بهترین زمان ورزش برای لاغری

هر کسی و در هر مقطعی از زندگی خود که لازم باشد می تواند وزن خود را کاهش دهد، به خصوص در ناحیه شکم و سایر قسمت های بدن لازم است رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم داشته باشید و همچنین موارد دیگری مانند ثبات و زمان تمرین از دیگر عوامل مهم در کاهش وزن شما می باشد .از آنجایی که اکثر مردم بر روی کاهش وزن و لاغری در ناحیه شکم و سایر قسمت های بدن تمرکز دارند، دانستن چند نکته و ترفند ساده برای کمک به تسریع این روند ضروری و لازم است و می تواند به کاهش زمان صرف تمرین به شما کمک بسیار زیادی کند.

در این مقاله به زمان ورزش برای از بین بردن چربی شکم می پردازیم. ما همچنین در مورد بهترین فرم های کاردیو برای کمک به کاهش وزن از ناحیه معده صحبت می کنیم. دانستن بهترین فرم های کاردیو برای کاهش وزن به شما در مراحل  کاهش وزن به شما بسیار کمک می کند.
از طرف دیگر، با یک مربی یا متخصص تغذیه صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا شانس خود را برای کاهش وزن بیشتر از ناحیه شکم و سایر قسمت های بدن افزایش دهید.

بهترین زمان برای ورزش برای کاهش وزن چه زمانی است

برخی از افراد متوجه شده اند که شروع روز خود با ورزش به آنها اجازه می دهد که سازگارتر باشند و یک روال قابل اعتماد ایجاد کنند،  زیرا در این زمان افکار شما از مسائل ساعات آینده خالی و این خود یک مزیت بسیار خوب و مفید برای شما است و افکاری وجود ندارد که شمار از انجام حرکات و فعالیت های ورزشی باز دارد .  آنها همچنین از افزایش انرژی و خلق و خوی بهتری که هنگام شروع روز احساس می‌کنند سخن می‌گویند، و اغلب به این موضوع معترف می باشند که ورزش زودهنگام باعث می‌شود آنها در طول روز انتخاب‌های سالم‌تری داشته باشند.

بسیاری از افراد نیز اگر روز خود را با تمرینات ورزشی شروع می کنند، احساس بهره وری بیشتر و استرس کمتری دارند و علاوه بر این، برخی معتقدند که ورزش صبحگاهی و با معده خالی، علی رغم شواهد مختلف، بهترین راه برای سوزاندن چربی های ذخیره شده و کاهش وزن مناسب می باشد .عیب اصلی تمرینات صبحگاهی واضح است: اگر قرار است بقیه برنامه روزانه شما ثابت بماند، باید زودتر از رختخواب بلند شوید. بسیاری از مبتدیان در هیجان و انگیزه بالایی که احساس می کنند گرفتار می شوند و با اشتیاق اعلام می کنند: "من ساعت 6 بیدار می شوم و پنج روز در هفته قبل از کار به باشگاه می روم!"

در حالی که این یک برنامه عالی است اگر با شخصیت و برنامه شما مطابقت داشته باشد، یک قدم به عقب بردارید و در مورد اینکه تا چه مدت پایدار است با خودتان صادق باشید. اگر ممکن است اینطور نباشد، سعی کنید فقط یک یا دو روز در هفته زودتر از خواب بیدار شوید تا ببینید چطور پیش می‌رود. ممکن است متوجه شوید که ساعت بدن شما به سرعت تنظیم می‌شود و با گذشت هفته‌ها مدیریت آن هشدارهای صبح زود آسان‌تر می‌شود.


طبق نتیجه مطالعات و تحقیقات انجام شده ، بهترین زمان ورزش برای کاهش وزن صبح است. ورزش صبحگاهی به خصوص با معده خالی بهترین راه برای از بین بردن چربی بدن است. این تا حد زیادی به دلیل ترکیب هورمونی بدن در آن زمان از روز است.

هنگامی که اول صبح ورزش می کنید، بدن متابولیسم چربی را بسیار بهتر از اواخر روز پردازش می کند. از آنجایی که شما به طور طبیعی سطوح کورتیزول و هورمون رشد را در صبح افزایش می دهید، بدن انرژی بیشتری از ذخایر چربی شما جذب و مصرف می کند.

