تردمیل بر کمر درد چه تاثیر دارد ؟

کمردرد در تردمیل – علت آن چیست و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟

تردمیل یکی از محبوب ترین و پر کاربردی ترین وسیله ورزشی برای انجام ورزش پیاده روی و دویدن می باشد تردمیل یک دستگاه بسیار مفید و استفاده از آن یک روش عالی برای انجام تمرینات هوازی است و تعداد ضربان قلب شما را بالا می برد و گردش خون و خون رسانی به قسمت های مختلف بدن شما را تقویت می کند. با این حال ، برخی افراد در هنگام استفاده از این وسیله ورزشی به دلیل عدم آشنائی با تردمیل  و نداشتن برنامه اصولی و علمی نتیجه نه چندان عالی و شاید بد را تجربه می کنند.

پیاده روی و دویدن روی تردمیل اگر به روش اشتباه و غیر اصولی انجام شود می تواند به منبع درد در ناحیه ی کمر شما شود . ورزشکاران باید توجه داشته باشند که تردمیل عامل مستقیم و اصلی کمردرد نیست . در واقع ، استفاده از تردمیل به دلیل جذب ضربه معمولاً برای کمر بهتر از دویدن در فضای باز است . این شرایط کاملاً به نحوه استفاده شما از تردمیل بستگی دارد و بسیاری از عوامل دیگر نیز می تواند منجر به این ناراحتی در ناحیه کمر شما شود لازم به ذکر است شما اگر از هر وسیله ورزشی به درستی استفاده نکنید می تواند برای شما مشکل ساز شود لذا در انجام هر ورزشی لازم است شما با کارشناسان تربیت بدنی و مربیان مرتبط با ورزش مورد نظر مشورت و نسبت به اخذ یک برنامه اصولی و علمی اقدام نمائید و مطمئن باشید با این اقدام شما در ادامه ورزش خود با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد . ما در ادامه مقاله تاثیر تردمیل بر کمر درد به نکات بسیار مهمی اشاره خواهیم کرد .

کمردرد با دویدن روی تردمیل به عوامل مختلفی بستگی دارد . به بعضی از این موارد جهت آشنائی بیشتر شما به شرح ذیل اعلام می گردد .

ورزش بیش از حد :

یک نمونه تاثیر تردمیل بر کمر درد را می توان به ورزش کردن بیش از حد توان و ظرفیت بدن است که برای بدن شما بسیار خطرناک می باشد. فشار آوردن غیر متعارف و بیش از ظرفیت بدن می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند کمردرد، پا درد و غیره شود . به دلیل عدم سرعت و واریانس شیب ، ضربه تکراری چندین بار یک حرکت ممکن است بدون اینکه متوجه شوید به گروه های عضلانی و مفاصل خود آسیب می زنید . این مشکلات بیشتر برای افرادی اتفاق می افتد که یا تازه شروع به ورزش کردند نموده و یا بدون مشورت مربی به ورزش خود ادامه می دهند چنین افرادی معمولا عضلات خود را تحت فشار غیر اصولی قرار می دهند که منجر به کمردرد می شود

تکنیک اشتباه :

یکی دیگر از مسائل اصلی که می تواند باعث ناراحتی طولانی مدت برخی از عضلات علی الخصوص کمر درد شود، استفاده از تکنیک اشتباه در حین ورزش است. کمردرد ممکن است همراه با دویدن روی تردمیل باشد که بیشتر به دلیل استفاده از تکنیک اشتباه است. به عنوان مثال، برخی افراد در هنگام استفاده از تردمیل دسته های دو طرف دستگاه را هنگام پیاده روی یا دویدن گرفته که همین اقدام غیر اصولی و حرفه ای بسیار تأثیر مضری دارد زیرا با انجام این کار فشار بیشتری بر عضلات بالای کمر خود وارد می کنند. این باعث سفت شدن قسمت بالای کمر و درد شدید می شود. و این عمل خود یکی از نشانه های تاثیر تردمیل بر کمر درد می باشد . 

علاوه بر این، برخی از افراد عادت دارند هنگام راه رفتن روی تردمیل به جلو خم شوند یا بدن خود را قوز کنند. در این حالت، فشار مستقیماً روی ماهیچه‌های کمر وارد و در نهایت آنها را تحت فشار قرار می‌دهد و به همین دلیل ممکن است به کمردرد دچار می شوند . 

مسائل دیگر در پس زمینه :

یکی دیگر از دلایل مشکلات کمر در هنگام استفاده از تردمیل وجود برخی مسائل ناشناخته و زمینه ای موجود در بدن فرد است. که می تواند بر کمر شما تاثیر سوء بگذارد لذا لازم است قبل استفاده از تردمیل در خصوص مشکل خود با پزشک معالج مشورت و یک برنامه اصولی و هدفمند و مفید دریافت کنید . 

