بایگانی نوشته‌ها


کدام وسیله های ورزشی برای چربی سوزی مناسب و مفید است ؟

کدام وسیله های ورزشی برای چربی سوزی مناسب و مفید است ؟

امروزه یکی از اهداف اصلی ورزشکاران مقدار مصرف کالری و چربی سوزی که به طبع آن کاهش وزن و لاغری و تناسب اندام می باشد و برای رسیدن به این هدف به دنبال انجام تمرینات ورزشی با کمک دستگاه های ورزشی می باشند . اما کدام دستگاه ورزشی می تواند بالاترین بازدهی از نظر پربی سوزی را برای کاربران دارد در حال حاضر در باشگاهها و منازل وسیله های ورزشی متفاوتی مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت ، الپتیکال ، استپر ، روئینگ و تجهیزات بدن سازی وجود دارد که می تواند شما را در رسیدن به این هدف کمک بسیار زیادی نماید . شما به خرید هر یک از وسایل ورزشی فوق و با داشتن یک برنامه اصولی و مداوم می توانید به راحتی اقدام به سوزاندن چربی های اضافی بدن خود کنید و با انجام این فرایند علاوه براین می توانید وزن خود را کاهش دهید .  شما می توانید برای مشاهده تمامی دستگاه های ورزشی با برند های روز دنیا به سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه و از امکانات و قابلیت های هر یک از دستگاهها آشنا شوید .

ورزش های دوران بارداری

ورزش های دوران بارداری

یکی از بهترین و طلایی ترین عمر خانم ها دوران بارداری آنها می باشد که برای هر زنی شیرین تر از این دوران نمی باشد اما یک بانوی باردار سالم و قوی می تواند علاوه بر تقویت سلامت خود نسبت به تقویت جنین خود نیز اقدام کند بانوان باردار میتوانند با مشورت پزشک و مربی خود ورزش ها و تمرینات مناسب با دوران بارداری را به راحتی انجام دهد . بانوان باردار می توانند با خرید و استفاده از وسایل و تجهیزات ورزشی مناسب و استاندارد در باشگاهها و منازل به راحتی ورزش خود را ادامه دهند این بانوان باردار می توانند از تردمیل ، دوچرخه ثابت ، الپتیکال ، استپر ، روئینگ ، تجهیزات بدن سازی در خانه و یا باشگاه کمال بهره را داشته باشند و این دوران طلایی و شیرین را با قدرت تجربه کنند . شما می توانید برای مشاهده و خرید مناسب به سایت فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام مراجعه نمائید .

درمان و پیشگیری از انواع سرطان با ورزش

درمان و پیشگیری از انواع سرطان با ورزش

امروزه آمارهای پزشکی نشانگر آن است که روز به روز افراد مبتلا به انواع و اقسام سرطان در جامعه رو به افزایش می باشد که این موضوع برای نظام بهداشت و درمان و خود افراد مشکلات بسیار زیادی را بوجود آورده است که بروز این مشکل موجب خسارتهای مالی و روحی گردیده که به هیچ وجه قابل جبران نمی باشد چنانچه افراد جامعه به اهمیت ورزش و جایگاه ورزش واقف شوند تا حد بسیار زیادی می توان از بروز چنین مشکلات جلوگیری کرد . البته باید یادآور شده که تغذیه سالم و مناسب نیز نقش بسیار مهمی در این امر دارد چنانچه افراد جامعه از هر سنی و با هر جنسیتی  یک برنامه منظم و اصولی و همیشگی به همراه تغذیه مناسب و مفید داشته باشند می تواند از بروز این مشکلات تا حد زیادی جلوگیری نمایند و یا در افرادی که بیمار هستند این وجود فرایند در سرعت و کیفیت بهبود و درمان انان بسیار تاثیر گذار خواهد بود پس بیاید ورزش و تغذیه مناسب را در برنامه های زندگی خود نهادینه نمائیم

