بهترین درجه شیب تردمیل برای چربی سوزی :

برای رسیدن به پاسخ سوال فوق لازم است ابتدا با مقوله شیب تردمیل ، مزایای آن و نحوه استفاده از آن اشنا شوید تا بتوانیم با آگاهی و اطلاعات بیشتر به موضوع فوق بپردازیم .

شیب در تردمیل چیست ؟

انواع و اقسام تردمیل های موجود در بازار قابلیت ها و امکانات متفاوتی دارد که می توان با تنظیم هر یک از آنها میزان و در واقع شدت تمرین ها را بر اساس برنامه و هدف خود تغییر و یا تنظیم کنید این امکانات مانند سرعت و شیب که در اکثر تردمیل ها موجود می باشد که با کم و زیاد کردن آنها به دلخواه و البته با توجه به هدف و میزان آمادگی جسمانی که دارید می توانید شدت و حتی سرعت رسیدن به نتیجه مطلوب و مد نظر خود آنرا تنظیم کنید و با توجه به این امکانات برای ورزش خود برنامه های مناسبی را طراحی و اتخاذ نمایید. در ادامه این مقاله به مطالب بیشتری اشاره خواهد شد .

مزایای شیب تردمیل چیست ؟

شما در زمانی که  شیب و یا سرعت را در تردمیل مورد استفاده خود به درستی و اصولی تنظیم کنید می توانید کالری سوزی خوب و ایده آلی را برای بدن خود به بدنبال داشته باشید .

شما با اقدام و انجام پیاده روی علمی و اصولی و مداوم بر روی تردمیل می توانید به ساخت تراکم استخوان فیزیک بدن خود  کمک بسیار زیادی کنید، شما بانوان هم می توانید با استفاده از این قابلیت ها موجود در تردمیل ها بدن سالم و قوی داشته باشید که به طبع آن می توانید فرزندان سالم و قوی را بدنیا بیاورید . که این وسیله ورزشی بسیار ارزنده می تواند به عنوان یک وسیله ورزشی در عین حال کمک پزشکی و تمام هوازی برای ارتقاء سلامتی و پیشگیری ابتلاء به انواع و اقسام بیماریها جلوگیری نماید .

تردمیل ها وسایل ورزشی اصلی هوازی هستند که بکار گیری و استفاده از آن بسیار راحت و آسان است که تمامی افراد با هر سن و سالی و با هر جنسیتی می توانند از آن استفاده نمایند . تردمیل ها این امکان را برای شما فراهم می کند که در اوقات فراغت و در هر زمانی از شبانه روز که تمایل و آمادگی داشته باشید می توانید به راحتی از آن استفاده نمائید و به لاغری و تناسب اندام مناسبی برسند. اگر شما جزو افرادی هستید که اضافه وزن دارید و به دنبال کاهش وزن خود هستید با خرید و تهیه یک تردمیل مناسب و استفاده از امکانات آن می توانید به اهداف خود دست پیدا کنید و فقط کافی است تمرینات ورزشی خود را ملایم آغاز کرده و به مرور زمان و با افزایش قدرت بدنی شدت تمرینات خود را بر اساس یک برنامه اصولی و علمی افزایش دهید.

تردمیل ها این امکان را برای شما فراهم می کند که تحت هر شرایطی اعم از شرایط بد جوی و آب و هوایی و حتی آلودگی هوا و یا ترافیک بتوانیم ورزش روزانه خود را در یک محیط سر پوشیده و امن با آرامش و آسایش انجام دهید و دیگر سرما و بارندگی و سایر موارد مانعی برای شما در  انجام برنامه های ورزشی خود نخواهند داشت .

باید توجه داشته باشید که برای اینکه بتوانید از انجام دادن تمرینات خود نتایج خوبی بگیرید باید آنها را به صورت روزانه و مداوم و بر اساس یک برنامه اصولی و علمی و با اخذ یک برنامه خاص ورزشی از کارشناسان تربیتی بدنی انجام دهید و همچنین  تمرینات جانبی نیز داشته باشید .

