده ، نحوه نگهداری ، نحوه سرویس ، و نحوه تعمیر آن را مد نظر داشته باشید تا بتوانید بیشترین و بهترین استفاده را از این وسیله ورزشی برای خود رقم بزنید . کار شناسان و تکنسین های مجرب فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام می توانند در اسرع وقت و کمترین زمان ممکن و با قیمت های مناسب و استفاده از قطعات با کیفیت مشکلات دستگاه شما را در محل اقدام به ارائه خدمت نمایند .

تعمیرات تردمیل ( 1 )

تعمیرات تردمیل ( 1 )

 تردمیل ها امروزه در دنیا توانسته است نسبت به سایر تجهیزات ورزشی موجود در بازار از کاربرد بیشتری برخوردار باشد و نقش و جایگاه بسیار بالائی را به خود اختصاص دهد . این وسیله ورزشی بسیار ارزشمند توانسته است در باشگاهها ، خانه ها ، مراکز و امکان ورزشی ، مراکز توانبخشی و فیزیوتراپی ، خانه های سالمندان و در محیط های ورزش های آبی به شکل ویژه و بسیار تاثیر گذاری در ارتقاء و تضمین سلامتی افراد نقش ایفاء کند اما چند نکته بسیار مهم آن است که برای استفاده از این وسیله ورزشی باید اطلاعاتی در باره نحوه استفاده ، نحوه نگهداری ، نحوه سرویس ، و نحوه تعمیر آن را  داشته باشید تا بتوانید بیشترین و بهترین استفاده را از این وسیله ورزشی برای خود به دنبال داشته باشید . کار شناسان و تکنسین های مجرب فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام می توانند در اسرع وقت و کمترین زمان ممکن و با قیمت های مناسب و استفاده از قطعات با کیفیت مشکلات دستگاه شما را در محل اقدام به ارائه خدمت نمایند .

تردمیل و درمان انواع بیماریها

تردمیل و درمان انواع بیماریها

تردمیل ها دستگاههای ورزشی شبیه سازی شده پیاده روی و دویدن می باشد که برای استفاده در فضاهای بسته طراحی و ساخته و استفاده می شود . وجود انواع تردمیل ها با کاربرد های متفاوت در جامعه توانسته است کمک بسیار زیادی به ارتقاء سلامت و پیشگیری از ابتلا به انواع واقسام بیماریها داشته باشد . تردمیل ها با توجه به امکانات وقابلیت های خود به دسته بندی مختلفی تقسیم شده است که می توان از آنها به راحتی استفاده نمود . شما می توانید با خرید و استفاده از یک تردمیل ارزشمند در منزل و یا در باشگاه به تمامی اهداف خود دست پیدا کرده و در وقت و هزینه های خود صرفه جوئی بسیار زیادی داشته باشید شما می توانید برای هر نوع تردمیل و با هر کاربردی در کمترین زمان ممکن و با قیمت مناسب و از برند های روز دنیا را از فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام سفارش و تهیه کنید .

تردمیل و درمان کلیه

تردمیل و درمان کلیه

ناراحتی های کلیه و یا سنگ ساز بودن کلیه امروز افراد زیادی را با خود در گیر کرده است علت بروز اینگونه بیماریها از عدم انجام فعالیت های مفید بدنی ، ورزش و عدم رعایت رژیم مناسب غذایی می باشد که در صورت عدم رعایت کافی منجر به از دست دادن کلیه و معضلات و مشکلاتی از قبیل پیوند کلیه و یا دیالیز مواجه خواهید شد . انجام ورزش های هوازی مانند پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری .... می تواند تا حد زیادی از بروز مشکلات فوق جلوگیری نماید . اما مشکلات جامعه امروزی مانند ترافیک ، بدی آب و هوا و دیگر موارد انجام این موارد را مشکل و تا حدی غیر ممکن کرده است . با توجه به اینکه تردمیل وسیله ورزشی شبیه سازی شده از روی پیاده روی و دویدن می باشد شما می توانید با خرید یک دستگاه تردمیل مورد دلخواه خود که بتواند نیاز های شما را برآورده سازد تهیه و استفاده نمائید

