بایگانی نوشته‌ها


درمان افسردگی با ورزش

درمان افسردگی با ورزش

علائم افسردگی و اضطراب اکثرا با تمرینات ورزشی بهبود می یابد  ورزش یکی از راههای درمان‌ موثر برای افسردگی  است زمانی که شما افسرده یا مضطرب هستید، یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، انجام تمرینات ورزشی است. زمانی که انگیزه کافی داشته باشید، انجام تمرینات ورزشی می‌تواند بهبودی زیادی را در شما ایجاد کند زیرا انجام تمرینات ورزشی موجب آزادسازی اندورفین (مواد ضدافسردگی طبیعی در بدن) می‌شود. اما تمرینات ورزشی و دیگر انواع فعالیت‌های بدنی به طور قطع می‌توانند علائم افسردگی یا اضطراب را کاهش داده و احساس بهتری را برای شما ایجاد کنند. با خرید و استفاده از تجهیزات ورزشی مناسب و با برندهای معتبر و با قیمت های مناسب در فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام این امکان وجود دارد که شما را در درمان افسردگی بسیار کمک نماید و علاوه برآن از سایر مزایای دیگر آن نیز بهرمند خواهید شد .

دوچرخه اسپنینگ چیست ؟

دوچرخه اسپنینگ چیست ؟

ریشه اسپینینگ از کلمه اسپین و به معنای چرخیدن می باشد در سال 1980 در بعضی از گزارشات اعلام شده که توسط یک ورزشکار نظامی به نام جانی گلدبرگ ابداع شد و هدف ودلیل از ساخت این نوع دوچرخه ثابت این بود تا دوچرخه سواران حرفه ای کوهستان بتوانند در زمانهای سرد سال با این دوچرخه های ثابت تمرینات خود را در باشگاه یا محیط سر بسته ادامه و انجام دهند  و آمادگی جسمانی خود را برای مسابقات یا  تمرینات در کوهستان افزایش دهند . ورزش اسپینینگ یک ورزش هوازی است که علاوه بر افزایش استقامت بدنی و آمادگی جسمانی باعث کاهش وزن و چربی سوزی بالایی در قسمت های مختلفی از بدن می شود. ورزش با این وسیله ورزشی باعث افزایش ترشح هورمون های شادی آور می گردد و باعث نشاط شخص ورزشکار میشود . شما می توانید با خرید یک دستگاه از انواع دوچرخه اسپینینگ موجود در بازار با قیمت مناسب در زمان دلخواه خود ورزش نموده و از مرایای فراوان آن بهرمند شوید و علاوه بر خود سایر اعضای خانواده نیز می توانند از این وسیله مفرح استفاده نمایند .

اهمیت ورزش در اسلام

اهمیت ورزش در اسلام

در اسلام به ورزش و تحرک داشتن و دوری از کسالت و تنبلی اهمیت فوق العاده ­ای قائل شده و اسلام همه مومنان را به تامین قدرت در قوای جسمی و هم نظامی تشويق فرموده است. همه پيامبران و اولياء الهي از نظر جسمی دارای قدرت، تحرک و پویايي بوده و حتي يک نفر ازآنها نبوده است که دراین جنبه ضعف داشته باشد. اسلام به مسئله  سلامت و قدرت جسم و جان اهمیت خاصی می­دهد تا آن جا که براين باور است رهبران اسلامی باید درسلامت جسم ، اعتدال خلقت و قدرت علم و معنویت سرآمد ديگران باشند. ائمه معصومین با این که تحت نظر شدید بودند ولي گاهگاهي قدرت علمي و احيانا قدرت و مهارت جسمی خود را در تیراندازی و اسب دواني به نمايش مي گذاشتندحال با توجه به محدودیت های موجود و شرایط زندگی ماشینی امکان انجام ورزش و فعالیت های بدنی تا حدی سخت شده است شما می توانید با خرید و استفاده از تجهیزات ورزشی مناسب و با برندهای معتبر و با قیمت های مناسب در فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام نسبت به تقویت روح و جسم خود و اعضای خانواده اقدام نمائید .