سن :

افراد بالای سی سال مستعد ابتلا به بیماری ها و مشکلاتی هستند که ممکن است از آنها بی اطلاع باشند. ممکن است شروع یک فعالیت هر چقدر هم که سخت باشد برای آنها مطلوب نباشد. زمانی که آن ها ورزش را شروع می کنند، مخصوصاً کاردیو، ممکن است خیلی سریع دچار ناراحتی هایی مانند کمردرد شوند. این می تواند عاملی برای ایجاد کمردرد هنگام راه رفتن روی تردمیل باشد لذا باید قبل استفاده با در نظر گرفتن شرایط سنی با یک مربی و کارشناس تربیت بدنی مشورت نمائید . 

مفاصل ضعیف :

اگر فردی مفاصل زانو ضعیفی داشته باشد و هر روز روی تردمیل شروع به دویدن کند، طولی نمی‌کشد که باید به پزشک مراجعه کند. مفاصل ضعیف می تواند به دلیل کاهش بافت همبند در مفاصل یا دریافت کمتر کلسیم منجر به ضعیف شدن استخوان ها شود. فشار بیشتر به مفاصل ضعیف می تواند باعث دررفتگی و مشکل در حرکت شود . در ادامه مقاله تاثیر تردمیل بر کمر به موارد دیگری اشاره خواهیم کرد . 

مسائل مربوط به ستون مهره ها :

برای افرادی که کمر کشیده یا عضله کشیده شده در امتداد ستون فقرات خود دارند و نمی توانند فشار روی ستون مهره خود را تحمل کنند، راه رفتن روی صفحه شیبدار یا فشار آوردن به کمر نتایج ناگواری خواهد داشت. برای آنها راه رفتن روی تردمیل مطلوب ترین شکل تمرین نیست و باید از انجام آن خودداری کنند که لازم است با پزشک معالج خود مشورت نمایند .

پیشگیری از کمردرد – تسکین کمر درد :

کمردرد ناشی از استفاده از تردمیل را می توان با رعایت چند اقدام پیشگیرانه و ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی و رفتار پیشگیری کرد. برخی از موثرترین اقدامات پیشگیرانه که می توانید انجام دهید به شرح زیر است .

کفش دویدن :

اگر با کفشی بدوید که از دویدن پشتیبانی نمی کند یا برای این منظور ساخته نشده است، مستقیماً به پاهای شما آسیب می رساند و سلامت جسمی شما را به خطر می اندازد .

اگر روی کفشی با استاندارد بالا با بالشتک پا سرمایه گذاری کنید، روی پاهای شما نرم تر می شود و دویدن روی تردمیل را آسان و سرگرم کننده می کند. کف پای شما اولین چیزی است که با تردمیل تماس می گیرد و تاثیر مستقیمی بر بدن شما می گذارد. بنابراین، شما باید آن را به خاطر خود بسیار راحت کنید. بنابراین، برای پیشگیری از کمردرد، روی کفش های دویدن خوب سرمایه گذاری کنید . 

در نهایت شما می توانید با اخذ یک برنامه اصولی ، علمی ، هدفمند و همیشگی و با مشورت با مربیان و کارشناسان تربیت بدنی به نتایج بسیار ارزشمندی نائل شوید و از بروز برخی از مشکلات تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمائید . 

نتیجه : دویدن یا راه رفتن روی تردمیل برای شما یک معامله برد - برد است زیرا بر روی بدن شما تأثیربسیار زیاد و مستقیم می گذارد و برای فیزیک بدن شما نیز شگفت انگیز است. به شرطی که به روش صحیح انجام شود. علاوه بر این گنجاندن انواع میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی معمولی شما، روند کاهش چربی و ... را نیز افزایش می دهد.

نکته کلیدی :

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور ها که با خرید یکی از این وسیله های ورزشی می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید .

راهنمای خرید تردمیل و تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای  خرید انواع تردمیل باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید.

فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب خود شرایطی را فراهم نموده است که کلیه خدمات لازم اعم از تعمیر و یا سرویس تجهیزات ورزشی شما را در اسرع وقت و در محل مورد نظر با قیمت مناسب وبا کیفیت عالی و به نحوه احسنت برای شما عزیزان انجام دهند .

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرس https://iran-gam.comضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی irangam_shop مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید .

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد .

 با تشکر از شما

استفاده از این مقاله برای  سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام محفوظ است . ذکر مطلب با ذکر منبع بلامانع است .