بدن سازی چیست

بدن سازی چیست

 بدنسازی و تناسب اندام یکی از رشته های ورزشی جذاب در دنیای امروزی می باشد . بسیاری از جوانان ،زنان و مردان تلاش می کنند با تمرینات ورزشی و بدنسازی صاحب اندامی خوش فرم و بدنی ورزیده و زیبا شوند . زیبایی و تناسب اندام محصول تلاش و تمرینات مستمر و حساب شده و درست است . تمریناتی که زیر نظر مربیان حرفه ای انجام شود هم نتیجه بهتری خواهد داشت و هم عوارض ناشی از آن کمتر خواهد بود. برخی تمرینات و اشتباهات در بدنسازی می تواند دستیابی به تناسب اندام و عضلانی شدن را به تاخیر انداخته یا حتی نتیجه معکوس داشته باشد . شما می توانید با خرید یک یا چند وسیله از تجهیزات ورزشی بدن سازی با قیمت مناسب و استفاده از آن در باشگاه و یا در منازل خود از مزایای بیشمار آن بهرمند شوید . و علاوه بر ارتقاء سلامتی و تناسب اندام خود در وقت و هزینه صرفه جوئی نمائند .

انواع تجهیزات ورزشی

انواع تجهیزات ورزشی

امروزه تجهیزات ورزشی جایگاه و کاربردهای بسیار زیادی در بین روزشکاران و دیگر افراد جامعه را دارند. تجهیزات ورزشی ابزارها و دستگاهی هستند که اکثرا در فضاهای سر پوشیده از آنها استفاده می شود و به تمرین و اجرای حرکات ورزشی می پردازند . این تجهیزات ورزشی روز به روز در حال پیشرفت بوده و استانداردهای لازم در تمامی این لوازم تا حد زیادی مد نظر گرفته شده است . این تجهیزات و دستگاه های ورزشی می تواند تمام نیاز های ورزشی شما را برآورده سازد . شما با خرید یکی از تجهیزات و یا دستگاه ورزشی برای باشگاه ، اماکن ورزشی و یا خانه ی خود امکان ورزش در فضای مورد دلخواه خود را فراهم می کنید و از مزایای بی شمار این تجهیزات و دستگاه های ورزشی بهرمند خواهید شد شما می توانید تجهیزات و یا دستگاه ورزشی مورد نظر خود را از فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام با شرایط و مزایای بسیار عالی خریداری و تهیه نمائید .

درمان افسردگی با ورزش

درمان افسردگی با ورزش

علائم افسردگی و اضطراب اکثرا با تمرینات ورزشی بهبود می یابد  ورزش یکی از راههای درمان‌ موثر برای افسردگی  است زمانی که شما افسرده یا مضطرب هستید، یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، انجام تمرینات ورزشی است. زمانی که انگیزه کافی داشته باشید، انجام تمرینات ورزشی می‌تواند بهبودی زیادی را در شما ایجاد کند زیرا انجام تمرینات ورزشی موجب آزادسازی اندورفین (مواد ضدافسردگی طبیعی در بدن) می‌شود. اما تمرینات ورزشی و دیگر انواع فعالیت‌های بدنی به طور قطع می‌توانند علائم افسردگی یا اضطراب را کاهش داده و احساس بهتری را برای شما ایجاد کنند. با خرید و استفاده از تجهیزات ورزشی مناسب و با برندهای معتبر و با قیمت های مناسب در فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام این امکان وجود دارد که شما را در درمان افسردگی بسیار کمک نماید و علاوه برآن از سایر مزایای دیگر آن نیز بهرمند خواهید شد .

