تردمیل چی بخرم

تردمیل ها از جمله وسایل کمک ورزشی و شبیه سازی شده هستند که ورزش پیاده روی و دویدن را برای شما امکان پذیر می کند که افراد علاقمند می تواند در فضاهای دلخواه خود می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند اما افراد برای تهیه و خرید تردمیل باید در خصوص این وسیله ورزشی اطلاعات اولیه و کافی داشته باشد و در غیر این صورت باید حتما از کارشناسان تربیت بدنی و یا کارشناسان فروش مشاوره لازم را دریافت نمایند تا تردمیل مرتبط با نیاز خود را تهیه و خریداری نمائید . حال سوال اینجا است که : تردمیل چی بخریم ؟

در حال حاضر انواع و اقسام مختلف تردمیل ها با امکانات و قابلیت های متنوع و متفاوت و با کاربرد های مختلف وجود دارد که برای هر سلیقه و نیازی به جرات می توان گفت تردمیلی در بازار وجود دارد .

شایدطرح سوال فوق تا حدی اشتباه باشد به دلیل اینکه شما باید شرایط خود را سنجیده و بر اساس آن می توانید تردمیل مورد نظر و نیاز خود را تهیه و خریداری نمائید .

شما با پاسخ دادن به سولات زیر در واقع می توانید به سوال تردمیل چی بخریم ؟ بر اساس علاقه و نیاز خود پاسخ و به راحتی تردمیل مورد علاقه و نیاز خود را تهیه نمائید 

هدف شما از خرید تردمیل چیست ؟

اهداف خود را در خرید تردمیل مشخص نمائید 

فضائی در نظر گرفته شده برای استفاده از تردمیل چه مقدار است ؟

توان قدرت مالی خود جهت خرید تردمیل را مشخص کنید

تعداد افراد استفاده کننده از تردمیل را مشخص شود

مقدار زمان استفاده از تردمیل را مشخص کنید

بیشتر وزن استفاده کننده از تردمیل چه مقدار است 

آیا بعد از استفاده تمایل به جمع شدن ترمیل دارید

آیا شما علاوه بر پیاده روی و دویدن علاقه به انجام سایر ورزش ها مانند بدن سازی و تناسب اندام و ... را دارید 

و سایر سوالات که برای افراد علاقمند متصور می شود .

به جزء موارد فوق دوست دارید تردمیل مورد نظر شما چه امکانات و قابلیت های داشته باشد 


حالا با داشتن جواب سوالات فوق شما می توانید به راحتی و بدون دردسر و با اخذ مشاوره از کارشناسان تربیت بدنی و یا کارشناسان فروش تردمیل مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نمائید . در ادامه مقاله  تردمیل چی بخریم ؟ به انواع ترمیل ها اشاره خواهد شد . 

انواع تردمیل :

انواع تردمیل را در یک تقسیم‌بندی کلی می‌توان به دو گروه تردمیل بدون موتور و تردمیل برقی یا موتوردار دسته‌بندی کرد. انواع تردمیل بدون موتور گروهی از تردمیل‌ها هستند که بدون نیاز به برق و با بهره‌گیری از نیروی پاها و قدرت بدنی کاربر به حرکت درمی‌آیند و طرفداران خاص خود را دارند. در تردمیل بدون موتور کلیدهای شروع، پایان، سرعت، تنظیم شیب، و قابلیت‌های دیگر تردمیل برقی وجود ندارد و ورزشکار باید کنترل همه چیز را خود به دست بگیرد یا به تعبیر دیگر تنظیمات آن به صورت دستی می باشد. راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل بدون موتور باعث سوزاندن کالری بیشتر و کم کردن بیشتر وزن می‌شود. همچنین انواع تردمیل های بدون موتور به راحتی جمع می‌شوند و می‌توان آنها را زیر تخت یا داخل کمد قرار داد. بعضی از انواع تردمیل بدون موتور نمایشگری دارند که با باتری کار می‌کند و اطلاعات مربوط به زمان و مسافت و کالری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.همچنین قیمت تردمیل بدون موتور نسبت به تردمیل برقی ارزان‌تر است. 

انواع تردمیل برقی هم که برای همه مردم شناخته شده است .

