بایگانی نوشته‌ها


چگونه از الپتیکال استفاده کنیم

چگونه از الپتیکال استفاده کنیم

دستگاه ورزشی الپتیکال یا اسکی فضایی، یک دستگاه ورزشی ثابت بسیار مفید و ارزنده است که شما می‌توانید از آن برای تمرینات همچون بالارفتن از پله،  پیاده روی و یا دویدن استفاده کنید. این دستگاه از تمرینات کاردیو است (کاردیو به تمریناتی اطلاق می‌شود که ضربان قلب و سرعت تنفس را بالاتر می برد و باعث بهبود عملکرد قلبی، شش‌ها و سیستم گردش خون می شود) که توانائی بسیار زیادی در کالری سوزی دارد . مانند هر دستگاه ورزش دیگری، استفاده صحیح از الپتیکال نیز برای استفاده بهینه از آن و جلوگیری از آسیب دیدگی ضروری است. شما می توانید با خرید یک دستگاه الپتیکال ورزش های بسیار مناسبی را انجام داده و از مزایای بیشمار آن بهرمند شوید .

انواع دوچرخه ثابت خانگی

انواع دوچرخه ثابت خانگی

با توجه به انواع  و اقسام تجهیزات ورزشی مختلف ، خرید  و استفاده از دوچرخه ثابت و یا اسپینینگ انتخابی هوشمندانه و ارزشمند برای کاهش وزن و فرم دهی بهتر به عضلات بدن ( تناسب اندام ) است. دوچرخه های ثابت و اسپینیگ بسیار مفید و ارزشمند برای افزایش سوخت و ساز مفید بدن و در نتیجه کاهش وزن شما می باشد . به طور کلی یک فردی با تمرین ۳۰ دقیقه ای با دوچرخه ثابت می تواند در حدود ۲۶۰ کالری را مصرف نماید  که در مقایسه با سایر ورزش ها و فعالیت های هوازی یک نرخ کالری سوزی بسیار خوب و بی نظیر است. مقدار کالری سوزی با افزایش سطح مقاومت سرعتی در دوچرخه های ثابت نیز قابل افزایش است و فرد می تواند با انجام تمرینات سنگین تری در زمان کوتاه تری به تناسب اندام ایده آل خود برسد. شما می توانید با خرید یکی از این دوچرخه های ثابت خانه خود را به یک باشگاه ورزشی کوچک تبدیل و علاوه بر خود سایر اعضای خانواده را از فوائد این وسیله ورزشی ارزشمند بهره مند سازید .

تاثیر ورزش بر افزایش هوش

تاثیر ورزش بر افزایش هوش

رابطه میان ورزش کردن و هوش تحقیقات انجام شده که نشان می‌دهند افرادی که تمرینات فیزیکی انجام می‌دهند، سلول‌های مغزی بهتری را پرورش می‌دهند. دانشمندان در مطالعات مؤسسه تحقیقات بیولوژیکی دریافتند افرادی که تحت ورزش کردن قرار گرفته اند، سلول های جدید بسیاری را در قسمت هیپوکامپوس مغز خود (بخشی که مربوط به یادگیری و حافظه است) کسب کرده اند. از طرف دیگر ثابت شده که انجام حرکات ورزشی دلخواه و مورد علاقه تأثیرات چند برابر نسبت به انجام یک سری حرکات ورزشی مشخص دار.این مطلب می‌تواند به این معنی باشد که راهی بیابید تا از ورزش کردن لذت ببرید، نه این که فقط مجبور به انجام آن باشید. به این طریق هم باهوش تر می‌شوید و هم شادتر زندگی می‌کنید.

مزایای ورزش های هوازی چیست ؟

مزایای ورزش های هوازی چیست ؟

تصور کنید در حال ورزش کردن هستید. از شدت فعالیت عرق می‌کنید، به سختی نفس می‌کشید، قلب‌تان تاپ‌تاپ می‌‌کند و خون در رگ‌های شما در جریان است تا برای ادامه‌ی فعالیت به عضله‌ها اکسیژن برساند و شما بتوانید مدت  بیشتری به فعالیت ورزشی خود ادامه دهید. به این گونه ورزش‌ها هوازی (یا در اصطلاح کاردیو) می‌گویند. به عبارت دیگر، هر گونه ورزشی که فعالیت قلب، ریه‌ها و عضلات شما را زیاد کند تا شما مدت زمان بیشتری به ورزش ادامه دهید، هوازی (کاردیو) محسوب می‌شود. مهم نیست افزایش ضربان قلب و تنفس از چه طریقی باشد: دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا و غیره. در ادامه به بررسی مکانیسم‌های ورزش‌ هوازی می‌پردازیم که عبارتند از: نقل و انتقال و مصرف اکسیژن، نقش قلب و عضلات، مزایای ثابت‌شده‌ی ورزش های هوازی و موارد دیگر.