شما در زمانی که شیب و سرعت تردمیل خود را براساس هدف خود تنظیم می کنید در واقع مقدار مصرف کالری و چربی سوزی را در بدن خود افزایش داده و به دنبال آن روند کاهش وزن در بدن شما سریعتر خواهد شد .

قابلیت ومجهز بودن به وجود شیب در تردمیل ها مانند سایر ویژگی های این وسیله ورزشی در هر مدلی متفاوت است. بطور کلی شیب در تردمیل های موجود در بازار به دو صورت برقی و دستی تعبیه و تجهیز شده است که در نوع برقی آن تنظیم شیب به وسیله کلید یا دکمه در نظر گرفته شده در قسمت دسته و یا صفحه نمایش می تواند آن را به راحتی تنظیم نمائید در نوع دستی آن با توجه به نوع طراحی آن توسط اهرمی در قسمت پایین تردمیل به صورت دستی و در 2 یا 3 حالت تنظیم می گردد لذا شما با استفاده و کمک آن ویژگی می توانید درجه شیب مد نظر خود را بر اساس سطح تمرینات و هدف خود تغییر و یا تنظیم کنید . وجود نمایشگرها در تردمیل ها این امکان را فراهم می سازد که اطلاعات زیادی را در مورد نحوه تمرینات مانند: تعداد ضربان قلب ، سرعت، زمان، مسافت ، مقدار کالری مصرف شده، درجه شیب استفاده شده وسایر موارد بر اساس نوع امکانات تردمیل مورد استفاده را در اختیار شما قرار دهند با وجود این تکنولوژی شما می توانید از روند تمرینات و خروجی آن اطلاع کافی داشته و بتوانید ورزش خود را مدیریت و بیشتر بازدهی و استفاده را به دنبال داشته باشید . 


در زمانیکه شما بر روی تردمیل در فضای مد نظر خود ورزش می کنید با افزایش مقدار کمی از درجه شیب می توانید به راحتی مقاومت هوا در حین راه رفتن مانند زمانی است که خارج از محیط خانه پیاده روی می کنید را برای خود بازسازی و شبیه سازی کنید. استفاده از شیب تردمیل در حین تمرینات به شما این امکان را می دهد که میزان مصرف کالری را افزایش داده و ساخت و افزایش سلول های عضلانی را در بدن خود را راحت تر کنید.

مقدار استاندارد درجه شیب در تردمیل ها بین %0تا %15 می باشد اما در بعضی از تردمیل های باشگاهی درجه شیب تا 22 % نیز طراحی و تعبیه گردیده است در زمانی که شما شیب تردمیل را بین 1 تا حداکثر 2 درجه قرار می دهید مقاومت هوا را در تمرینات خانگی و یا فضاهای باشگاهی همانند فضای محیط بیرونی را برای خود بازسازی و شبیه سازی کرده اید و از مزایای آن بهره مند خواهید شد.


همان طور که می دانید پیاده روی در مکان هایی که سربالایی است سخت تر انجام می شود و زمانی که از تردمیل در خانه استفاده می کنید با استفاده از شیب تردمیل می توانید به صورت دستی بین دو یا سه حالت که درجه حالت های آن با درجه های 5 ، 7 ، 12 درجه  و در نوع برقی بین 15 تا 20 درجه تمرینات کوه نوردی یا پیاده روی در سربالایی را برای خود شبیه سازی کنید.

افرادی که به دلیل کردن کم کردن وزنشان تردمیل تهیه می کنند، بهتر است تردمیل بخرند که مجهز به تغییر شیب است. همان طور که گفته شد شیب به دو صورت دستی و برقی در تردمیل قابلیت تغییر دارد که در زمانی که شیب تردمیل به صورت برقی جابه جا شود در تردمیل موتوری جداگانه برای آن در نظر گرفته خواهد شد. موتور شیب کمک می کند حرکت شیب به راحتی و فقط با فشار دادن دکمه ای امکان پذیر باشد.


ممارست و تداوم ورزش با تردمیل در تمام ایام هفته بسیار با اهمیت است و ورزش با این وسیله در مقایسه با ورزش در خارج از خانه بسیار راحت تر است و شما بهتر می توانید به سایر امور شخصی خود نیز رسیدگی کرده و به هدفتان نیز برسید.