این بدان معناست که زمانی از روز که ورزش می کنید می تواند به طور بالقوه به کاهش وزن شما کمک کند یا آن را کاهش دهد.با این حال، برای برخی افراد، ورزش در صبح امکان پذیر نیست. برای این افراد ورزش در بعدازظهر تنها گزینه ای است که دارند. این بدان معنا نیست که بر اهداف کاهش وزن آنها تأثیر گذار نخواهد بود ، بلکه فقط به این معنی است که باید با تمرینات خود سازگاری بیشتری داشته باشید.


ورزش بعد از ظهر :


یک تمرین در زمان ناهار یا اواسط بعد از ظهر می تواند راهي عالي براي از بين بردن چربي ها و پايان يك روز كاري باشد . این می تواند انرژی مورد نیاز شما را افزایش دهد و سلامت روانی را کاهش دهد و در پایان روز کاری شما را بازدهی بیشتری به شما می بخشد. حتی یک پیاده روی سریع ممکن است برای به دست آوردن این مزایا برای شما کافی باشد.

یکی از نکات منفی بالقوه تمرینات بعد از ظهر، محدود بودن زمان است.  حتی اگر بتوانید برای خود زمانی را آزاد کنید (بهترین استراتژی این است که به عنوان یک برنامه همیشگی و مداوم و منظم در برنامه های خود تعریف و زمانی را برای آن تعیین نموده و بر آن تعهد داشته باشید )، ممکن است مجبور شوید تمرینات خود را کوتاه کنید تا زمان لازم برای دوش گرفتن و تعویض لباس های خود را قبل از آن داشته باشید .
اگر به دنبال بهترین زمان برای انجام تمرینات هوازی برای کاهش چربی شکم هستید. ورزش اول صبح با معده خالی به  شانس شما را برای از دست دادن چربی شکم بسیار افزایش می دهد .

برای بیشتر علاقه مندان به تناسب اندام، کیفیت جلسه ممکن است اولویتی نسبت به کاهش وزن نداشته باشد. اگر اینطور است، باید روی ورزش صبح زود با معده خالی تمرکز کنید.

برای از دست دادن بیشترین وزن روی شکم، باید 30 تا 60 دقیقه تمرینات کاردیو انجام دهید. تمرینات کاردیو باید حداقل چهار تا پنج بار در هفته انجام شود تا نتایج بهینه و مفید را به دست آورید.

بهترین فرم های کاردیو که بیشترین کالری را می سوزانند دویدن، دوچرخه سواری، شنا و اسکی کراس کانتری و بدن سازی  هستند.

با این حال، سایر اشکال ورزش که می توانند تا 60 دقیقه انجام شوند، می توانند به همان اندازه موثر باشند. فقط مطمئن شوید که کاردیو با شدت متوسط حداقل به مدت 30 دقیقه انجام شود تا بهترین نتایج چربی سوزی را به دست آورید.چه ورزش هایی چربی شکم را بیشتر از بین می برد و چه ورزشی بیشتر از همه چربی های شکم را می سوزاند؟تعداد زیادی ورزش و تمرینات وجود دارد که می توانید برای کاهش وزن به رژیم تمرینی خود اضافه کنید. با این حال، برخی از ورزش ها بهتر از سایر ورزش ها باعث کاهش وزن بیشتر می شوند، اینها عبارتند از:

- پیاده روی، به خصوص با سرعت سریع
- دویدن
- دوچرخه سواري
- قایقرانی
- شنا کردن
– تمرین با وزنه
- کلاس های بدنسازی گروهی


بنابراین، کدام ورزش بیشتر چربی های شکم را می سوزاند؟


نتایج مطالعات و تحقیقات نشان داده است که انجام تمرینات ورزشی با شدت متوسط به مدت 30 تا 60 دقیقه بهترین راه برای از بین بردن چربی شکم است. با این حال، انتخاب ورزش مناسب می تواند به کاهش وزن بیشتر به شما کمک کند.

ورزش هایی مانند پیاده روی سریع ، دویدن، قایقرانی و اسکی از کل بدن استفاده می کنند و کالری بیشتری نسبت به تمرین با سایر ورزش ها می سوزاند. اگر هدف شما کاهش وزن از ناحیه شکم و جاهای دیگر است، باید این نوع تمرینات را نسبت به سایر اشکال کاردیو در اولویت قرار دهید. با این حال، مهم است که رژیم غذایی خود را رعایت و فراموش نکنید.