با ورزش از پیری زود رس جلو گیری کنید

با ورزش از پیری زود رس جلو گیری کنید

اوضاع جسمانی بهتر ورزشکاران مسن در مقایسه با سالمندانی که تحرک چندانی ندارند، باعث شده این تصور بوجود بیاید که فعالیت بدنی می‎تواند جلوی پیر شدن را بگیرد و یا از سرعت آن بکاهد.واقعیت هم این است که سالمندان فعال و با تحرک مفید دقیقا همان شرایط جسمی را دارند که باید داشته باشند. با خرید تجهیزات ورزشی مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت ، الپتیکال ، استپر و یا تجهیزات بدن سازی و استفاده هدفمند و با برنامه می تواند افراد را از پیری زودرس جلوگیری نماید با وجود یکی از این دستگاههای ورزشی شما می توانید محیط زندگی خود را به یک باشگاه ورزشی کوچک تبدیل نمائید و از فوائد بی شمار این وسیله های ورزشی بهرمند شوید شما می توانید برای مشاهده تمامی دستگاه های ورزشی با برند های روز دنیا به سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه و از امکانات و قابلیت های هر یک از دستگاهها آشنا شوید . .

استفاده از کدام وسیله ورزشی شادی آور است ؟

استفاده از کدام وسیله ورزشی شادی آور است ؟

ورزش میتواند انسان را از نارحتی های  روزمره دور کند. حداقل زمانی که مشغول به ورزش هستیم از فکر کردن به مشکلات و درگیریهای روزمره دور خواهید بود و حال اگر این فعالیت ورزشی جزء ورزش های هوازی باشد نتیجه حاصله بسیار مثبت ترمی شود  زیرا ورزش هوازی هم سیستم قلب و عروق را سالم نگه میدارد و هم باعث شادی روح و روان می شود انجام فعالیتهای ورزشی منجر به ترشح هورمونی در بدن می گردد بنام آندروفین(مرفین طبیعی بدن) این هورمون باعث شادی فرد می شود هرچه میزان ترشح آندروفین بیشتر باشد، فرد شادی بیشتری را تجربه واحساس می کند. ورزش منظم می تواند انسان را به سوی داشتن زندگی شاد هدایت کند ، شما با خرید یکی از تجهیزات ورزشی مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت ، اپتیکال ، استپر ، تجهیزات ورزشی بدن سازی می توانید شادی  خود و خانواده را تضمین نماید و علاوه بر شادی سلامتی خود را تقویت مینمائید . شما می توانید برای مشاهده تمامی دوچرخه های ثابت و سایر دستگاه های ورزشی با برند های روز دنیا به سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه و از امکانات و قابلیت های هر یک از این دستگاهها آشنا شوید .

ورزش با دوچرخه ثابت چه مزایایی برای خانم ها دارد ؟

ورزش با دوچرخه ثابت چه مزایایی برای خانم ها دارد ؟

ورزش با دوچرخه ثابت یک ورزش مناسب برای عضله سازی و پاکسازی پاها و ران های شما از چربی ها در هنگام کاهش وزن است. دوچرخه ثابت این احساس شادی را از طریق ترشح هورمونهای بسیار ویژه به شما می دهد ، به ما کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم ، استرس و اضطراب را کاهش می دهد ، دارای اثرات ضد  افسردگی است ، خطر ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش می دهد و در مقابل کلسترول بد بسیار کارآمد است. اگرچه اغلب ناشناخته است ، اما این اثرات مثبت ورزش بسیار قدرتمند هستند . شما می توانید با خرید یکی از انواع دوچرخه های ثابت مانند دوچرخه های ثابت ایستاده و یا دوچرخه های ثابت نشسته با کاربردهای باشگاهی و یا خانگی به راحتی به اهداف خود دست پیدا کنید و زندگی شاد و پر طراوتی داشته باشید . شما می توانید برای مشاهده تمامی دوچرخه های ثابت و سایر دستگاه های ورزشی با برند های روز دنیا به سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه و از امکانات و قابلیت های هر یک از این دستگاهها آشنا شوید .

مقالات ورزشی و سلامت ایران گام
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...