استفاده از این وسیله ورزشی بسیار ارزنده به همراه گوش کردند به موزئیک مورد علاقه خود می تواند انگیزه و علاقه شما را به ادامه انجام ورزش ترغیب و مضاعف کند و همین امر باعث شادابی و طراوت شما خواهد شد در برخی از تردمیل امکانات و قابلیت های در این خصوص طراحی و در نظر گرفته شده است که شما را در این امر کمک می کند . 

در بعضی از تردمیل های موجود در بازار شیب در نظر گرفته شده دارای برنامه تمرین های از پیش تعیین شده است که با انتخاب آنها شیب به صورت اتوماتیک تغییر خواهد کرد. چنانچه شما تردمیلی در اختیار دارید که به صورت دستی شیب آن تغییر و تنظیم میشود لازم است توجه داشته باشید که باید به صورت آرام آرام شیب را تغییر دهید، ‌در عدم رعایت این موضوع به عضلات و کمر شما فشار وارد خواهد شد . 

وجود شدت و سختی تمرینات برای کاهش وزن لازم است و البته باید توجه داشته باشید که ضربان قلب شما را بین %70 تا %85 درصد نگه دارند تا کالری سوزی خوبی در بدنتان به راه بیندازید و در عین حال دچار مشکلی هم نشوید.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که افراد سنگین وزن نسبت به سایر افراد بیشترین کالری می سوزانند و استفاده از ویژگی شیب تردمیل نیز می تواند به این موضوع کمک بیشتری کند، به دلیل آنکه در زمان ورزش و استفاده از تردمیل عضلات بیشتری درگیر انجام دادن ورزش می شوند و به طبع آن چربی بیشتری نیز بسوزانید. زمانی که آمادگی بدنی شما بالا رفت بهتر است از یک شیب متعادل در سرعت های بالا برای تمرین و دویدن بر روی تردمیل استفاده کنید تا شاهد کسب نتایج بهتری شوید .

باید به موضوع توجه داشته باشید که در زمان استفاده از تردمیل تکیه مداوم بر دستگیره ها سوزاندن کالری کمتری را به دنبال خواهد شد  و نیز در بعضی مواقع دچار عدم تعادل شما می گردد . پس در زمان دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل دستان خود را نیز درگیر ورزش کرده تا فرم و تعادل بدنتان را حفظ کنید و بتوانید کالری های بیشتری بسوزانید.


راه رفتن و دویدن بر روی سطح صاف تردمیل بدون شیب راحت است، و توصیه ما نیز عدم استفاده از شیب می باشد زیرا با هیچ مقاومتی رو به رو نخواهید بود و اگر می خواهید کالری بیشتری بسوزانید بهتر است شیب تردمیل را بر اساس نظر مربی و کارشناس تربیت بدنی ، هدف خود و میزان توانائی بدن خود و به آرامی افزایش دهید .

به یاد داشته باشید  افرادی که دارای کمر درد ، مشکلات مفصلی و یا افرادیکه عضلات پایین کمر آنها ضعیف می باشند به هیچ وجه نباید از شیب تردمیل برای مراحل اول ورزش خود استفاده نمایند در صورت عدم رعایت به بدن آنها فشار وارد خواهد شد لازم است برای شروع ورزش با پزشک خود در این خصوص مشاوره و یک برنامه علمی و اصولی دریافت نمائید و به یاد داشته باشید در ابتدای کارتان تمرینات خود را با شدت کم شروع کنید.

در برخی از تردمیل های موجود در بازار مجهز به کلید تنظیم شیب ، سرعت بر روی دسته می باشند که با وجود این تکنولوژی به راحتی می تواند تنظیمات لازم را اعمال کرد و نکته دیگر آنکه در برخی از تردمیل ها حسگر ضربان قلب نیز وجود دارد که با این فناوری شخص ورزشکار از تعداد ضربان خود در هنگام ورزش مطلع میگردد . وجود این آیتم های می تواند در مدیریت و بهروری حد اکثری شما کمک زیادی نماید . 