حتی اگر بر اساس برنامه خود صبح ها تمرین می کنید و روی فرم مناسب تمرینات هوازی تمرکز دارید، ممکن است مزایایی را که شایسته آن هستید نبینید. اگر رژیم غذایی را رعایت نکنید و به آن اهمیت ندهید ، می توانید کاری را که شروع کرده اید لغو کنید.
بنابراین مهم است که روی سه چیز کلیدی تمرکز کنید. رژیم غذایی شما، تمرین شما، و زمانی از روز که ورزش می کنید.
اگر این سه مورد را به درستی انجام دهید وزن سریعتر از روی شکم می افتد.بهترین زمان برای ورزش برای از بین بردن چربی شکم زمانی است که وقتی نوبت به بهترین زمان ورزش برای کاهش چربی شکم می رسد، صبح بهترین زمان است. با این حال، تمرینی که انجام می دهید و رژیم غذایی که در حال حاضر دنبال می کنید اغلب می تواند از مزایای یک تمرین صبحگاهی بیشتر باشد. به همین دلیل، مهم است که روی زمان تمرین و همچنین غذایی که می خورید و تمرینی که انجام می دهید تمرکز کنید. به این ترتیب می توانید بهترین نتیجه را از تمرینات قلبی خود بگیرید.
اگر مطمئن نیستید که چه تمریناتی را برای از بین بردن چربی شکم سریعتر انجام دهید، با یک مربی یا مربی شخصی مشورت کنید. آنها می توانند به ارائه بهترین برنامه تمرینی برای کاهش وزن کمک کنند. از طرف دیگر، اگر هنوز مطمئن نیستید که بهترین زمان برای از دست دادن چربی بدن صبح است، آن را امتحان کنید و ببینید که آیا برای شما مفید است یا خیر.

نکته بسیار مهم و اساسی شرایط امروزی انجام ورزش را برای کاهش وزن و لاغری در فضای باز تا حدودی سخت و دشوار کرده است که می توان به آلودگی هوا ، ترافیک ، شرایط بد جوی ، و خیلی از موارد دیگر اشاره کرد اما امروزه فناوری و صنعت توانسته است با شبیه سازی ورزش های مربوطه تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته و کاملی را طراحی ، ساخته و روانه بازار کرده اند. تجهیزات ورزشی مانند تردمیل شامل تردمیل های باشگاهی ، خانگی ، چند کاره ، آبی ، دوچرخه های ثابت شامل باشگاهی ، خانگی ، دوچرخه های ثابت نشسته ، دوچرخه های اسپینینگ ، الپتیکال ها شامل باشگاهی ،  خانگی ، استپر ،  روئینگ ، تجهیزات بدن سازی  که با خرید یکی از این وسیله های ورزشی  می توانند به علاقمندان کمک های بسیار ارزشمند و ارزنده نمایند .


راهنمای خرید تجهیزات ورزشی از فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام :     


برای خرید  تجهیزات ورزشی مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب مناسب و ایده الی داشته باشید . سیستم ها و تنظیمات موجود در این دستگاههای ورزشی از تنوع زیادی برخوردار است که هر کدام نیز از ویژگی های خاصی برخوردار هستند  . برای خرید هر یک از تجهیزات ورزشی آبی با کیفیت که از تمامی امکانات لازم برخوردارمی باشند می توانید به  فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید . این فروشگاه علاوه بر ارائه و مشاهده انواع این دستگاه ها را به صورت آنلاین، کاربران را از جزئیات هر دستگاهی  مطلع می سازد . شما می توانید پیش از اقدام به خرید  تجهیزات ورزشی با کارشناسان متخصص ما در فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام  تماس، و مشاوره و اطلاعات  لازم را در خصوص برند، نوع و قیمت دستگاه ها را کسب و در صورت نیاز اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمائید.

پیشنهاد می شود برای خرید و آشنایی بیشتر با انواع  تجهیزات ورزشی  به صفحه اصلی سایت ما به آدرس https://iran-gam.com مراجعه فرمائید .

سیاست فروشگاه بزرگ تجهیزات ورزشی ایران گام ترویج و گسترش فرهنگ ورزش در جهت افزایش سلامت افراد جامعه می باشد در صورت هر گونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق کانال ارتباطی موجود و در نظر گرفته شده با کارشناسان این فروشگاه ارتباط برقرار نمائید و یا اینکه سوالات مد نظر خود را ارسال در اسرع وقت به آنها پاسخ تخصصی داده خواهد شد .

 با تشکر از شما