مشکلات ترک ورزش

مشکلات ترک ورزش

امروزه بروز انواع و اقسام بیمار یها برای افراد جامعه ناشی از عدم انجام ورزش های مناسب و رعایت نکردن یک رژیم مناسب غذای می باشد . ترک و عدم انجام ورزش مناسب زمینه ساز ابتلاء به بیماری های مختلف می باشد شما با انجام ورزش های هوازی و یا سایر ورزشهای مورد علاقه خود می توانید از بدن قوی و سر شار از انرژی برخوردار باشیدبا خرید یک دستگاه از  فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام می توانید خانه خود را به یک باشگاه کوچک تبدیل و از انواع واقسام بیماریها جلوگیری نمائید و سایر اعضای خانواده نیز به راحتی از آن استفاده نمایند این ابتکار عمل علاوه بر تضمین سلامتی در صرفه جوئی هزینه و وقت به شما بسیار کمک خواهد .

درمان استرس با ورزش

درمان استرس با ورزش

امروزه با توجه به مشغله های فراوان زندگی اکثر افراد جامعه دچار استرس و اضطراب شده اند و همین موضوع باعث بروز انواع و اقسام بیماری های جسمی و روحی افراد می شود ورزش یکی از روش های بسیار راحت ، ارزان ،آسان ، و دسترس در جهت رفع و درمان استرس و اضطراب می باشد شما با استفاده از تجهیزات ورزشی مناسب و استاندارد مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت ، الپتیکال ، استپر ، تجهیزات بدن سازی و سایر وسایل ورزشی می توانید  به راحتی بر  استرس و اضطراب خود غلبه نمائید شما با خرید هریک از این وسایل ورزشی  از فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام می توانید به راحتی در کنار خانواده و در خانه خود با آرامش و آسایش ورزش نمائید .

درمان کبد چرب با ورزش

درمان کبد چرب با ورزش

کبد چرب یکی از بیماری های رایج امروزی افراد جامعه می باشد که به علت رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی وسایر موارد بروز می کند اما برای جلوگیری و یا درمان این بیماری بسیار مهم و سخت می توان با یک رژیم غذایی سالم و انجام تمرینات ورزشی مداوم علاوه بر پیشگیری از ابتلاء نسبت به درمان آن نیز اقدام نمائید . با داشتن یک برنامه اصولی و مداوم ورزشی و با خرید و استفاده از تجهیزات ورزشی از فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت ، الپتیکال ،استپر و سایر تجهیزات بدن سازی می توانید در باشگاهها و یا در منزل در کمال آرامش و آسایش ورزش نموده وبدن خود را در برابر انواع و اقسام بیماریها بیمه نمائید .

چرا باید ورزش کاردیو انجام دهیم ؟

چرا باید ورزش کاردیو انجام دهیم ؟

خیلی از افراد این تصور را دارند که تمرینات کاردیو مانند حرکات ورزشی ثابتی مثل دویدن است، اما کاردیو به تمریناتی و ورزشهای گفته می‌شود که ضربان قلب و سرعت و بهبود تنفس را بالا می برد و باعث بهبود عملکرد قلبی، شش‌ها و سیستم گردش خون شما می شود. وقتی صحبت از کاردیو به میان می‌آید، نوع تمرینات مهم نیست بلکه نحوه‌ی صحیح و اصولی انجام دادن آن مهم است کاردیو چیزی فراتر از دوی طولانی‌مدت است و بسیاری از حرکات اینتروال، رقص و بعضی از انواع تمرینات قدرتی را در بر می‌گیرد. حتی فعالیت‌های خانگی مثل جمع کردن برگ درختان، جابه‌جایی مبلمان یا حمل خواروبار در راه پله هم اگر با شدت مناسب انجام شوند، جزو کاردیو به‌حساب می‌آیند. برای مشخص کردن این موضوع می‌توانید شما می توانید با استفاده از تردمیل ، دوچرخه ثابت ، استپر ، الپتیکال ، روئینگ ..... برای انجام تمرینات کاردیو در با شگاهها و یا در منازل استفاده نمائید .