 برای نمونه اگر شیب دستگاه را روی ۳٫۵ و سرعت ۴٫۵ تنظیم کنید، ۱۲۵ کیلو کالری و اگر شیب صفر و سرعت را روی ۴ و نیم تنظیم کنید، ۹۳ کیلو کالری مصرف خواهید کرد .

اگر مبتدی هستید بهتر است که شیب دستگاه را به جای صفر درصد روی ۱ درصد تنظیم کنید تا وضعیت و شرایط فضای بیرون از خانه برای‌تان شبیه‌سازی شود. البته در برنامه تمرینی تردمیل میزان شیب با توجه به هدف شما (لاغری و چربی‌سوزی بیشتر، تناسب اندام و…) مشخص می‌شود. در ادامه با عضلات درگیری در هنگام استفاده از تردمیل بیشتر آشنا خواهید شد .

  شیب تردمیل چه عضلاتی را درگیر و یا تقویت کند ؟

تردمیل ها از معدود دستگاههای ورزشی است که در زمان استفاده و تمرین از آن تمام قسمت های بدن ورزشکار درگیر را می کند . این دستگاه هوازی باعث بهبود عملکرد تمام سیستم های بدن می شود. بر روی تردمیل با فعالیت و فشار وارده برروی عضلات و ماهیچه ها با شل و سفت شدن و حرکات آزاد، کالری بسیار مناسب نسبت به سایر وسایل ورزشی می سوزاند.

آیا تا حالا به این موضوع فکر کرده‌اید که استفاده از تردمیل دقیقاً کدام عضلات بدن شما را درگیر ، تقویت و خوش فرم‌ می‌کند؟ امروزه استفاده از تردمیل در بین افراد جامعه به عنوان یک ضرورت بسیار مهم جهت انجام ورزش های هوازی در فضاهای سرپوشیده تلقی می گردد در حال حاضر افراد مختلفی از جامعه از این وسیله ورزشی استفاده می کنند و این دستگاه ورزشی در بین این افراد جایگاه خاص و ویژه ای دارد این وسیله ورزشی بسیار ارزشمند علاقمندان بسیار زیادی را به خود جلب کرده و مورد استقبال وسیعی قرار گرفته است . 

در ادامه برای آگاهی بیشتر شما لازم است تاثیر استفاده از شیب تردمیل بر روی عضلات بدن مواردی را تشریح نمائیم :

تقویت عضلات با شیب تردمیل

1- عضلات چهار سر ران 

شما اگر از آن دسته از ورزشکارانی می باشید که بر اساس برنامه خود بصورت یک روز در میان از این وسیله ورزش استفاده می نمائید باید اطمینان داشته باشید که بدن شما دارای عضلات چهار سر بسیار قوی می باشد در واقع  عضلات چهارسر مجموعه‌ای از عضلاتی هستند که در جلوی ران‌ها شما قرار گرفته است. علت نام گذاری آن با نام چهار سر نیز به مجموعه چهارتایی آنها باز می‌گردد.

عضلات چهار سر شامل :

 • عضلات پهن درونی (واستوس مدیالیس)
 • عضلات پهن بیرونی (واستوس لترالیس)
 • عضلات پهن میانی (واستوس اینترمدیوس)
 • عضلات راست رانی (رکتوس فموریس)


این عضلات بیشترین درگیری را در حین پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل با استفاده از شیب را دارند به زبان ساده تر اینکه شما  وقتی می‌توانید زانوهایتان را خم کنید و راحت قدم بردارید تا حد زیادی ارتباط مستقیمی با همین عضلات چهار سر ران دارد . با تمرین روی تردمیل نه تنها حرکت اسکوات و پرش راحت‌تری خواهید داشت، بلکه کارهای روزمره‌ای مثل راه رفتن و دویدن نیز برای شما بسیار راحت و آسان‌تر خواهد شد.

2- عضلات همسترینگ :

همانند عضلات چهارسری که در مطالب فوق اشاره گردید ، عضلات همسترینگ هم از یک مجموعه از عضلات می باشد و یک مجموعه عضلانی تلقی می گردد . مجموع عضلات همسترینگ در پشت ران قرار گرفته و وظیفه متفاوتی نسبت به عضلات چهارسر دارد.

