مزایای استفاده از شیب تردمیل

ورزش منظم برای تضمین سلامتی برای هر فردی  ضروری می باشد . اگر به سلامت و تندرستی خود اهمیت می دهیم، روزانه 30 دقیقه فعالیت هوازی در حد متوسط لازم و ضروری می باشد . البته لازم به توضیح است که ورزش لزوماً به معنای خروج از خانه نیست  و شما واقعاً مجبور نیستید جهت گیاده روی و یا دویدن به پارک ویا باشگاه مراجعه  تا تناسب اندام داشته باشیم. شما می‌توانید ورزش های هوازی  را به درستی در خانه و با کمک تجهیزات بدنسازی انجام دهید.

یکی از محبوب ترین واصلی ترین و رایج ترین وسایل تناسب اندام که می توانید در خانه از آن استفاده کنید تردمیل می باشد راه رفتن یا دویدن روی تردمیل راهی عالی برای تناسب اندام و حفظ آن از طریق ورزش مداوم است. اگر مصمم هستید که اندامی مناسب و همیشگی داشته باشید  استفاده از تردمیل به شما سفارش میشود اما احساس راحتی بیشتری در ورزش کردن در محیط خود دارید، به خواندن ادامه دهید. ورزش بر روی تردمیل فواید زیادی دارد.

  

شیب به کاهش وزن شما بسیارکمک می کند


استفاده ازشیب  این وسیله ورزشی می تواند به شما کمک کند سریعتر از راه رفتن ودویدن بر روی تردمیل صاف کالری بسوزانید. این واقعیت که سخت تر است به این معنی است که برای حرکت با همان سرعت انرژی بیشتری می طلبد. اغلب افرادی را می بینید که از تردمیل در سالن های ورزشی برای این منظور استفاده می کنند. پیاده روی با قدرت به ویژه برای کاهش وزن مفید است اگر در شیب انجام شود.

دویدن روی تردمیل به مدت 30 دقیقه با سرعت 6 مایل در ساعت (9.6 کیلومتر در ساعت) با وزن 79 کیلوگرمی اجازه می دهد تا 485 کالری بسوزاند واین خود در کاهش وزن بسیار مفید و موفقیت آمیز است .


پیاده روی و دویدن در بیرون را شبیه سازی کنید


شیب را می توان برای شبیه سازی مقاومت باد که معمولاً در خارج از آن قرار می دهید استفاده کرد. یک مطالعه علمی اخیر نشان داده است که دویدن در خارج از خانه مانند دویدن روی تردمیل با شیب ۱٪یکشان وبرابر است. این یک مزیت برای کسانی است که به طور معمول در خارج از خانه دویدن خود را انجام می دهند تا بتوانند به طور یکپارچه از فضای باز به داخل خانه تمرین کنند.

شاید بیرون تاریک باشد یا هوا بد باشد، بنابراین دویدن روی تردمیل بهترین جایگزین است. اگر برخی از تمرینات سرعتی را روی تردمیل انجام می دهید، ممکن است بخواهید آن ها را در فضای باز تکرار کنید. دویدن بر روی تردمیل که خارج از آن قابل تکرار نیست، مزایای زیادی نیز دارد. دوندگان حرفه ای اغلب از تردمیل از این طریق استفاده می کنند تا شیب بتواند برای افراد مختلف مفید باشد.


تقویت و فرم دادن به عضلات پاها و باسن


شیب علاوه بر کاهش وزن می تواند روی عضلات پاها و باسن، شما بسیار تاثیر گذار باشد شیب این قدرت را دارد که پایین تنه ای شما تقویت وباعث تناسب بسیار زیبا اندام شما شود . هنگامی که از شیب استفاده می کنید و در ناحیه بی هوازی ورزش می کنید. این در 80٪ است و بالاتر از حداکثر ضربان قلب شما، پاهای شما تقویت می شود و شکل دلپذیری خواهید داشت. این اتفاق برای عضلات  باسن شما هم نیز می افتد، این مزیت بلافاصله شروع می شود و با گذشت هفته ها بیشترو بهتر می شود.

لازم نیست هر بار که روی تردمیل می‌روید، این کار را انجام دهید، بلکه هفته‌ای یک‌بار به‌عنوان بخشی از برنامه تمرینی عادی خود انجام دهید و نتایج آن را خواهید دید. فقط شیب را روی 8 درصد یا بیشتر تنظیم کنید و حدود یک یا دو دقیقه یا تا زمانی که نتوانید جلوتر بروید روی آن ورزش کنید. سپس شیب را کاهش دهید تا بتوانید بازیابی کنید و زمانی که دوباره شیب را بالا ببرید. این نوع تمرین اینتروال نامیده می شود و توسط بسیاری از دوندگان در تمام سطوح انجام می شود.