دوچرخه اسپنینگ چیست ؟

دوچرخه اسپنینگ چیست ؟

ریشه اسپینینگ از کلمه اسپین و به معنای چرخیدن می باشد در سال 1980 در بعضی از گزارشات اعلام شده که توسط یک ورزشکار نظامی به نام جانی گلدبرگ ابداع شد و هدف ودلیل از ساخت این نوع دوچرخه ثابت این بود تا دوچرخه سواران حرفه ای کوهستان بتوانند در زمانهای سرد سال با این دوچرخه های ثابت تمرینات خود را در باشگاه یا محیط سر بسته ادامه و انجام دهند  و آمادگی جسمانی خود را برای مسابقات یا  تمرینات در کوهستان افزایش دهند . ورزش اسپینینگ یک ورزش هوازی است که علاوه بر افزایش استقامت بدنی و آمادگی جسمانی باعث کاهش وزن و چربی سوزی بالایی در قسمت های مختلفی از بدن می شود. ورزش با این وسیله ورزشی باعث افزایش ترشح هورمون های شادی آور می گردد و باعث نشاط شخص ورزشکار میشود . شما می توانید با خرید یک دستگاه از انواع دوچرخه اسپینینگ موجود در بازار با قیمت مناسب در زمان دلخواه خود ورزش نموده و از مرایای فراوان آن بهرمند شوید و علاوه بر خود سایر اعضای خانواده نیز می توانند از این وسیله مفرح استفاده نمایند .

اهمیت ورزش در اسلام

اهمیت ورزش در اسلام

در اسلام به ورزش و تحرک داشتن و دوری از کسالت و تنبلی اهمیت فوق العاده ­ای قائل شده و اسلام همه مومنان را به تامین قدرت در قوای جسمی و هم نظامی تشويق فرموده است. همه پيامبران و اولياء الهي از نظر جسمی دارای قدرت، تحرک و پویايي بوده و حتي يک نفر ازآنها نبوده است که دراین جنبه ضعف داشته باشد. اسلام به مسئله  سلامت و قدرت جسم و جان اهمیت خاصی می­دهد تا آن جا که براين باور است رهبران اسلامی باید درسلامت جسم ، اعتدال خلقت و قدرت علم و معنویت سرآمد ديگران باشند. ائمه معصومین با این که تحت نظر شدید بودند ولي گاهگاهي قدرت علمي و احيانا قدرت و مهارت جسمی خود را در تیراندازی و اسب دواني به نمايش مي گذاشتندحال با توجه به محدودیت های موجود و شرایط زندگی ماشینی امکان انجام ورزش و فعالیت های بدنی تا حدی سخت شده است شما می توانید با خرید و استفاده از تجهیزات ورزشی مناسب و با برندهای معتبر و با قیمت های مناسب در فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام نسبت به تقویت روح و جسم خود و اعضای خانواده اقدام نمائید .

بهترین زمان ورزش برای لاغری

بهترین زمان ورزش برای لاغری

افرادی  که ورزش می‌کنند و دوست دارند از وقت‌شان به‌طور مؤثر و بیشترین بازدهی را داشته باشند و بیشترین بهره را از جلسات ورزشی‌ خود ببرند. اگر شما بهترین زمان تمرین و ورزش برای کاهش وزن را بدانید، سریع‌تر به نتیجه خواهید رسید. این نکته هم برای ورزشکاران و هم برای افرادی که با هدف کاهش وزن ورزش می‌کنند بسیار مفید است. بر اساس نتایج حاصله از تحقیقات و مطالعات انجام شده ورزش صبحگاهی بیشترین تاثیر از کاهش وزن ولاغری شما خواهد داشت شما می توانید با خرید یک دستگاه از تجهیزات ورزشی مناسب این هدف در باشگاهها و منازل خود مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت ، الپتیکال ، استپر ، روئینگ و تجهیزات بدن سازی در هنگام صبح ورزش های مناسب و مفید را درجهت رسیدن به اهداف خود انجام دهید .

مقالات ورزشی و سلامت ایران گام
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...