عضلات همسترینگ شامل :

 • ماهیچه نیم وتری
 • ماهیچه نیم غشایی
 • ماهیچه دو سر رانی


عضلات همسترینگ به شما این اجازه و امکان را میدهد که با قدرت و انرژی بیشتری را صرف پیاده روی ها ، دویدن‌ها یا حتی پریدن‌های شما کند . در نتیجه اگر در نظر دارید که با سرعت بیشتری و با مدت طولانی‌تری بدوید و یا اینکه پرش‌های بلندتری داشته باشید، باید در حین استفاده از تردمیل بیشتر عضلات همسترینگ‌ شما را درگیر خواهد شد . 

نکته تمرینی: ماهیچه همسترینگ شما بسیار حساس است و اگر تمرین و ورزش کردن بر روی تردمیل را با سرعت زیاد شروع کنید. بدون شک به این عضلات آسیب جدی وارد خواهد شد لازم است در ابتدا بدن خود را گرم کرده و یا با سرعت آرامتری تمرین روی تردمیل را آغاز کنید و پس کسب آمادگی لازم و شرایط مطلوب بدنی از شیب و سرعت بالاتر آن استفاده نمائید .

3- عضلات ساق پا :

بخش اصلی این ماهیچه تقریباً در قسمت پشت و کناری ساق پا قرار گرفته است و مانند دو عضله همسترینگ و چهار سر از دو عضله تشکیل شده است .

 • ماهیچه دوقلو
 • ماهیچه نعلی

وقتیکه شما روی تردمیل تمرین و ورزش می‌کنید، عضله ساق پا به طور کلی درگیر و به کار گرفته خواهد شد . بر اساس تحقیقات و بررسیهای آناتومی‌ای که صورت گرفته، مشخص گردیده  بیشترین زمانی که عضلات ساق پا درگیر می‌شود. زمانی است که برای راه رفتن و دویدن، انگشتان پایتان را از روی زمین برداشته و وزنتان را به پاشنه های پای خود انتقال می دهید .


نکته: اگر می‌خواهید عضلات ساق پای خود را خوش فرم و بیشتر تقویت کنید، لازم است مقدار کمی شیب به تردمیل خود دهید . 


عضله سرینی :

این ماهیچه کل ناحیه پشتی و کناری باسن را شامل می‌شود و همانند عضلات پا تأثیر بسیار زیادی در راه رفتن، دویدن یا پریدن شما خواهد داشت .

این ماهیچه نیز از سه عضله تشکیل شده است:

 • ماهیچه سرینی بزرگ
 • ماهیچه سرینی متوسط
 • ماهیچه سرینی کوچک


 برای اینکه بهتر شما با عضلات سرینی آشنا شوید، لازم است به موضوعی ارشاره کرد در زمانی که آمپول تزریق می شود ، محل تزریق  ماهیچه سرینی بزرگ می باشد چون که شما درد کمتری را احساس کنید .

بر اساس تحقیقات صورت گرفته افرادی که از تردمیل شیب دار استفاده می کنند، دارای عضله سرینی (باسن) قوی‌تر و باسن‌شان نسبت به دیگر افراد خوش فرم‌تر است.

عضلات ثانویه :


پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل تنها عضلات پایین تنه و پاهایتان درگیر نمی کند بلکه برای اینکه بتوانید صاف بایستید و قوس کمرتان را در حین راه رفتن حفظ کنید، بدون شک عضلات شکمی شما نیز درگیر خواهد شد.

در صورتی که درحین دویدن از دست‌ها نیز استفاده کرده و دست‌ها را حرکت دهید. درگیر شدن عضلات شانه و دست‌ها را نیز می‌توان به لیست عضلات درگیر اضافه کرد. با دویدن روی تردمیل حتی می‌توان گفت عضلات قلب شما درگیر و تقویت خواهد شد. در نتیجه اینکه بخواهید بگویید صرفاً عضلات پا با تمرین تردمیل درگیر می‌شود، یک طرز تفکر اشتباه می باشد .