تاثیر تردمیل بر فشار خون

تاثیر تردمیل بر فشار خون

تمامی تردمیل ها اعم از باشگاهی ، خانگی ، چندکاره ، آبی ، مکانیکی و ....  دستگاههای  هستند که علاوه بر ورزشکاران برای افرادی که هدف آنها برای کنترل فشار خون خود هستند بسیار مفیدو ارزشمند است این وسیله تا کنون طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده است عضو ثابت و دائمی باشگاههای ورزشی و بعضا در منازل می باشد همه ی افرادی که  حتی کسانی که فشار خون ندارند هنگام استفاده و ورزش با تردمیل فشار سیستولی و دیاستولی قلب آنها متعادل و در نتیجه سبب کاهش فشار خون می گردد همچنین بعد از استفاده از تردمیل بدن انسان موفق به تولید کتکولامین میشود، سیستم سمپاتیک عصبی که سبب افزایش فشار خون می شود زیر نظر هورمون های کتکولامین قرار می گیرند و پاراسمپاتیک را فعال میکنند و همین امر موجب کاهش فشار ‏خون می گردد.چون در حین راه رفتن و یا دویدن با تردمیل کالری سوزی و کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت که موجب کاهش فشار خون می گردد.

تاثیر ورزش بر قلب

تاثیر ورزش بر قلب

قلب اندام بسیار حساسی است که کارهای مهم و حیاتی را انجام می دهد. سلامت قلب، زندگی انسانها را دوام بخشیده و او را در اجرای کارهای روزمره توانمند و شاداب می کند. زندگی های  ماشینی امروزه، آلودگی هوا، کم تحرکی و تغذیه نامناسب، خطرهای بیشماری برای قلب دارند و قربانیان زیادی  گرفته اند. ورزش اگر به اندازه با تجهیزات ورزشی ، با برنامه و منظم باشد، عاملی مهم برای تقویت قلب است. ورزش، قلب را نیز مانند دیگر اعضای بدن نیرومند می کند. شما می توانید با خرید یکی از تجهیزات ورزشی مناسب از فروشگاه تجهیزات ورزشی ایران گام مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت ، الپتیکال ، روئینگ ، استپر و... می توانید با آرامش و آسایش ورزش های مناسب و ارزشمندی برای  تقویت قلب خود انجام دهید .

روئینگ چیست ؟

روئینگ چیست ؟

 وسیله ورزشی روئینگ به فرد کمک می‌کند تا عضلات پشت پهنی بسازد. هر نوعی از حرکات روئینگ (روئینگ به‌طور عموم به حرکاتی از قبیل زیربغل هالتر خم، زیربغل قایقی، زیربغل تک دمبل و زیربغل T اطلاق می‌شود) به‌عنوان یک حرکت ترکیبی و پایه محسوب می‌شود و این بدین معنا است که عضلات زیادی را به‌صورت هم‌زمان تحت فشار قرار می‌دهد.اول و از همه مهم‌تر این‌که حرکات روئینگ تمرکز فشار را بر روی عضله لاتیسموس دُرسی و عضلات کوچک بخش بیرونی بالای پشت یعنی اینفراسپیناتوس، ترس میجر و ماینر و دلتوئید خلفی وارد می‌سازند. ضمن این‌که به بخش تحتانی عضله ترپزیوس (کول) که تقریباً به شکل یک مثلث وارونه است و در بخش مرکزی پشت قرار دارد نیز، علی‌الخصوص در بخش انقباض تحتانی هر تکرار تا درجاتی تحت فشار قرار می‌دهد. امروزه روئینگ در بیشتر باشگاههای بدن سازی و در برخی از منازل علاقمندان استفاده می شود و از دستگاههای ورزشی هوازی و قدرتی  محسوب می گردد .

مقالات ورزشی و سلامت ایران گام
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...