بهترین زمان ورزش برای لاغری

بهترین زمان ورزش برای لاغری

افرادی  که ورزش می‌کنند و دوست دارند از وقت‌شان به‌طور مؤثر و بیشترین بازدهی را داشته باشند و بیشترین بهره را از جلسات ورزشی‌ خود ببرند. اگر شما بهترین زمان تمرین و ورزش برای کاهش وزن را بدانید، سریع‌تر به نتیجه خواهید رسید. این نکته هم برای ورزشکاران و هم برای افرادی که با هدف کاهش وزن ورزش می‌کنند بسیار مفید است. بر اساس نتایج حاصله از تحقیقات و مطالعات انجام شده ورزش صبحگاهی بیشترین تاثیر از کاهش وزن ولاغری شما خواهد داشت شما می توانید با خرید یک دستگاه از تجهیزات ورزشی مناسب این هدف در باشگاهها و منازل خود مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت ، الپتیکال ، استپر ، روئینگ و تجهیزات بدن سازی در هنگام صبح ورزش های مناسب و مفید را درجهت رسیدن به اهداف خود انجام دهید .

تجهیزات ورزشی آب درمانی

تجهیزات ورزشی آب درمانی

 مشکلات و صدمات جسمی مانند آرتروز، رماتیسم و گرفتگی عضلات نه‌تنها از نظر بدنی ما را محدود می‌کند، بلکه از نظر روحی و روانی نیز زندگی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بیشتر بیمارانی که نیاز به انجام فیزیوتراپی دارند، انجام برخی تمرین‌های کششی و قدرتی برای آن‌ها سخت ، مشکل و همراه با درد شدید می باشد . همین موضوع موجب افزایش درد و افزایش مدت بیماری و هزینه و زمان درمان می‌شود. امروزه یکی از بهترین روش های که می‌تواند آسیب‌های بدنی را به‌سرعت بهبود بخشید و موجب تسکین شرایط روحی بیمار شود، آب درمانی ( هیدروجیم ) است. قرار گرفتن در آب از لحاظ روحی ما را آرام کرده و انجام فعالیت‌های فیزیکی را برایمان راحت‌تر می‌کند. زیرا تقریبا ۹۰ درصد از وزن بدن ما در آب خنثی شده و فشار کمتری به عضلات و مفاصل ما وارد می‌شود. بنابر این استفاده از تجهیزات ورزشی آبی مانند تردمیل ، دوچرخه ، بدن سازی ، و .... می تواند شما را در رسیدن به اهدافتان کمک بسیار زیادی نماید .

ورزش مناسب برای سالمندان

ورزش مناسب برای سالمندان

مزایائی حرکات ورزشی و بدنی برای هر فردی و در هر سنی بسیار اهمیت است . اما آیا انجام فعالیت های ورزشی برای سالمندان لازم و ایمن ساز است؟ براساس تحقیقات و مطالعه انجام شده  اکثرا افراد سالمند می‌توانند حرکات و فعالیت های ورزشی را متناسب با شرایط جسمی و فیزیکی بدن خود انجام دهند. در واقع انجام ورزش های منظم از بروز بیماری مزمن جلوگیری و خلق و خوی سالمند را بهبود می‌بخشد و احتمال آسیب دیدگی را کاهش می‌دهد.با افزایش سن، فرایند ترمیم در بدن آهسته‌تر می‌باشد، اما فعالیت بدنی متوسط برای افراد در هر سنی و سطح توانایی مناسب است. بسیاری از بیماریها از طریق انجام فعالیت های ورزشی برای افراد سالمندان از جمله بیماری آلزایمر، اشکال دیگر مانند زوال عقل، بیماری قلبی، دیابت، یبوست، فشار خون بالا و چاقی قابل بهبود است. سالمندان می توانند با استفاده از تردمیل ، دوچرخه های ثابت ، استپر ، الپتیکال ، تجهیزات بدن سازی ورزشهای مناسب و بسیار ارزنده ای را طبق نظر پزشک خود انجام دهند

مقالات ورزشی و سلامت ایران گام
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...