حال در باره موضوع اصلی مقاله که بهترین درجه شیب تردمیل برای چربی سوزی چه درجه است مطالب خود را ادامه می دهیم :

حتما شما با مطالعه این مقاله تا این قسمت بخوبی متوجه شده اید که استفاده از شیب می تواند شما را تقویت عضلات و چربی سوزی مفید بسیار کمک کند به طوری کلی تردمیل وسیله ورزشی است که بعد از اپتیکال بالاترین درصد کالری سوزی را برای شخص استفاده کننده به دنبال خواهد داشت و به تناسب اندام ، خوش فرمی عضلات ، کاهش وزن و کالری سوزی بالا می تواند تاثیر بسزای داشته باشد . 

پیاده روی با استفاده از شیب تردمیل همان دویدن و پیاده روی در سربالایی را برای شما تداعی می کند که موجب می‌شود فعالیت بدن شما بیشتر و به طبع آن کالری بیشتری بسوزاند. به طور کلی ، یک فرد (70 کیلوگرمی) اگر به مدت 1 ساعت با سرعت 5.6 کیلومتر در ساعت پیاده روی کند می تواند تقریباً 267 کالری بسوزاند. اگر همان سرعت را حفظ کنند اما در سربالایی پیاده روی کند ، می توانند تا 422 کالری بسوزاند.

خوب با توجه به مطالب فوق استفاده از  شیب تردمیل به شما این امکان را میدهد که کالری بیشتر را سوزانده و به طبع آن کاهش وزن مناسبی را به دنبال داشته باشید . اما مسئله اصلی این است که با چه درجه از شیب استفاده شود که این موضوع به مواردی مانند هدف در نظر گرفته شده ، وزن ورزشکار ، مقدار زمان استفاده از تردمیل ، و سایر شاخص ها بستگی دارد . لذا میزان شیب در زمان استفاده از تردمیل بستگی به هدف شما داشته و هر درجه را که مد نظر داشته باشید شما می توانید بیشتر استفاده و بهره را از آن ببرید . اما نکته اساسی و بسیار مهم و کلیدی نحوه استفاده از شیب است که باید در ابتدا با کارشناسان تربیت بدنی مشورت و برنامه خاص خود را دریافت نمائید و با این برنامه در نظر گرفته شده با کمترین زمان به هدف خود خواهید رسید . 

شیوه استفاده و شروع ورزش با شیب تردمیل یکی از موارد بسیار مهم واساسی این موضوع می باشد در ابتدا با حرکات کششی بدن خود را گرم کرده و سپس با استفاده از سطح صاف تردمیل و با سرعت کم شروع به پیاده روی نمائید و در ادامه با توجه به افزایش ضربان قلب و آمادگی جسمی شما می توانید از سرعت وشیب استفاده و به صورت یک برنامه منظم شروع به افزایش و رسیدن به اوج ورزش خود برسید و سپس در ادامه باید حرکت معکوس و برگشت نیز باید به آرامی و با برنامه در نظر گرفته شود این شیوه از تمرین بیشترین خروجی مفید و کاهش وزن و تناسب اندام را برای شما در پی خواهد داشت .

همانطور که در مطالب فوق اشاره شده است استفاده از تردمیل با قابلیت تنظیم شیب، یک روش عالی برای افزایش شدت تمرین بدون افزایش زمان یا سرعت تمرین یا ایجاد فشار اضافی بر روی مفاصل است. میزان کالری سوزانده شده توسط هر شخص در این تمرین به وزن و سایر مشخصات بدن او بستگی دارد، اما راه رفتن یا دویدن با شیب 2٪ یا بیشتر، کالری بیشتری نسبت به دویدن یا قدم زدن در فضای باز می‌سوزاند. تنظیم شیب دستگاه برای رسیدن به نتایج مطلوب به سطح تناسب اندام و اهداف شما بستگی دارد. برای شروع شیب 2٪ – 3٪ را انتخاب کنید و به تدریج در صورت لزوم شیب را افزایش دهید .

یک نکته بسیار مهم و اساسی آن است استفاده شیب تردمیل فقط برای پیاده روی توصیه می شود لذا استفاده از شیب برای دویدن باعث بروز مشکلات و آسیب دیدگی بدن شما خواهد شد و به هیچ وجه توصیه نمی گردد .