در ادامه مقاله تردمیل چی بخریم ؟ به نوعی دیگری از تقسیم بندی تردمیل ها بیان خواهد شد با این نوع تقسیم بندی انواع تردمیل ها را می توان در تقسیم‌بندی دیگری به دو گروه تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی قرار داد ؛ البته تردمیل‌های توانبخشی ، آبی نیز وجود دارند که برای پرورش عضلات و قوای جسمانی بیماران آسیب دیده از ام اس یا سکته مغزی و بیماری‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند که خارج از بحث ما هستند. انواع تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی در ساختار کلی شبیه به هم، و هر دو دارای تسمه، نمایشگری از نوع LCD یا LED ، موتور، و برخی امکانات دیگر هستند، اما در پاره‌ای ویژگی‌ها نیز با یکدیگر فرق می‌کنند. نمایشگر هر دو نوع تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی سرعت دویدن، مسافت پیموده شده، کالری مصرف شده، تعداد ضربان قلب، زمان صرف شده و در بعضی از نمایشگرها حتی تعداد قدم‌ها را نشان می‌دهد. امکان شیب‌دار کردن تردمیل در هنگام تمرین و نشان دادن اندازه شیب در نمایشگر، یکی دیگر از ویژگی‌های مشترک انواع تردمیل باشگاهی و خانگی است. برنامه‌های از پیش تعیین شده برای انجام تمرین‌های ورزشی راه رفتن و دویدن با سرعت‌های مختلف و با شیب‌های متفاوت، با هدف کالری سوزی مشخصی در مدت زمان خاص مثلاً در نیم ساعت هم یکی از ویژگی‌های مشترک تردمیل خانگی و باشگاهی است. بهره بردن از آوای لذت‌بخش موسیقی و تماشای فیلم هم قابلیت دیگر انواع تردمیل خانگی و باشگاهی است. قابلیت مشترک دیگر وجود ضربه‌گیر در انواع تردمیل است که از مفصل‌های پا و کمر ورزشکاران محافظت می‌کند .  موارد اختلاف بین تردمیل باشگاهی و خانگی را می توان به موارد ذیل اشاره کرد .

- نوع موتور در تردمیل های باشگاهی AC و در تردمیل های خانگی DC می باشد .

- مقدار تحمل وزن

- مقدار وزن تردمیل

- مقدار حجم و ابعاد تردمیل

- نوع ساخت و طراحی بدنه و ....

تردمیل‌ها را می‌توان با توجه به امکاناتی که در اختیار کاربر می‌گذارند نیز به تردمیل تک کاره و تردمیل چند کاره و یا توانبخشی  تقسیم‌بندی کرد. تردمیل تک کاره یا ساده فقط برای راه رفتن و دویدن برنامه‌ریزی شده‌اند، اما تردمیل چندکاره، علاوه بر راه رفتن و دویدن، از امکانات دیگری از قبیل ماساژور، دمبل زدن، دراز و نشست، تخته شنا، چرخ مسگری، و کش ایروبیک نیز بهره می‌برند.

نتیجه : دویدن یا راه رفتن روی تردمیل برای شما یک معامله برد-برد است زیرا بر روی بدن شما تأثیر بسیار زیاد و مستقیم می گذارد و برای فیزیک بدن شما نیز شگفت انگیز است. به شرطی که به روش صحیح انجام شود. علاوه بر این گنجاندن انواع میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی معمولی شما، روند کاهش چربی را نیز افزایش می دهد.

نکته کلیدی

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور ها که با خرید یکی از این وسیله های ورزشی می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید .

راهنمای خرید تردمیل و تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای  خرید تردمیل باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید.

فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب خود شرایطی را فراهم نموده است که کلیه خدمات لازم اعم از تعمیر و یا سرویس تجهیزات ورزشی شما را در اسرع وقت و در محل مورد نظر با قیمت مناسب وبا کیفیت عالی و به نحوه احسن برای شما عزیزان انجام دهند .

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرس https://iran-gam.com ضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی irangam_shop مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید .

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد .

 با تشکر از شما

استفاده از این مقاله برای  سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام محفوظ است . ذکر مطلب با ذکر منبع بلامانع است .