برنامه های بسیار زیادی برای این موضوع وجود دارد ولی شما باید با شناخت و قابلیت بدن خود و هدف در نظر گرفته شده یک برنامه دقیق ، اصولی ، علمی و مداوم داشته باشید تا به اهداف خود برسید . 

مزایای کلی تردمیل :

 1. کاهش کلسترول بد خون
 2. تعدیل قند خون
 3. افزایش ترشح هورمون شادی آور
 4. ارتقاء روحیه و افزایش انگیزه
 5. بالارفتن ضریب هوش و یاد گیری
 6. تقویت سیستم عصبی
 7. تقویت سیستم گردش خون
 8. تقویت سیستم تنفسی
 9. تقویت عضلات
 10. تقویت مفاصل
 11. دفع استرس و اضطراب
 12. تقویت اکسیژن رسانی خون
 13. کاهش بیماریهای تنفسی
 14. کاهش ناراحتی های قلبی و عروقی
 15. جلوگیری از زوال عقل
 16. طراوت پوست و شادابی
 17. افزایش قدرت بدنی
 18. تناسب اندام و عضلات
 19. وجود آرامش و آسایش و امنیت در هنگام تمرین
 20. استفاده راحت
 21. قابل استفاده برای تمام سنین
 22. امکان جابجائی راحت
 23. امکان دسترسی راحت
 24. کاهش وقت و هزینه
 25. قابلیت استفاده برای بانوان باردار بر اساس برنامه خاص و طبق نظر پزشک

انواع تردمیل :

در این قسمت برای آشنائی بیشتر شما انواع تردمیل های موجود در بازار از لحاظ کاربردی به شرح ذیل اشاره می گردد.

 1. تردمیل باشگاهی
 2. تردمیل خانگی
 3. تردمیل چند کاره
 4. تردمیل آبی
 5. تردمیل توانبخشی
 6. تردمیل مکانیکی

 

نکته کلیدی :

در حال حاضر با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشکلات روزمره همانند ترافیک ، ازدحام و شلوغی ، آلودگی هوا ، شرایط بد جوی و سایر موارد موجود خود تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سلامتی افراد می گذارد و این خود یک از مشکلات جاری و همیشگی افراد تلقی می گردد .  اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کند . تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی و انواع و اقسام ماساژور هاکه با خرید یکی از این وسیله های ورزشی می توانند نسبت به ارتقاء و تضمین سلامتی خود اقدام کنند و استفاده از این تجهیزات ورزشی کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده می نمایند و مسیر بهبودی کامل از هر نوع بیماری را برای این افراد مرتفع نماید . 


راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :

برای خرید تجهیزات ورزشی ( تردمیل ) مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاهها از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و تمامی محصولات این  فروشگاه دارای گارانتی معتبر ، خدمات پس از فروش ، حمل و نصب رایگان و از برند های معتبر جهانی می باشد . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی با کیفیت که از تمامی امکانات برخوردار باشد می توانید به فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید  تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام تماس، و مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید. 

فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب خود شرایطی را فراهم نموده است که کلیه خدمات لازم اعم از تعمیر و یا سرویس تجهیزات ورزشی شما را در اسرع وقت و در محل مورد نظر با قیمت مناسب وبا کیفیت عالی و به نحوه احسن برای شما عزیزان انجام دهند . 

چنانچه شما به دنبال خرید تجهیزات ورزشی دست دوم می باشید می توانید با اطمینان خاطر به این فروشگاه ارتباط و مشاوره لازم را دریافت و اقدام به خرید نمائید .


پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی و مطالعه مقالات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما به آدرسhttps://iran-gam.com ضمنا شما عزیزان می توانید در اینستاگرام به نشانی iran-gam مراجعه فرمائید .

ضمنا علاوه بر موارد فوق شما می توانید جهت ارتباط و اخذ مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121277313 ارتباط برقرار فرمائید . 

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال های ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده فوق با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد .

 با تشکر از شما